Problem z wolnymi obrotami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gumck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 12:27
Lokalizacja: Bydgoszcz

Problem z wolnymi obrotami

Post autor: gumck » pt lut 09, 2007 15:46

Witam

Mam takie pytanko, bo cos mi nie trzyma obrotów mój golfik. To jest golf 1.8 z 97 silnik ADZ i do tego zagazowany. A sytuacja wygląda tak ze na wolnych obrotach na benzynie takie delikatnie buja autkiem, ale bardzo minimalnie ze az prawie nie widac tego na obrotomierzu tylko lekko trzesie autkiem, natomiast jak przełączę na gaz to to obroty strasznie skaczą, tak spadną z dwa razy a za trzecim razem juz spadaja calkowiecie i autko gasnie.Acha i jeszcze jest jeden dziwny objaw który wiąze równiez z tym obecnym problemem ze obroty zbyt wolno schodzą. Przypuszczam ze to silniczek krokowy ale dokladnie to nie wiem bo bardziej to mi wygladana silniczek krokowy od instalacji gazowej bo problem wystepuje gdy przełaczę na gaz (bo słyszałem ze takie cos jest) a nie głowny silniczek krokowy silnika. Jesli chodzi o lewe powietrze to z tym nie bedzie problemu bo pod koniec zeszłego roku wymieniałem uszczelki pod wtyskiwaczem i koło głowicy na dolocie więc to raczej nie ten problem. Chcialbym napewno wiedziec czy to silniczek krokowy i ktory zanim go wymienie. Z góry dzieki za kazdą podpowiedz. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
jarvr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: śr gru 20, 2006 09:45
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: jarvr6 » pt lut 09, 2007 15:54

z twojego opisu wychodzi na to ze to silnik krokowy instalacji gazowej,podjedz do gazownika niech go sprawdzi to bedziesz miał pewnosc.powodzenia :grin:



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lut 09, 2007 16:37

gumck pisze:wiedziec czy to silniczek krokowy i ktory zanim go wymienie.
tego na forum ci nikt nie zapewni odłącz silniczek krokowy podczas pracy na gazie i zobaczysz jakie będą zmiany w pracy silnika



jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » pt lut 09, 2007 17:19

Jedyne co zauważy po rozłączenia silniczka krokowego og gazu to to że samochód zgaśnie. To jest napewno coś od gazu podjedź do jakiegoś gazownika, a on za porade napewno nic nie weźmie i ci doradzi co trzeba zrobić.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lut 09, 2007 22:00

za porade napewno nic nie weźmie
tu bym się nie zgodził wiesz jak fachowcy zarabiaja co nie???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 364 gości