Do czego to służy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
starysatyr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw lut 08, 2007 15:24
Lokalizacja: Polkowice

Do czego to służy?

Post autor: starysatyr » śr lut 14, 2007 11:06

Odziedziczyłem po poprzednim właścicielu uchwyt zamocowany wewnątrz po stronie pasażera. Wiem, że w jakiś sposób służył do telefonu, ale w jaki??? Przednia część jest ściągalna po naciśnięciu guzika u góry, widać na niej, że było tam coś naklejone. Telefon chyba nie, bo nie wyobrażam sobie nosić w kieszeni komórkę z kawałkie plastiku. Na pewno będziecie umieli mi pomóc, bo ja jestem zupełnym lajkonikiem w tych sprawach. Czy ten uchwyt mogę także wykorzystać ew. do nawigacji satelitarnej (palmtopa)? Obrazek



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » śr lut 14, 2007 12:02

A czy ta płytka nie jest magnetyczne ?? próbowales przylozyc do niej telefon ??



Awatar użytkownika
k@millo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt paź 06, 2006 17:33
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: k@millo » śr lut 14, 2007 12:16

A czy ta płytka nie jest magnetyczne
magnetyczne:/
oj nie bardzo, to przeczy prawom fizyki - magnes i urządzenie elektroniczne nie beda ze soba dobrze działac, tel sie moze powaznie uszkodzic
hmm, moze do tej plytki bylo cos przyklejone co przytrzymuje tel


kamillo@vw-youngtimer.pl
kamillo@majovwka.pl
[url=http://www.vwlublin.pl]Nie klikaj w link bo jeszcze odwiedzisz Lubelską Ekipę[/url]

...wg legend elfy żyją wiecznie...

Awatar użytkownika
starysatyr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw lut 08, 2007 15:24
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: starysatyr » śr lut 14, 2007 13:12

no to jestem dalej w kropce. A może przychodzi Wam do głowy jakiś adres, gdzie mógłbym to sprawdzić? szkoda tego nie używać, jeśli to jest podłączone np. z głośnikami. Nie wiem, nic nie wiem...



greg

Post autor: greg » śr lut 14, 2007 14:12

Gobo90 pisze:A czy ta płytka nie jest magnetyczne
jednak radzę to sprawdzić



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr lut 14, 2007 16:52

k@millo pisze:
A czy ta płytka nie jest magnetyczne
magnetyczne:/
oj nie bardzo, to przeczy prawom fizyki - magnes i urządzenie elektroniczne nie beda ze soba dobrze działac, tel sie moze powaznie uszkodzic
hmm, moze do tej plytki bylo cos przyklejone co przytrzymuje tel
Też obstawiałbym tą opcje.... Wygląda mi to na magnetyczny uchwyt do komórki...
Nie koniecznie przeczy to prawą fizyki. Telefon wytwarza wokól siebie pole magnetyczne, a po przyłożeniu go do płytki namagnesowanej odpowiednim polem magnetycznym moą się te dwa elementy przyciągać. I wbrew oczekiwanią nic groźnego nie stanie się z telefonem....
Na rynku jest już wiele takich sprytnych uchwytów... Także radze sprawdzić i przyłożyć do tej płytki wmiare lekki telefon. Klej na tej płytce może świadczyć o tym ze została już ona rozmagnesowana i ktoś prubował na taśme klejącą telefon przyczepić... Lub poprostu była tam jakaś naklejka....
Jak niema podłączonych do tego uchwytu żadnych przewodów to raczej nie jest to żaden zestaw głośnomówiący, tylko zwykły uchwyt...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Boogie

Post autor: Boogie » czw lut 15, 2007 09:33

Tam nawet mógł być przyklejony zwykły "rzep", to znaczy jeden z jego elementów, albo "haczyki" (logiczne bardziej), albo "włoski"



Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » czw lut 15, 2007 11:38

regitmc pisze:Jak niema podłączonych do tego uchwytu żadnych przewodów to raczej nie jest to żaden zestaw głośnomówiący, tylko zwykły uchwyt...
tez to obstawiam

to było cos z fonem...

osobiscie bym to wywalił - village!



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » czw lut 15, 2007 12:37

Boogie pisze:Tam nawet mógł być przyklejony zwykły "rzep", to znaczy jeden z jego elementów, albo "haczyki" (logiczne bardziej), albo "włoski"
Rzep, haczyki, włoski a do czego to :panna:


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw lut 15, 2007 12:43

regitmc pisze:
k@millo pisze:
A czy ta płytka nie jest magnetyczne
magnetyczne:/
oj nie bardzo, to przeczy prawom fizyki - magnes i urządzenie elektroniczne nie beda ze soba dobrze działac, tel sie moze powaznie uszkodzic
hmm, moze do tej plytki bylo cos przyklejone co przytrzymuje tel
Też obstawiałbym tą opcje.... Wygląda mi to na magnetyczny uchwyt do komórki...
a po co do komórki uchwyt magnetyczny, przecież ona jest wykonana w 95% z jakiego tam plastiku


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
sati26
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob sie 26, 2006 22:05
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: sati26 » czw lut 15, 2007 12:44

Wydaje mi się że do tego było coś przyklejone np. taśmą dwustronną i żeby tego nie odklejać odczepia się to płytkę ( sa na tym jakieś białe ślady jakby pozostałości po kleju ) tylko nie śmiejcie się tak po prostu mi sie skojarzylo :)



Boogie

Post autor: Boogie » czw lut 15, 2007 14:00

regitmc pisze:
Boogie pisze:Tam nawet mógł być przyklejony zwykły "rzep", to znaczy jeden z jego elementów, albo "haczyki" (logiczne bardziej), albo "włoski"
Rzep, haczyki, włoski a do czego to :panna:
Czego nie kumasz ziomku z mojego miasta rodzinnego? :grin:
Nie wiesz co to jest rzep/mocowanie na rzepy? Jedna część kłująca druga nie kłująca.
Ot, choćby takie zapięcie butów
BUTY ZAPINANE NA RZEP



Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » czw lut 15, 2007 14:49

Boogie pisze:Jedna część kłująca druga nie kłująca.
może w oczy jeszcze kłuje? :rotfl: :panna:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
wymNiękam! dobrze :gora: powiedziane :panna:

sie nie obraz ale sympatycznie to tak powiedziales ze qlam ze smiechu. spoko Master.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » czw lut 15, 2007 14:53

Boogie pisze:
regitmc pisze:
Boogie pisze:Tam nawet mógł być przyklejony zwykły "rzep", to znaczy jeden z jego elementów, albo "haczyki" (logiczne bardziej), albo "włoski"
Rzep, haczyki, włoski a do czego to :panna:
Czego nie kumasz ziomku z mojego miasta rodzinnego? :grin:
Nie wiesz co to jest rzep/mocowanie na rzepy? Jedna część kłująca druga nie kłująca.
Ot, choćby takie zapięcie butów
BUTY ZAPINANE NA RZEP
Akurat kumam "ziomku" co to jest rzep, ale pytanie brzmiało do czego to tam w tym urządzonku???

[ Dodano: Czw Lut 15, 2007 13:56 ]
RobertP pisze:a po co do komórki uchwyt magnetyczny, przecież ona jest wykonana w 95% z jakiego tam plastiku
Oprócz tego że jest wykonana z plastiku to wytwarza wokół siebie pole magnetyczne, które odpowiednio ukierunkowane z innym polem przyciąga się przytrzymując w ten sposób telefon w uchwycie...

[ Dodano: Czw Lut 15, 2007 13:59 ]
Przykładowo....
http://www.allegro.pl/item166460615_uch ... oclaw.html


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości