wycieki oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grybam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: pt gru 02, 2005 14:15
Lokalizacja: Lezajsk
Kontakt:

wycieki oleju

Post autor: grybam » sob lut 10, 2007 00:14

witam mam pytanie odnosnie wyciekow okropelnie cieknie mi spod pompy oleju tzn pompy tam gdzie jest filtr oleju ! zrobilem z 1000 km i oleju brak :) chcialem zpaytac ile z tym roboty czy ciezko wyciagnac ta pompe i czym to uszczelnic i drugie z tyłu silnika tez mam wyciek ale watpie zeby to byla uszczelkka bo niemam oleju w plynie chlodniczym a wiec co moze cieknac z tyłu silnika gdyby brał olej to spod kolektora wydechowego a tak pozatym tylko uszczelka?



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: wycieki oleju

Post autor: RobertP » sob lut 10, 2007 00:25

grybam pisze:witam mam pytanie odnosnie wyciekow okropelnie cieknie mi spod pompy oleju tzn pompy tam gdzie jest filtr oleju !
może masz filtr niedokręcony, albo chłodniczkę oleju tylko czy u Ciebie ona jest ?


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » sob lut 10, 2007 00:40

nad filtrem jest chłodniczka oleju (a nie pompa bo ona jest w misce olejowej) może po prostu pękł Ci filtr oleju przy rancie (koło uszczelki) mnie tak stało się już 2 razy (filtron) teraz założyłem Knechta i zobaczę co będzie. Silnik 2e ma wysokie ciśnienie oleju i przez to prawdopodobnie niszczy filtry (szczególnie te słabsze, robione z cieńszej blachy albo coś).

Obejrzyj czy wszystko poskręcane i wymień filtr (15zł), obserwuj co się dzieje, wyciek z tyłu silnika to może być spod uszczelki rozrządu (wałek albo pokrywa)



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » sob lut 10, 2007 20:39

wojteks pisze:nad filtrem jest chłodniczka oleju (a nie pompa bo ona jest w misce olejowej) może po prostu pękł Ci filtr oleju przy rancie (koło uszczelki) mnie tak stało się już 2 razy (filtron) teraz założyłem Knechta i zobaczę co będzie.
może chłodnicza się odkręciła a jest ona jak się odkręci filtr oleju przykręcona
dużą nakrętką na samym środku tego gwintu na który nakręcasz filtr
klucz chyba 27 albo 30 a jak się ją przykręca to trzeba nieźle się nagimnastykować
po podejście płaskim kluczem jest bardzo kiepskie, a jak nasadowy to musi być
dość głęboki bo tego gwintu troszkę wchodzi do środka nasadki
nakrętka ta luzuje się bardzo rzadko a przeważnie jak filtr jest dokręcony na
chama a później trzeba użyć jeszcze więcej siły aż w końcu zaczyna powoli puszczać


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

grybam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: pt gru 02, 2005 14:15
Lokalizacja: Lezajsk
Kontakt:

Post autor: grybam » ndz lut 11, 2007 00:12

a dzis specjalnie odkreciłem filtro bo niedawno wymienilem ! chcialem zobaczyc czy nie jest trefny ale nie pomyslalem o tej nakretce, rzeczywiscie dojscie jest kijowe zobaczymy w poniedzialek tam jest jakas uszczelka pod tym ?



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz lut 11, 2007 07:03

grybam pisze:pomyslalem o tej nakretce, rzeczywiscie dojscie jest kijowe zobaczymy w poniedzialek tam jest jakas uszczelka pod tym ?
skoro pytasz tzn. że masz tą chłodniczkę oleju, jest jest uszeleczka, ale pomiedzy podstawą a chłodniczką
pod samą nakrętką nie ma, spasuj dobrze klucz i dokręć na maksa ile się da
nie martw się o uszczelkę nie trzeba jej wymieniać, samo dokręcenie wystarczy


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

grybam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: pt gru 02, 2005 14:15
Lokalizacja: Lezajsk
Kontakt:

Post autor: grybam » ndz lut 11, 2007 12:53

dla pewnosci napisze jeszcze raz, to cale ustrojstwo jest przykrecone do bloku silnika i do tego jest przykrecony filtr oleju pod filtrem jest duza nakretka na srubie gdzie wkrecam filtr oleju i to mam dokrecic a jesli to odkrece i uszczelnie to nie bedzie problemu z załozeniem nic z tego nie powypada??

[ Dodano: Nie Lut 11, 2007 11:57 ]
aa jeszcze jedno powiedzcie mi co mi moze lac z tyłu silnika bo ciezko zobaczyc uszczelke pod pokrywa zaworow wymienilem takze odpada co dalej ? oby nie pod głowica!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 315 gości