Drżenie kierownicy podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Drżenie kierownicy podczas jazdy

Post autor: jeanks5t » pt lut 16, 2007 17:47

Witam !!!
Może ktoś z was miał podobny problem podczas jazdy lekko drży mi kierownica szczególnie jak jadę szybciej i np. wyprzedzam to drży podczas skręcania , dodam że podczas jazdy na wprost drżenia praktycznie nie czuć. Wymienione było praktycznie całe przednie zawieszenie wszystkie gumy, sworznie, tuleje, klocki, tarcze, spręzyny. Nie słychać przy tym ani stukania ani żadnego tarcia co to może być ?
Myślałem o mechaniźmie różnicowym w skrzyni ale nie wiem ?



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pt lut 16, 2007 17:52

Zbieżność dobra?


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lut 16, 2007 17:53

ja jeszcze bym sprawdził luz na maglownicy , wywazenie kól i czy nie masz gdzieś krzywej felgi



jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » pt lut 16, 2007 18:58

Panowie ale zbierzność była robiona. Luzów na maglownicy też nie czułem jak wymieniałem końcówki to szarpałem za drążki . Koła były wyważane



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pt lut 16, 2007 19:06

Wspomaganie masz? Może to coś ze wpomaganiem.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
piecia1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 13:40
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: piecia1985 » pt lut 16, 2007 19:13

sprawdz opony moga byc wadliwe(przyhamowane)

P.z.d.r.



jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » pt lut 16, 2007 19:18

Wspomaganie jest. A opony są raczej dobre bo na letnich jak jeździłem to było tosamo



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pt lut 16, 2007 20:57

a może masz luzy na łozyskach ????
jam mam tak samo i łozyska do wymiany (co też jutro uczynię :satan: )


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Dominik107
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominik107 » sob lut 17, 2007 02:56

Ja do niedawna tez szukalem przyczyny drzenia kierownicy. Bylem kilka razy na stacji diagnostycznej zeby zawieszenie sprawdzili i mowili ze wszystko jest oki a po miesiacu okazalo sie ze tylna tuleja przedniego wachacza (ta plaska) jest wywalona ze praktycznie to juz jej nie ma i teraz czeka u mechanika na wymiane. A nie sciaga Cie na ktoras ze stron podczas jazdy lub/i hamowania??



GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Drżenie kierownicy podczas jazdy

Post autor: GT III » wt paź 09, 2007 22:34

jeanks5t pisze:Witam !!!
Może ktoś z was miał podobny problem podczas jazdy lekko drży mi kierownica szczególnie jak jadę szybciej i np. wyprzedzam to drży podczas skręcania , dodam że podczas jazdy na wprost drżenia praktycznie nie czuć. Wymienione było praktycznie całe przednie zawieszenie wszystkie gumy, sworznie, tuleje, klocki, tarcze, spręzyny. Nie słychać przy tym ani stukania ani żadnego tarcia co to może być ?
Myślałem o mechaniźmie różnicowym w skrzyni ale nie wiem ?
Znalazłeś może przyczynę? Mam prawie to samo tylko u mnie słychć czasami ciche turkotanie. Nie wymieniłem jeszcze tylko przegubów i mechanizmu różnicowego.

Pzdr


GT III

Awatar użytkownika
sebneo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn cze 04, 2007 02:24
Lokalizacja: czechowice-dziedzice

Post autor: sebneo » pn paź 29, 2007 18:15

mam podoby problem podczas powolnej jazdy czuc drzenie kierownicy przy szybszej jezdzie juz tego nie czuc

czy znaczy ze zawieszenie jest walniete czy moze to byc takze powiazane z padajaca pompa wspomagania ? jednak dodam ze przy poprzedniej pompie ktora padala nic takiego sie nie dzialo jednak teraz mniej wiecej w tym samym czasie kiedy pompa zaczela szalec czuc wibracje na kierownicy


Wielu trzyma się uparcie raz obranej drogi, lecz tylko nieliczni dążą konsekwentnie do swego celu.-- Friedrich Nietzsche

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » pn paź 29, 2007 19:00

Wydaje mi się że każdy przypadek należy zbadać indywidualnie. U mnie okazało się że walnięty był przegub wewnętrzny i trzy oponki miały wady tzn biły na boki i wyważenie w niczym nie pomagało. Z takimi oponkami kupiłem auto, co ciekawe wyglądały na nówki max 2-3 tyś przebiegu jeszcze miały pypecie.

Pzdr


GT III

Awatar użytkownika
sebneo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn cze 04, 2007 02:24
Lokalizacja: czechowice-dziedzice

Post autor: sebneo » wt paź 30, 2007 02:32

wnisokuje ze najlepszym sposobem poznania rozwiazania to wizyta u mechanika ??


Wielu trzyma się uparcie raz obranej drogi, lecz tylko nieliczni dążą konsekwentnie do swego celu.-- Friedrich Nietzsche

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » wt paź 30, 2007 21:05

sebneo pisze:wnisokuje ze najlepszym sposobem poznania rozwiazania to wizyta u mechanika ??
hmm.... to zależy. Ja trafiłem na takich specjalistów co do celu dotarli drogą eliminacji tzn wymieniali wszystko co wykazywało obiawy choćby inimalnego zużycia. Była to dość kosztowna metoda. Wjęc jeżeli potrafisz coś naprawić sam i masz gdzie to nawet jak nie trafisz za pierwszym czy drugim razem to i tak sporo zaoszczędzisz płacąc tylko za części. Zanim do nich pojechałem to powymieniałem spro sam ale były to elementy klasyfikujące się do wymiany tarcze, klocki, poduszki amortyzatorów itp. Na twoim miejscu jeżeli jesteś pewien że koła masz proste, sprawdź tarcze i klocki. Mozesz podnieść auto z jednej strony zabezpieczyć żeby nie spadło odpalić i włączyć 3 bieg, moze w ten sposób uda się określić z której strony występuje problem. Przyjżyj się wtedy kręcącej się oponie czy na pewno nie chodzi na boki. Jeżeli to nic Ci nie powie jedź na trzepaki ja za to zapłaciłem 30zł tam pokażą ci najbardziej zużyte elementy zawieszenia.
Ale najpierw pojedź wyważyć koła może odważnik spadł, i niech się przyjżą czy opny są proste.

Pzdr
Ostatnio zmieniony wt paź 30, 2007 21:11 przez GT III, łącznie zmieniany 1 raz.


GT III

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 470 gości