Łożyska???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wieczor15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr mar 01, 2006 02:37
Lokalizacja: Skądś

Łożyska???

Post autor: wieczor15 » wt lut 06, 2007 00:19

Witam. Przed zima wymieniali mi w takim malym serwisie szczeki hamulcowe, wszystko bylo w porzadku, ale teraz gdy snieg juz zniknal i mroz , tak od tygodnia zaczelo cos dziwnie wyc w tylnych kolach prz predkosciach pow. 50 , mam stare zimwoki zalozone, i myslalem ze to one beda przyczyna(chociaz na poczatku zimy nie bylo ich slychac), zmienilem dzis na letnie kola i okazalo sie ze wycie jest cichsze ale slycac ze cos nie tak. Nie moge zlokalizowac tego wycia z ktorej strony dochodzi ale wydaje sie ze z obydwu kol. Teraz pytanie czy ten mechanior co mi szczeki zmienial to mol cos za mocno dokrecic i polecialy mi lozyska bo wydaje mi sie ze za mocno byly dokrecone bo dzisiaj je odkrecalem i jak wyiaglem to byly w niektorych miejscach lekko wygiete i smar troche czarny sie zrobil .Ile kosztuja takie lozyska i czy to na 100% one, i czy mozna wymieniec tylko te na bebnie czy te z tylu takze.
pozdr.



greg

Post autor: greg » wt lut 06, 2007 00:24

mogli przeciągnać łożyska, podlewaruj koło i zakręć - coś będzie na pewno słychać



Awatar użytkownika
wieczor15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr mar 01, 2006 02:37
Lokalizacja: Skądś

Post autor: wieczor15 » wt lut 06, 2007 00:43

wlasnie tak robilem i nic nie bylo slychac wiec zalozylem najpierw kola letnie ale to duzo nie pomoglo weic odkrecielm lozysko, bylo mocno dociagniete,a z tego co wyczytalem powinno byc tak dociagniete zeby szlo poruszyc srubokretem podkladke. lozysko jak wyciagle bylo i jest skrzywione i jak zalozylem i lekko juz dokrecilem to dalej wyjee(chyba łozyska), zrobielm tak z obudwoma. nie wiem co dalej robic co to moglo by byc jeszcze orpicz lozysk i opon?.



greg

Post autor: greg » wt lut 06, 2007 00:46

wieczor15, sam sobie odpowiedziałeś - jutro do sklepu kupić łożyska - wybić bieżnie z bębnów wsadzić nowe i dokręcić odpowiednio. A i jeszcze smar



Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » wt lut 06, 2007 00:46

raczej to napewno lozyska koszrt takich lozysk nie powinien przekroczyc 40 zloty ja kupowalem po 11 zloty za sztuke polecilbym wymienic wymienia sie lozyska jako komplet pozdrawiam


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

Andrzej1963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 17:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Andrzej1963 » wt lut 06, 2007 00:52

Bardzo prawdopodobne,że Ci "przeciągnął" łożyska i się przegrzały,jeżeli tak to jedyna rada to wymiana ich na nowe. Osobiście polecam wymianę obydwóch,gdyż wtedy będziesz miał pewność,że jest na 100% wszystko ok. Taką wymianę można zrobić samemu i na pewno lepiej niż na niejednym warsztacie(o ile masz wiedzę na ten temat i warunki-np.garaż).A jeżeli już robisz cokolwiek u mechanika to poszukaj kompetentnego,który wie co robi (łożyska w golfie w tylnych kołach pracują na pewnym luzie,a nie są skręcane na full jak niektórzy niezorientowani to czynią. Gdybyś potrzebował info na temat tej operacji to daj znać-podpowiem Ci wtedy jak to zrobić o ile chcesz się tym bawić sam.


Andrzej

maximanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pn sie 29, 2005 14:13
Lokalizacja: Dębica

Post autor: maximanek » wt lut 06, 2007 07:35

toffi pisze:nie powinien przekroczyc 40 zloty ja kupowalem po 11 zloty za sztuke
Ja za zestaw naprawczy dałem 25 zł



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » wt lut 06, 2007 09:40

toffi pisze:wymienia sie lozyska jako komplet pozdrawiam
W jednym kole bez wątpienia :bajer:
Wymiana tylnych łożysk to jest bardzo prosta sprawa...
wieczor15, A wiesz jak "odblokować" samoregulator żeby bęben łatwo zszedł??
Ja wczoraj szczęki wymianiałem i bez rozkręcenia łożyska się nie obeszło... Jeśli będziesz wymieniał sam, to pamiętaj że przy dokręcaniu najpierw trzeba tak z delikatnym czuciem dokręcić i wjednocześnie bębnem kręcić... Później poluzować i ustawić luz.


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
wieczor15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr mar 01, 2006 02:37
Lokalizacja: Skądś

Post autor: wieczor15 » śr lut 07, 2007 15:26

Witam , kupilem dwa komplety lozyska firmy optimal - 23 zl/kpl. wlasnie zabieram sie za robote, dzieki za wszystkie podpowiedzi, jak zrobie to sie odezwe i punkty porozdaje :bigok:



maximanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pn sie 29, 2005 14:13
Lokalizacja: Dębica

Post autor: maximanek » czw lut 08, 2007 07:21

ja właśnie wczoraj wymieniłem i w aucie nastała cisza



Awatar użytkownika
wieczor15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr mar 01, 2006 02:37
Lokalizacja: Skądś

Post autor: wieczor15 » czw lut 08, 2007 15:43

maximanek, dobrze piszesz nastala cisza :bajer: . byl maly prblem ze sciagnieciem jednego bebna, bo szczeki sa nowe a bebny maja ranty no i jedna szczeka wyszla razem z bebnem, ale sie poskladalo i ok. na razie luzu nie ma mimo ze dociaglem lekko tzn tak zeby dalo sie przesunac podkladke. dzieki wszystkim za podpowiedzi.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lut 08, 2007 15:51

wieczor15, tak na przyszłosc , odpukac, to zeby sobie ułatwic sprawe, wkladasz srubokret w dziure po srubie od kola i szukasz samoregulatora , jak go znajdziesz to mocno w gore go pchasz i beben ladnie schodzi sam, a co do firmy optimal to ja sie na nich przejechalem moze 1,5tys i znowu do wymiany, z tego co mi koles mowil w hurtowni łozysk to one sa skladane w Chinach i tylko sprzedawane MADE IN GERMANY, tylko ze jak kolesiowi powiedzialem to w sklepie to mnie wysmial, ze on dziadostwa nie sprowadza. Najlepsze sa SKF no ale swoje kosztuja ok 50 zł za strone, tylko pozniej wiesz co masz. Pozdrawiam


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
wieczor15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr mar 01, 2006 02:37
Lokalizacja: Skądś

Post autor: wieczor15 » pt lut 09, 2007 00:25

hmm guti, ja sobie ulatwilem to w ten sposob - wiem gdzie znajduje sie samoregulator bo troche sie o tym naczytalem i posiadam aktualnie ksiazke od kumpla do mk2, wiec z tym problemow nie bylo , popuscilem samoregulator bo bez niego to bym tego w ogole nie ruszyl, problemem byly nowe szczeki a raczej ranty na bebnach (facet ktory wymienial szczeki stwierdzil ze jeszcze sa dobre) no a z firma optimal moze masz racje -okaze sie, teraz niestety wiekszac rzeczy jest skladane w chinach.
pozdr.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości