Nie stabilne obroty na zimnym silniku.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Finger86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 11:23
Lokalizacja: Radom

Nie stabilne obroty na zimnym silniku.

Post autor: Finger86 » wt lut 06, 2007 02:39

Mam ostatnio dziwne objawy, po wlaczeniu silnika, obroty zwiekszaja sie ale po chwili maleja i strasznie szarpie do momentu az nie rozgrzeje sie silnik, tak jak by jeden tlok nie chodzil albo cos w tym stylu, nie znam sie zbytnio na tym. Czy moze miec to cos wspolnego z tym ze w zeszlym tygodniu wymieniałem calutki wydech oprocz katalizatora i tej rury zaraz za nim. Moze cos zle poskładali, bo przy otwartych drzwiach strasznie czuc spaliny, ale nie zauwazyłem zeby bardzo dymiło.
Czy ktos rozjasni mi ten temat??



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt lut 06, 2007 08:12

Układ zapłonowy na początek do przeglądu z naciskiem na świece i kable WN, czujniki temperatury i silnik krokowy - ale to na końcu


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Finger86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 11:23
Lokalizacja: Radom

Post autor: Finger86 » wt lut 06, 2007 13:35

Czyli wymieniany ostatnio układ wydechowy nie ma z tym nic wspolnego??



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt lut 06, 2007 14:04

Finger86 pisze:Czyli wymieniany ostatnio układ wydechowy nie ma z tym nic wspolnego??
Jak tylko sonda lambda nie została przy okazji uszkodzona to nie powinno mieć


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » wt lut 06, 2007 20:44

Finger86 pisze:Moze cos zle poskładali, bo przy otwartych drzwiach strasznie czuc spaliny, ale nie zauwazyłem zeby bardzo dymiło.
niepowinno być czuć spalin.
Jak tylko sonda lambda nie została przy okazji uszkodzona to nie powinno mieć
zdadza się
ale nie napisał czy obroty falują zaraz po odpaleniu , bo jeśli wariują od razu po odpaleniu to nie koniecznie będzie wina sondy. przeciez sonda potrzebuje trochę czasu aby zagrzać się do temperatury roboczej.
ja sprawdził bym szczelnosć wydechu czy przypadkiem wydech nie zasysa lewego powietrza przed sondą ( tym bardziej jieśli Finger86, mówi że czuć spaliny)


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Finger86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 11:23
Lokalizacja: Radom

Post autor: Finger86 » śr lut 07, 2007 00:23

Dzis sie pogorszylo tylko jeszcze:
1. nie moge odpalic silnika bez dodawania gazu, tak jak by ssanie nie działało
2. po puszczeniu gazu obroty wariuja jak zawsze, w finale gasnie silnik
dzieje sie tak na zimnym silniku, dzis go nawet juz nie grzałem, nie mam siły na to patrzec i sie denerwowac, nie wiem jak z tym nawet do mechanika dojade.
Może wie ktos cos blizej dlaczego sie tak dzieje, bo znowu mnie mechanik naciagnie.



Awatar użytkownika
matti_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 14, 2006 02:07
Lokalizacja: Buczkowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: matti_vw » śr lut 07, 2007 00:54

Finger86, Oj szczerze współczuje, bo wiem co to za męka, mam to samo, albo prawie to samo i męcze się z tym juz od października i nikt nie potrafi dokładnie stwierdzić co dolega. Na tym forum jest strasznie dużo podobnych tematów i przeważnie jest wymieniana za przyczyne usterka, alba czujnika temperatury cieczy chłodzącej, albo silnik krokowy, albo potencjometr przepustnicy, albo sonda, albo czasami piszą o poduszcze po wtryskiem, tez każdy wspomina o kablach swiecach i kopułce, ale to raczej nie to bo u większości uzytkowników to już jest wymienione i nic. Sąde też już wykluczam ponieważ moja ma dopiero ze 4 m-ce i raczej powinna byc dobra, sprawdzanie napięcia na sądzie pokazało że jest ok. W tym tygodniu wybieram się do jednego z najlepszych mechaników od VW w mojej okolicy i może w czymś pomoże. Jak będe coś wiedział to dam znać, bo jakby mu sie udało to chyba się upije ze szczescia do nieprzytomności ;)
A masz może LPG?
Ja bym najbardziej obstawiał ten czujnik i potencjometr przepustnicy, ale to tylko przypuszczenia, bo kiedyś byłem podpiąć sie pod kompa i tam coś wyskoczył błą z przepustnica, ale do konca nie wiadomo czy to to.
Jeśli smierdzi spalinami to chyba go zalewa paliwem i temu przerywa.
Najlepiej podpiąc sie pod kompa i powinno wszystko pokazać.
Ostatnio zmieniony śr lut 07, 2007 01:05 przez matti_vw, łącznie zmieniany 2 razy.



