montaż centrlnego zamka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Petersikorski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 30, 2007 23:43
Lokalizacja: pułtusk

montaż centrlnego zamka

Post autor: Petersikorski » wt lut 13, 2007 20:26

Czy moglibyście mi doradzić jak zamontować centralny zamek (i jaki wybrać)? Z tego co patrzyłem na allegro można już kupić za 80zł razem z pilotem. Jednak zastanawiam się czy to nie jest lipa. Proszę o pomoc. Być może temat nie jest na właściwym forum ale dzięki Waszym fachowym poradom już kilka razy uchroniłem się od niepotrzebnego wydawania kaski u mechaniora. Z góry dzięki.

[ Dodano: 13 Lut 2007 19:27 ]
aaa, jeszcze jedno. 2drzwi i fajnie było by gdyby było + klapa bagażnika



Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » wt lut 13, 2007 21:07

Siema ja juz kilka razy byłem przy montażu centralnego i u siebie w golfie tez gakładałem ale wybrałem opcje razem z alarmem i czujnikami. Pewnie chodzi Ci o cos takiego:
http://moto.allegro.pl/item163938267_ce ... akosc.html

podobno czasem w zimie przy dużych mrozach potrafi cos nie zadziałac, ale ja jak narazie jestem zadowolony tez mam 3-drzwiowego i wszystko jest OK, w zimie pomaga pilocik bo nietrzeba sie męczyc z odmrażaniem zamków :bigok:
Jesli chodzi o tylną klape to tez u Siebie podłaczałem ale jest troche roboty bo trzeba kable ciagnąć przez cały samochód a poza tym jak w bagazniku jest ten plasticzek przy zamku w srodku to trzeba go przerobic, jak znajde fotke jak to u mnie wygląda to Ci podesle, ale ogólnie bajer ;)


VW forever..

VALDI-LONGER
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: pn maja 01, 2006 15:51
Lokalizacja: DOLNOSLASKIE-MILICZ
Kontakt:

zamek

Post autor: VALDI-LONGER » wt lut 13, 2007 21:11

Witam ja u siebie zalozylem centre wlasnie za ok 85zl z pilotami od k-bartek-k z allegro. ponad rok temu i wszystko dziala bez problemu. wiec polecam w 100%
:pub:


Moj gofer http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=92143
oraz b4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3163013#3163013

ari_m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 18, 2007 00:43
Lokalizacja: Torun

Post autor: ari_m » wt lut 13, 2007 21:16

mlody87 pisze:... u siebie w golfie tez zakładałem ale wybrałem opcje razem z alarmem i czujnikami.
A jaki alarm wybrales bo tez sie zastanawiam nad centralnym z alarmem i nie iwem jaki wybrac a najlepiej byloby jakis sparwdzony zalozyc



Petersikorski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 30, 2007 23:43
Lokalizacja: pułtusk

Post autor: Petersikorski » wt lut 13, 2007 21:37

mlody87 pisze:Jesli chodzi o tylną klape to tez u Siebie podłaczałem ale jest troche roboty bo trzeba kable ciagnąć przez cały samochód a poza tym jak w bagazniku jest ten plasticzek przy zamku w srodku to trzeba go przerobic, jak znajde fotke jak to u mnie wygląda to Ci podesle, ale ogólnie bajer ;)

bo tak sobie właśnie myślę czy na tą klapę bagażnika to zamontować jeden z czterech siłoników (slave), bo przecież mam 2 drzwi (master). Ogólnie to zastanawia mnie fakt czy taki siłowniczek do dzwi da radę, bo widziałem takie do klapy o mocy 30kg.

I o fotkę bym prosił jak masz gdzieś



VALDI-LONGER
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: pn maja 01, 2006 15:51
Lokalizacja: DOLNOSLASKIE-MILICZ
Kontakt:

Post autor: VALDI-LONGER » wt lut 13, 2007 21:38

JA ZALOZYLEM ZWYKLY BEZ ALARMU. GDY ZAMYKAM I OTWIERAM TO KIERUNKOWSKAZY MIGAJA. K-BARTEK-K CHYBA NIE MA Z ALARMAMI ALE MOZNA SIE GO ZAPYTAC. NAPISALEM POST BO TEZ MYSLALEM ZE ZA 85ZL TO LIPA ALE TOWAR SPRAWDZA SIE I TO NAJWAZNIEJSZE. GDY KUPOWALEM MIAL 700 POZYTYWOW A TERAZ PONAD 2500.POZDRAWIAM
P.S. POMOGLEM PROSZE O PUNKCIK :helm: :pub:


Moj gofer http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=92143
oraz b4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3163013#3163013

Petersikorski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 30, 2007 23:43
Lokalizacja: pułtusk

Post autor: Petersikorski » wt lut 13, 2007 21:40

i zastanawiam sie nt tego skanowania kodu klucza i nagrywania go później. Kiedyś pracwałem w sklepie i za pomocę jednego klucza można było otworzyć całą serię takich samych zamków.



Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » wt lut 13, 2007 21:58

ari_m pisze:A jaki alarm wybrales bo tez sie zastanawiam nad centralnym z alarmem i nie iwem jaki wybrac a najlepiej byloby jakis sparwdzony zalozyc
http://moto.allegro.pl/item163938248_al ... uchu_.html

ja mam alarm tego typu, i polecam ze wzgledu na trwałośc i estetyke pilotów :P

[ Dodano: 13 Lut 2007 21:12 ]
Petersikorski pisze:bo tak sobie właśnie myślę czy na tą klapę bagażnika to zamontować jeden z czterech siłoników (slave), bo przecież mam 2 drzwi (master). Ogólnie to zastanawia mnie fakt czy taki siłowniczek do dzwi da radę, bo widziałem takie do klapy o mocy 30kg.
Ja właśnie wziołem siłownik który mi został z czyli ten na slave bo mastery podpiołem pod drzwi ,ale kabel trzeba przedłużać ten do bagażnika, i u mnie sprawa wygląda tak ze jak jest samochód otwarty to i klape można otworzyc naciskając przycisk w klapie a jesli zamkniety to bagażnika ni jak nie otworzysz nawet kluczykiem. PS. Mi takie wyjscie odpowiada bo sam ten patent wymysliłem ;)

Petersikorski, stawiasz browara bo specjalnie latałem fotki robic ;)
Obrazek

Blaszke wyciołem z metalu w kształcie tego plastika ale dorobiony jest uchwyt na drut od siłownika.
Obrazek

niedługo napisze fotoporade to bedziesz wiedział co i jak.


VW forever..

Petersikorski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 30, 2007 23:43
Lokalizacja: pułtusk

Post autor: Petersikorski » wt lut 13, 2007 22:36

No nie żartuj,że biegałes do garażu! Wielki PLUS za poświęcenie!



Awatar użytkownika
zoork
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 18:05
Lokalizacja: WLKP

Post autor: zoork » czw mar 29, 2007 17:48

Witam

Właśnie też zakupiłem centralny + alarm z bajerami w firmie Remontronix. Jakby ktoś mógł powiedzieć gdzie i jak najlepiej umieścić centralke itp. bo narazie to wszystko mnie przeraża.


Pozdrawiam
ZOoRK

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 301 gości