fabryczny zamek centralny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

toxikpage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 15:49
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

fabryczny zamek centralny

Post autor: toxikpage » śr lut 14, 2007 16:34

jak w temacie i opisie przestał działać mi fabryczny zamek centralny, kierunkkowskazy migają ale nie otwiera ani nie zamyka drzwi, klapy i klapki paliwa, czyli wsyzstkiego, czy to moze byc przyczyna spalenia bezpiecznika, na schemacie nie widze bezpiecznika od centrala, dodam tez ze ostatnimi czasu central nie zawsze działał z prawej strony auta i długo "syczał",
mój problem jest o tyle poważny że "zdolny mechanik" zepsuł mi obydwie wkładki zamków i nie moge nic otwierać kluczykiem (tylna klapa tez nie chodzi na klucz) wiec dzisiaj jestem po awaryjnym otwieraniu auta (koles mnie skroił na 50 zł a nie chce tak miec codziennie .. )
z gory dzieki za odp.



Awatar użytkownika
kolibera
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn paź 23, 2006 00:45
Lokalizacja: warszawa

Post autor: kolibera » śr lut 14, 2007 16:36

toxikpage, mam podobny problem tzn kupilam auto bez centralnego a dowiedzialam sie ze ma centralny z tym ze nie wiem nawet jak to sprawdzic a nawet gdyby byl to widocznie popsiuty jest .. tak wiec ciekawi mnie strasznie ten temat jakbym sie dowiedziala cos to bym dała znać ale puki co nic nie wiem



Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » śr lut 14, 2007 16:42

toxikpage, jeśli masz uszkodzone wkładki w drzwiach to jak otwierałeś do tej pory auto? i przy fabrycznym centralnym nie migają kierunki. Wygląda że masz pilota, tak?

[ Dodano: Sro Lut 14, 2007 15:45 ]
kolibera, czy masz centralny poznasz po tym ze jest pompka w bagażniku, po prawej stronie i siłownikach w drzwiach.


Sprzedam; [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=178273][b]zestaw, mono-wtrysk, na przerobienie z gaźnika[/b][/url]

toxikpage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 15:49
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: toxikpage » śr lut 14, 2007 16:45

no mam pilota, zawsze wydawało mi się że to oryginalny central,
do tej pory otwierałem przez pilota, więc wkładki nie były mi potrzebne, aż do dziś....



Awatar użytkownika
kolibera
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn paź 23, 2006 00:45
Lokalizacja: warszawa

Post autor: kolibera » śr lut 14, 2007 16:47

okulik, dziekuje zobacze



Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » śr lut 14, 2007 16:49

toxikpage pisze:no mam pilota, zawsze wydawało mi się że to oryginalny central,
do tej pory otwierałem przez pilota, więc wkładki nie były mi potrzebne, aż do dziś....
No to sprawdź połączenia przy centralce, bezpiecznik, czy słychać przekaźniki przy otwieraniu/zamykaniu



toxikpage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 15:49
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: toxikpage » śr lut 14, 2007 16:56

powiedz jeszcze gdzie jest ten przekanik i który to bezpiecznik bo na schemacie nie widziałem,
a jaki jest odgłos przekaźnika ? słychać takie delikatne "pyknięcie" elektryczne gdzieś w okolicach skrzynki bezpieczników, lub za włącznikiem świateł (tam gdzie dioda od alarmu)
pompa ta w bagażniku nie chodzi, ale kable są nieoderwane i obudowa taka strypianowa całą, takzę tam powinno byc ok, napisz gdzie bezpiecznik od centrala, dzieki z gory



Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » śr lut 14, 2007 17:10

toxikpage, no to masz jeszcze alarm? W takim razie masz jeszcze więcej miejsc do sprawdzenia. To gdzie masz alarm i sterowniki to nie wiem. Musisz je znaleść sprawdzić wszystkie połączenia. Od alarmu mogą wychodzić dwa przewody od sterowania centralnym, mogą tam być też dwa przekaźniki. Nie jestem wstanie napisać jak jest u Ciebie.
I na jaki schemat patrzysz?


Sprzedam; [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=178273][b]zestaw, mono-wtrysk, na przerobienie z gaźnika[/b][/url]

robert29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob maja 13, 2006 18:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: robert29 » śr lut 14, 2007 17:23

sorki ze sie podepne do tego tematu ale mam ten sam problem a mianowicie centralny dziala jak tylko przekrecam kluczyk i wszystko sie ladnie zamyka nawet slychac jak wszystko chodzi ale pilot nie dziala,nieda sie nic nim zrobic choc powinien funkcjonowac chyba skoro ma fabryczny centrallny z pilota



toxikpage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 15:49
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: toxikpage » śr lut 14, 2007 18:06

u mnie jest tak, że gdy zamykam centralny pilotem alarm się uzbraja, diody od alarmu się śmiecą, ale rygle ani drgną obojętnie czy są zamknięte czy otwarte, zero reakcji, słychać jakieś chyba trzy pyknięcia elektryczne gdiześ z okolicy bezpiecnzików, przekaźników, pompa z bagażnika nie chodzi, kluczem niestety nie sprawdze, bo wkładki nie działają,


także jeżeli ktoś wie które to mogą być bezpieczniki od centralne lub jaka mozę być inna przyczyna proszę o odpowiedź



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr lut 14, 2007 23:27

robert29 pisze:nieda sie nic nim zrobic choc powinien funkcjonowac chyba skoro ma fabryczny centrallny z pilota
Skad pewnosc ze masz fabryczny central z pilotem ? :bajer: Ponoc bylo cos takiego (podczerwien) ale od roku modelowego 97'. Jak masz starszy to nie ma mowy zeby bylo fabryczne sterowanie z pilota.
toxikpage pisze:słychać jakieś chyba trzy pyknięcia elektryczne gdiześ z okolicy bezpiecnzików, przekaźników,
To poprostu przekaznik od kierunkowskazow i awaryjnych.
toxikpage pisze:pompa z bagażnika nie chodzi, kluczem niestety nie sprawdze, bo wkładki nie działają,
Wsiadz do srodka i wcisnij rygiel w drzwiach kierowcy :bajer:
Jesli uslyszysz pompke i central zamknie calosc to znaczy, ze cos nie tak ze sterownikiem zdalnego sterowania, lub polaczeniami kabli sterujacych...

Jesli wcisniesz rygiel, a nic sie nie bedzie dzialo to sprawdz bezpiecznik 21.
Moze byc tez bezpiecznik od sterownika/alarmu (nie wiem co tam masz) gdzies na przewodach zasilajacych go. Tyle ze jakby byl spalony, to raczej kierunkowskazy by nie mrugaly...



toxikpage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 15:49
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: toxikpage » śr lut 14, 2007 23:54

niestety wciskam rygiel od drzwi kierowcy (bo ten zawsze reagował zamykając całość) i nic się nie dzieje, myślisz że mogło paść coś innego niż bezpiecznik ?? (przypomne że ostatnio bardzo długo pompa ta z bagażnika chodziła i nie otwierała prawej strony (bądź sporadycznie))

to nie było fabrycznych centrali i alarmów sterowanych pilotem ?? byłem przekonany że to oryginał auto z 1994 roku, a jest w rodzinie od 1997 i nigdy nie było problemów...



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw lut 15, 2007 08:33

toxikpage pisze:myślisz że mogło paść coś innego niż bezpiecznik ??
Bezpiecznik sprawdziles czy nie, bo nic nie piszesz ?
toxikpage pisze:przypomne że ostatnio bardzo długo pompa ta z bagażnika chodziła i nie otwierała prawej strony (bądź sporadycznie
Prawdopodobnie miales nieszczelnosc na przewodach powietrznych, dlatego sie takie rzeczy dzialy. Dlugo tak jezdziles ? Mozliwe ze pompke szlag trafil.
toxikpage pisze:to nie było fabrycznych centrali i alarmów sterowanych pilotem ?? byłem przekonany że to oryginał auto z 1994 roku, a jest w rodzinie od 1997 i nigdy nie było problemów...
1. To nie bylo do Ciebie.
2. Centrale byly fabryczne, ale sterowane z kluczyka, a nie z pilota.



toxikpage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 15:49
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: toxikpage » czw lut 15, 2007 13:05

sprawdziłbym bezpiecznik jakbym wiedział który to


no jeździłem tak gdzieś od końca października



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 360 gości