Finger86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 11:23
Lokalizacja: Radom

Post autor: Finger86 » śr lut 07, 2007 01:02

No to zycze powodzenia u mechanika, ja nie wiem co zrobie bo z kasa slabo na ten miesiac stoje. Nie mam u siebie zamontowanego gazu.

[ Dodano: 07 Lut 2007 12:37 ]
Mam swiece champion jakies 4 szt. dzis biore sie za ich wymiane, nie wiem czy to jednak cos pomoze

[ Dodano: 07 Lut 2007 14:03 ]
swiece nie pasuja, sa za krotkie, a po drugie jedno zarowe, a u mnie sa trojzarowe.

[ Dodano: 07 Lut 2007 19:53 ]
PROBLEM ROZWIAZANY.

Byłem u mechanika, chciał podłaczyc pod komputer i szukał wtyczki, poruszył gaznik a tu w uszczelce dziura ze by reka prawie weszła. Kupiłem w zaprzyjaznionym sklepie uszczelke pod gaznik (45 zl) w autoryzowanych sklepach chcieli 100 zl. Usterka naprawiona zobaczymy jeszcze jutro na zimnym silniku jak bedzie pracował.

A tak na boku to gdzie u mnie jest wtyczka do komputera??



Awatar użytkownika
matti_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 14, 2006 02:07
Lokalizacja: Buczkowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: matti_vw » śr lut 07, 2007 23:48

Wtyczka powinna być pod zaślepkami w konsoli środkowej obok włącznika ogrzewania tylnej szyby.

[ Dodano: 07 Lut 2007 22:53 ]
Czyli jednak ta poduszka pod wtryskiem, fajnie że Ci się udało, daj znac jeszcze jak na zimnym silniku sie zachowuje.

[ Dodano: 07 Lut 2007 22:53 ]
Dzięki za plusika :bigok:



Finger86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 11:23
Lokalizacja: Radom

Post autor: Finger86 » czw lut 08, 2007 01:27

za plusika nie ma co dziekowac za pomoc to ja powinienem, a bylem w garazu z kumplem co mi tani sklep polecil wypic piwko i odpalalem i chodzi silniczek normalnie :grin:
Dziekowka, pozdrawiam

[ Dodano: 08 Lut 2007 14:27 ]
Jednak z tym silnikiem dalej jest cos nie tak, dzis po przejechaniu 2 km zgasł mi na drodze, szaprał i wogole nie miał mocy dopuki sie nie zagrzał. Jak sie juz zagrzał było ok, mechanicy nie moga znalez wtyczki do komputera, gdzie ona jest??
Ratunku!!



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw lut 08, 2007 22:33

Finger86 pisze:Jednak z tym silnikiem dalej jest cos nie tak, dzis po przejechaniu 2 km zgasł mi na drodze, szaprał i wogole nie miał mocy dopuki sie nie zagrzał. Jak sie juz zagrzał było ok, mechanicy nie moga znalez wtyczki do komputera, gdzie ona jest??
A niestety trzeba go podpiąc do kompa i to , ze nie moga trafić na gniazdo diagnostyczne to żenada. Jaki masz rocznik i miesiac auta to Ci obrazek wkleje


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Finger86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 11:23
Lokalizacja: Radom

Post autor: Finger86 » czw lut 08, 2007 23:56

moj golfik jest z 1992 roku z maja silnik 1,8 ABS wersja GL jesli to pomoze
Ostatnio zmieniony pt lut 09, 2007 00:14 przez Finger86, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
matti_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 14, 2006 02:07
Lokalizacja: Buczkowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: matti_vw » pt lut 09, 2007 00:06

Mój też jest z tego rocznika i ten sam silnik i wtyczke mam w konsoli środkowej pod zaślepkami :bajer: To ja nie wiem co to za szpeców masz?!
Jakoś mnie to nie dziwi że dalej jest kicha :/

[ Dodano: 08 Lut 2007 23:09 ]
Podpięcie do kompa powinno wszystko wyjaśnić o ile zostanie odnaleziona wtyczka ;)
A zdjąłeś te zaślepki i co? Nic tam nie było? Może samo gniazdo odpadło i leży tam gdzieś za konsolą bo ono jest przykręcone na dwóch śrubkach, no chyba że masz jakiś inny model niż ja no to sorry ;)



Finger86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 11:23
Lokalizacja: Radom

Post autor: Finger86 » pt lut 09, 2007 00:24

widzialem wlasnie jest cos za tymi zaslepkami pod nawiewem ale tam sa jakies malutkie kosteczaki dwie i jest miedzy numi jakas sruba, znam praktycznie caly samochod bo zmienialem podswietlenie wszystkich paneli wedlug porad rydza + biale tarcze zegarow, wiec wlasnie sie dziwie gdzie to sie ukrylo.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości