POMOCY PILNE nie wiem co robic :( Pasek rozrządu pękł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dzichad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 17, 2007 21:02
Lokalizacja: Warszawa

POMOCY PILNE nie wiem co robic :( Pasek rozrządu pękł

Post autor: dzichad » sob lut 17, 2007 21:08

Witam kupiłem golfa Mk1 77 zabytek :D ale blacha super jak na te latka :) tydzien po zakupie w drodze do pracy zaczoł mi sie dziwnie dławic asz wkoncu stanoł zadnego chuku ni trzasku poprostu sie zatrzymał znajomy mechanik powiedział mi ze to pasek razrządu poszedł znaczy pasek jest ale ząbQw nie ma sprzedajacy powiedział mi ze jest tam silnik 1.6 od mk 2 ale nie jest do konca pewnien powiedzcie jak ewentualnie moge sprawdzic co to za silnik i czy jest bez kolizyjny i czy jak wymienie pasek bedzie sprawny czy planowanie głowicy mnie czeka ?? bardzo pilne (pzepraszam za błedy jestem dyslektykiem) pozdrawiam was serdecznie



JarekWons26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:38
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: JarekWons26 » sob lut 17, 2007 21:32

hej:)a sprawdzałes w dowodzie rejstracyjnym??tam powinna byc podana pojemnosc silnika-wg.mnie to najprostrzy sposób.powinno tez pisac tez na bloku(kadłubie-nie wiem jak sie to fachowo nazywa) silnika-u mnie pisze



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » sob lut 17, 2007 21:35

Typ silnika są to pierwsze znaki w jego numerze. Odczytaj numer z bloku silnika,wszystko będzie jasne.
A czy kolizyjny czy nie - a jak by tak spróbować delikatnie opuścić tłoki,czyli spróbować o 1/4 obrotu od znaku do przodu obrócić wałem, jak nie idze, to nawet odkręcić wałek rozrządu i poustawiać na znaki i spróbowac nowy pasek założyć, o ile pompa wody dobra, może warto zrobic taką próbe?Złożyć i sprawdzić jak się obraca ręcznie?Niech ktoś się wypowie i mnie poprawi?



dzichad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 17, 2007 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dzichad » sob lut 17, 2007 21:36

Wiesz ja mam taki myk ze w dowodzie to mam wpisany 1.3 :D :P hehe mniejsza z tym silnikiem bardziej mnie interesuje czy silnik jest bez kolizyjny i czy jak mi poszedł pasek {wytarły sie zabki i stanoł) co mnie czeka ?? czy sama wymiana paska i po sprawie czy jeszcze cos ??



JarekWons26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:38
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: JarekWons26 » sob lut 17, 2007 21:39

jesli chodzi o silnik,to trzeba zmienic koło zebate na którym brakuje zebów,ustawic rozrzad i spróbowac odpalic.albo sprawdzic jakie jest cisnienie we wszystkich cylindrach(spr.u mechanika) to bedzie wiadomo czy głowica jest cała.mogło cos sie stac z tłokami lub korbowodami zeby to spr.musisz zdjąc głowice



dzichad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 17, 2007 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dzichad » sob lut 17, 2007 21:43

Pytam bo popsrostu ktos mi kiedys powiedział ze silnik od mk2 1.6 v8 jest bez kolizyjny i ze jak pujdzie pasek wystarczy ząłozyc nowy i bedzie smigał :/ niewiecie moze czy to prawda bo jestem wsumie załamany wydałem ostatni pieniądz na ten samochodzik zeby dojezdzac do pracy opłaciłem i nie stac mnie kąpletnie na nic :( jechałem sobie zaczoł sie dławic i sgasł okazało sie ze sabki na pasku sie powucierały ze starosci czy jakos tak niech ktos powie ile naprawa tego będzie mnie kosztowac i czy mam sie wieszac teraz czy za jakis czas



JarekWons26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:38
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: JarekWons26 » sob lut 17, 2007 21:44

kurde zle cie zrozumiałem-myslałem ze brakuje zebów na kole zebatym,a to chodzi o pasek,wstaw drugi i poustawiaj na znaki tak jak kolega przede mna wspomniał,jak bedzie chodził znaczy ze jest ok tzn bezkolizyjny.

[ Dodano: 17 Lut 2007 20:51 ]
nie łam sie....:) bedzie ok:)ja miałem gorzej musiałem wymienic cały silnik....:(a wracajac do paska....jezeli sie okaze ze to tylko on jest do wymiany-to jest koszt ok 50 zł.sam pasek.a mechanik-nie mam pojecia-bo ja sam sobie wymieniam.a koszty głowicy sa troszke wieksze mysle ze w okolicach 200-300 zł(moze nawet mniej):))tłoki i korbowody-wykluczam bo siadaja tylko w skrajnych przypadkach



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 17, 2007 21:56

JarekWons26 pisze:ja miałem gorzej musiałem wymienic cały silnik
miałeś 2E? jest kolizyjny?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

JarekWons26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:38
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: JarekWons26 » sob lut 17, 2007 22:03

Paweł Marek pisze:
JarekWons26 pisze:ja miałem gorzej musiałem wymienic cały silnik
miałeś 2E? jest kolizyjny?
mam 2E,pasek mi sie nigdy nie urwał,bo wymieniałem na czas,ale kręciłem rozrusznikem bez paska rozrzadu i nic sie nie stało to oznacza ze jest bezkolizyjny w przeciwnym razie by sie zablokował i nie krecił a wymieniłem go z powodu przekrecenia sie panewki na wale



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob lut 17, 2007 22:28

dzichad pisze:ewentualnie moge sprawdzic co to za silnik i czy jest bez kolizyjny
z tego co mi się wydaje to chyba te silniki nie są kolizyjne. 1.8 do 90 KM nie są kolizyjne na 100%. Myślę że watro spróbować pokręcić i może będzie OK. Tym bardziej, że nie usłuszaleś uderzenia tłoków o zawory.
Jak chcesz, to Ci opchnę głowicę za 50 zł (ale do 1,8) powinna być dobra jeździlem na niej i nieźle zapieprzało, ale kupilem taką z hudrauliką). Ale cza blok od 1.8. Wożę ją w bagażniku Golfa 2 miechy (komuś pokazywałem i nie chce mi się jej nosić). Ale miejmy nadzieję, że Twój silnik jest OK :bigok:
dzichad pisze:Witam kupiłem golfa Mk1 77 zabytek :D ale blacha super jak na te latka
Pliiiis wrzuć jego zdjęcia w dziale "NASZE AUTA" :prayer: :prayer: :prayer:

Pozdrawiam.



dzichad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 17, 2007 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dzichad » ndz lut 18, 2007 00:35

mam nadzieje ze naprawie swoj samochodzik pzywiązałem sie do niego FOTKI WZUCE OBIECUJE :D powiem wam ze jak na swoje lata powalczyc lubi jak brałem sie z kolegą jego polowka z 92 roku została daleko w tyle :D hehehe wiec staruszek jeszcze pary ma :D chodz skrzynia 4 :D



Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

Post autor: AD6 » ndz lut 18, 2007 00:41

nie chce cię straszyć ale właśnie przez to przechodzę w mk2 1,6 niecały tydzień temu koledze zerwało kilkanaście zębów na pasku rozrządu po wymianie paska silnik niestety już nie odpalił po zmierzeniu kompresji okazało się że w ogóle jej nie trzyma nie rozbieraliśmy jeszcze silnika także nie wiemy co się konkretnie stało


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » ndz lut 18, 2007 01:45

Że ludzie nie pękają i jezdża bez wymiany paska(albo wymieniają sam pasek oszczędzając pare zł na napinaczu) , zastanawiając się kolizyjny czy nie . Przeciez koszt wymiany jest niebagatelnie mały w porównaniu z remontem silnika .


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

dzichad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 17, 2007 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dzichad » ndz lut 18, 2007 13:41

pzecie powiedziałem ze stało sie to odrazu po zakupie samochodziQ :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 361 gości