Brakujące amperki przy rozruchu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Brakujące amperki przy rozruchu

Post autor: Ryhoo » ndz lut 04, 2007 15:30

sprawa tego typu z rańca jak odpalam fure rozrusznik robi dwa razy bubu (po woli zakręci) a potem wskakuje na obroty i odpala. przypuszcam że coś kradnie prąd bo jak sie pojeździ autkiem (czyli doładuje sie akum) to później nie ma takiego zjawiska, tylko po nocy takie coś sie zdarza.
w alarmie na pewno mam rozładowaną batryjke i czy to może mieć związek? co najciekawsze pobór prądu (oczywiście na nie pracującym silniku) wynosi 0,15A a po uzbrojeniu alarmu 0,03A. no jest taka łamigłówka...



KUBEK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn maja 22, 2006 21:36
Lokalizacja: PSZCZYNA

Post autor: KUBEK » ndz lut 04, 2007 18:57

może masz luz na tulejce rozrusznika w skrzyni biegów albo problem z masą silnika



Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Ryhoo » ndz lut 04, 2007 20:12

rozrusznik był naprawiany bo tak myślałem że to jego wina bo tez obstawiałem tulejki...
ale jak sie pojeździ troche podczas dnia to nie ma takiego zachowania rozrusznika i kręci normalnie, czyli tak jakby alternator doładowywał akumulator...



KUBEK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn maja 22, 2006 21:36
Lokalizacja: PSZCZYNA

Post autor: KUBEK » ndz lut 04, 2007 20:59

może to być wina aku ale może być wiele innych powodów np żle ustawiony zapłon (zbyt wczesny)



Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Ryhoo » ndz lut 04, 2007 22:15

jutro pojade na pomiar prądu zwarcia (bo juz nic wiecej nie da sie chyba zmierzyć)...a co do zapłonu (hehe) dwa dni temu został opóźniony bo był za wczesny :)



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » ndz lut 04, 2007 22:23

Ja bym na Twoim miejscu sprawdził inny aku. Ten moze miec oberwana cele i bedzie to skutkowało takimi objawami jak opisałeś



Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Ryhoo » ndz lut 04, 2007 22:30

akumulator niedawno obchodził pierwsze urodziny :) a cela jakby opadła to bym już wogóle nie zakręcił rozrusznikiem...a pozatym sprawdzałem gęstość elektrolitu i jest na wszytskich ten sam stan a jeśli by była oberwana cela to byłoby 0 na areometrze.



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » ndz lut 04, 2007 23:00

Ryhoo pisze:akumulator niedawno obchodził pierwsze urodziny :) a cela jakby opadła to bym już wogóle nie zakręcił rozrusznikiem...a pozatym sprawdzałem gęstość elektrolitu i jest na wszytskich ten sam stan a jeśli by była oberwana cela to byłoby 0 na areometrze.
To ze masz dopiero rok aku i mozesz miec oberwana cele to sie zdarza. Mi sie trafilo 2 razy. Raz kiedy jeszcze aku byl na gwarancji i drugi raz miesiac po gwarancji. Faktem jest ze to byly akumulatory z marketu.
Jesli chodzi o krecenie to nie masz racji bo np. u mnie bylo tak ze z oberwana klema aku krecił jak oszalały ale latem. Jak temp. spadała ponizej -5 to rano juz nie mial sily zakrecic, ale wystarczylo ze przejechalem 5 km do pracy i aku sie podładowywał do tego stopnia ze po kilku godzinach auto odpalalo bez wiekszych problemów
Co do aerometru to sie nie czepiam bo nie wiem, tu mozesz miec racje.



Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » ndz lut 04, 2007 23:01

Na początek posprawdzaj połączenia elektryczne, tzn klemy, kable do rozrusznika. Po drugie - roczny aku wcale nie oznacza że rewelacyjny będzie. Jeśli nie ma zapewnionych odpowiednich warunków pracy to nawet po tygodniu od zakupu straci parametry.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Kamilos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 03, 2007 21:14
Lokalizacja: Trzebiel/Czaple

Post autor: Kamilos » ndz lut 04, 2007 23:03

ja też mam taki problem jak golf postoi dłużej jak u Ryhoo to słabo kręci jakby akumulator siadał rozrusznik jest ok bo wymieniony i sprawdzony ładowanie jest ok akumulator też,a jak odpali chwile pochodzi to już normalnie kręci podejrzewam że to może być stacyjka(utlenione,upalone styki coś w niej nie łączy)jeżeli dojde co go boli dam znać.na razie.


kamilos

Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Ryhoo » ndz lut 04, 2007 23:48

eidos pisze:oberwana klema
była mowa o oberwanej celi, bo klemy są całe, a jak cela sie oberwie to odrazu jest zwracie i akumulator idzie do kosza i ładowania juz nie bedzie pobierał

ładowanie jest książkowe, kable od rozrusznika czyszczone podczas jego naprawy ...

chyba trzeba pójść tropem Kamilosa...

P.S. Oj, stare to jest dobre wino i skrzypce :)



Kamilos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 03, 2007 21:14
Lokalizacja: Trzebiel/Czaple

Post autor: Kamilos » pn lut 05, 2007 12:50

no i znalazłem przyczyne tak jak podejrzewałem(bo wszystko inne już sprawdziłem)to była wina stacyjki,po jej rozebraniu i wyciągnięciu tej części z wsuwkami(co podłaczasz wtyczke)okazało sie że w środku są takie styki jak w przerywaczu i "blaszka w kształcie trujnika"to ta blaszka złącza obwód w czasie przekręcania kluczykiem.Otóż te styki były ponadpalane a w koło czarny nalot wyczyściłem je wyszlifowałem i jest ok golf od razu kręci jak powinien.Ryhoo mam nadzieje że i Ty znajdziesz przyczyne bo wiem jakie to wkurzające Pozdro Obrazek


kamilos

Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Ryhoo » pn lut 05, 2007 14:30

dzięki...może to być strzał w 10. w najbliższym czasie wezme sie za to.



Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » śr sty 09, 2008 23:11

Ryhoo, i co znalazłeś przyczynę?


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 443 gości