drzwi pasazera - zamek MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

drzwi pasazera - zamek MK3

Post autor: newswen » czw mar 03, 2005 13:08

w moim golfiku mam centralny , i od drzwi kierowcy wszystko sie otwiera, natomiast w drzwiach pasazera zamek nie reaguje na kluczyk???
dlaczego???? moge krecic kluczykiem i nicccc :otepienie:

zna ktos odpiowiedz??? :pub:


pozdrawiam.... :food:



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » czw mar 03, 2005 16:01

To znaczy jak nie reaguje ? Nie zamyka wszystkich drzwi ? Czy nie zamyka nawet prawych ?



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » czw mar 03, 2005 16:26

w zamku , w membranie jest taki czujnik do niego idzie wtyk z 2 lub 3 przewodami i on mógł się spiec to może być przyczyną awarii, ale najlepiej zdejmij tapicerę i popatrz co tam sie dzieje



Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: newswen » czw mar 03, 2005 20:14

zadnych nie zamyka ani nie otwiera, jak krece kluczykiem to sprezynuje tak jak w zamku od strony kierowcy???
nie mam pojecia co to moze byc????



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pt mar 04, 2005 10:40

newswen pisze:zadnych nie zamyka ani nie otwiera, jak krece kluczykiem to sprezynuje tak jak w zamku od strony kierowcy???
nie mam pojecia co to moze byc????
Tak jak napisałem jeżeli to z jednej strony ,to zdejmij tapicere i zobacz tą membranę bo jak Tobie spręzynuje to szybciej z nią coś nie tak . :okej:



Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

m

Post autor: tomileszek » pt mar 04, 2005 11:46

mam to samo w swoim golfiku.jak sie troche ociepli to rozbiore tapicerke i zajrze. Mam pytanie odnosnie mocowania tapicerki w drzwiach (srobki, zatrzaski) na co uwazac? Mam szyby el.


Dude wher's your car?

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pt mar 04, 2005 16:05

dwie śrubki są w rączce gdzie masz przełącznik elektr. szyb.podwaz śróbokrętem to i pod tym panelem są te 2 szt śrub , jak je odkręcisz to wtedy najlepiej od spodu odciągać tapicerkę jest ona na zatrzaski



fragy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob lut 19, 2005 23:04
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: fragy » pt mar 04, 2005 20:12

Ale to ułamana jest płetwa od wkładki chyba....
i nie trzeba tapicerki rozbierac tylko klamke wyjac i ewentulanie wymienic ułamana czesc.



Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: newswen » pt mar 04, 2005 20:24

a co z ta folia??? trzeba ja podrzec i pozniej skleic??? bo nie chca sie te plastikowe zatrzaski od tapicerki wyciagnac????



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt mar 04, 2005 20:46

oderwij folię delikatnie i potem przyklej np na dwustronna taśme. folia jest po to by tapicerka nie zamokła.



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pt mar 04, 2005 20:48

fragy pisze:Ale to ułamana jest płetwa od wkładki chyba....
i nie trzeba tapicerki rozbierac tylko klamke wyjac i ewentulanie wymienic ułamana czesc.
Gdyby to była płetwa ,to newswen by słyszał zgrzyt przy otwieraniu auta kluczykiem po tej stronie a otwierając dźwi po stronie kierowcy płetwa od pasażera nie powinna się ruszac tylko działa wtedy membrana . a co do zatrzasków ,zdejmując tapicerę to jest nie uniknione że cos ciężko będzie szło , a folię staraj się odklejać od dźwi a nierwać!!! później będzie ją można jeszcze przykleić .Gdybys miał chęć przyjechać na Mazury to w tej sprawie służę pomocą :pub: :pub: :pub:



fragy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob lut 19, 2005 23:04
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: fragy » pt mar 04, 2005 21:17

Czy miomio1 widziałes jak jest klamka skonstruowana w mk3? Wkładka jest zakonczona pentelka a w nia włozona jest płetwa, ta płetwa czesto sie łamie i wtedy jest własnie taki efekt ze obracajac kluczem nic sie nie dzieje bo wkładka nie ma połaczenia z zamkiem. Wiec nie rozumiem ska dmiałby wziac sie zgrzyt? Nawet sam vw stwierdził ze zrobił kiszke z tym i zmienił wkładki na z wieksza pentelka i płetwy grubsze w tym miejscu.



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » sob mar 05, 2005 18:10

Zgrzyt stąd,że to jest element odlany (żeliwo ) i przy przekręcaniu zamka od strony tak jak pisze newswen słychać czy coś pękło .A co do płetwy to ona tak nie pęka ,najczęściej pęka druga strona tzw. pazur który jest włożony w oczku wkładki .
Już to przerabiałem w swoim golfiku i wiem co słychać gdy coś pęknie . A co może jemu sprężynować?????------------pęknięta płetwa ??? tak jak piszesz fragy . Tylko może spręzynować powietrze które jest w membranie . Czyli zawiesił się mechanizm membrany . A co do skonstruawania klamki w MK3 to nie musisz mi tłumaczyć fragy zasadę jej działania. :okej: :okej:



Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: newswen » sob mar 05, 2005 19:48

ja jutro wam napisze kto mial racje
ok??
pozdro i dzieki za porady...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości