Jak to powinno prawidłowo wygladać ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Jak to powinno prawidłowo wygladać ?

Post autor: mmarek » ndz lut 04, 2007 20:46

Witam wszystkich. Kolejny dzień kolejne problemy. Ostatnio znajomy zagladnął pod auto i powiedział mi że mam jakiś przerabiany wydech a sprawa wygląda tak: od spodu od strony silnika idzie rura, za nią sonda lambda, za nią chyba to jest jakaś strumienica, pózniej rura leci prosto, potem dwa zakręty i od razu do tłumik koncowego. W/g mnie dosyć głośno to chodzi a chciałbym jakoś to troche wyciszyć. Co mam zrobić ? ( coś kupić ?, gdzieś wspawać ? )
P.S. Tłumik koncowy jest marki supersprint ( pisze na nim że dedykowany do golfa 3) i wygląda prawie jak nówka więc go raczej chyba bym zostawił. Co o tym myślicie ?



Awatar użytkownika
pavello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: pavello » ndz lut 04, 2007 20:55

chyba ktos wycial tlumik srodkowy-poprawcie mnie jesli sie myle.powiedz jeszcze jaki masz silnik



mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » ndz lut 04, 2007 21:00

pavello pisze:chyba ktos wycial tlumik srodkowy-poprawcie mnie jesli sie myle.powiedz jeszcze jaki masz silnik
Zapomniałem napisać. Jest to 1.8 na wtrysku wielopunktowym ( mexykanin :/ )

[ Dodano: 04 Lut 2007 21:01 ]
Czyli wystarczy wyciąć kawałek rury, wspawać tłumik środkowy i po problemie ? Bedzie słychać odczuwalą różnice w becybelach ?



KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » pn lut 05, 2007 10:04

mmarek pisze:Tłumik koncowy jest marki supersprint ( pisze na nim że dedykowany do golfa 3) i wygląda prawie jak nówka więc go raczej chyba bym zostawił. Co o tym myślicie ?
Witam kolegę też mam dwórurkę supersprinta te wydechy nie są takie głośne na twoim miejscu bym go zostawił tak jak jest jego żywotność będzie zapewne dłuższa niż seryjnego wydechu.


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » pn lut 05, 2007 11:30

Tłumik srodkowy mocujesz pomiędzy tymi dwoma zakrętami rury o których piszesz. Mniej więcej pod tylną kanapą to wypada. Każdy tłumikarz zrobi ci to jak należy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 660 gości