obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kabuz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt mar 07, 2006 15:31
Lokalizacja: lubin
Kontakt:

obroty

Post autor: kabuz » pn lut 12, 2007 20:34

witam
mam problem z vw golfem 3
monowtrysk silnik ABS 1.8 bez.+gaz
problem dotyczy wolnych obrotów na bezynie na gazie ok.
najgorzej jest rano gdy silnik jest zimny warjuje skacze jagby chodził na trzy gary obroty spadają nawed do 300 ,jak sie rozgrzeje to czymają od 900 do 1000 i spadają.co to morze jeszcze być.
wynienilem
sonde,przewody swiece czujnik temperatury palec i kopułke gume pod wtryskiem i dalej tak samo niemam pojecia co dalej
pozdrawiam



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » wt lut 13, 2007 23:28

Spróbuj wypiąc czujnik temperatury/sondę i zobacz czy będzie zmiana. Czy sprawdzałeś ustawienie zapłonu albo czujnik Halla ?


TDPower

Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » śr lut 14, 2007 00:00

A ja bym proponował zajrzeć do przepustnicy, przy jedzie na gazie zachodzi i powstaje na niej taki osad który dławi silnik, nie kosztuje a może pomóc :bajer:



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » śr lut 14, 2007 00:04

a komp nie łapie błedów przy pracy na gazie???
odłącz akumulator na jakieś 15 min nastepnie podepnij aku i odpal furę na benzynie i niech tak chodzi na jałowym az załączy się wentylator chłodnicy, potem pojezdździj na samej benzynie nie przełączjąc na gaz. jesli wszystko bedzie w porządku to zapewne masz zle ustawioną emulację (sondy lambda) na gazie.


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
kabuz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt mar 07, 2006 15:31
Lokalizacja: lubin
Kontakt:

Post autor: kabuz » sob lut 17, 2007 18:25

witam
odłączyłem czujnik temperatury momentalnie obroty podniosły sie sprawdze jeszcze przepustnice
i wymienie czujnik hela
a zkomuterem mam problem poprzedni właściciel coś grzebał i uciął wtyczke i niema jak dostać sie do kabli
czy jest możliwość wyprowadzenia nowej wtyki diagnostycznej bespośrednio z komputera



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » sob lut 17, 2007 20:00

A odpinałeś na zimnym silniku ? Odpięcie = duży opór i tak powinien działac czujnik na zimno - jesli po odpięciu bedziesz miał na zimno równe podwyższone obroty to zmień czujnik. Dobry czujnik na zimno ma 2-3 kOhm, a na ciepło 200 - 300 Ohm.


TDPower

Awatar użytkownika
kabuz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt mar 07, 2006 15:31
Lokalizacja: lubin
Kontakt:

Post autor: kabuz » ndz lut 18, 2007 12:51

witam wczoraj odłączyłem akumulator na 15 minut
zacząłem jezdzic na samej benzynie , silnik ma dobre obroty moze komputer załapal dużo błędów dzis rano odpalilem go na bezynie i zachowywał sie normalnie a i zapłon miałem ustawiany lampą strogoskopową
jak moge zmierzyć czujnik hela na zimnym silniku



krzym
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 21:56
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: krzym » ndz lut 18, 2007 13:42

Po założeniu gazu w golfie 3 aam też miałem problemy z wolnymi obrotami na benzynie. Po zresetowaniu komputera silnik pracował bez zarzutu. Pojechałem do serwisu , założyli mi przekaźnik i po każdym zgaszeniu silnika komputer mi sie resetuje. Zrobiłem już 30 tys km i jest OK



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » ndz lut 18, 2007 14:18

jak mówiłem masz żle ustawioną emulację sondy lambda zajrzyj do działu LPG
tam znajdziesz więcej informacji na ten temat i rozwiązanie twojego problemu
krzym pisze:Po założeniu gazu w golfie 3 aam też miałem problemy z wolnymi obrotami na benzynie. Po zresetowaniu komputera silnik pracował bez zarzutu. Pojechałem do serwisu , założyli mi przekaźnik i po każdym zgaszeniu silnika komputer mi sie resetuje. Zrobiłem już 30 tys km i jest OK
to jest taki półśrodek
prawidłowo założony i wyregulowany gaz nie zostawia żadnych błedów w sterowniku silnika
w moim poprzednim golferze miałem instalke BingoM i nie było żadnych problemów


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 405 gości