Nie wsuwa mi się szyberdach...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

przemo251
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 11, 2006 13:11
Lokalizacja: Wrocław/Kluczbork/Częstochowa
Kontakt:

Nie wsuwa mi się szyberdach...

Post autor: przemo251 » sob lut 03, 2007 01:12

Mam problem...jest to dosyć skąplikowane więc postaram się to wytłumaczyć w miarę prosto.

Mam el. szyberdach: przesuwając przełącznik do góry, szyberdzach odchyla się ku górze, przesuwają na dół wraca na swoje miejsce. Jednak gdy przełącznik przesuwam na dół i chce żeby szyberdach wsunął się pomiędzy podsufitkę a dach nic się nie dzieje. Sprawdzałem też wsunąć szyberdach ręcznie, czyli kluczem imbusowym, umieszczonym pod osłoną silnika no i wtedy działa (ale dosyć ciężko trzeba kręcić). Później można go zasunąć włącznikiem elektrycznym przesuwając go w dół, ale gdy włącznik przesuniemy w górę ..... szyberdach dalej się zasuwa, czyli włącznik działa w odwrotną stronę. Trochę to jest popieprzone....więć może ktoś powie co się dzieje, bo nic z tego noe rozumiem. :goof: :panna: :panna: :panna:



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » sob lut 03, 2007 01:17

Gdy przełączasz włącznikiem do tyłu (aby schować szyber w podsufitówkę) i nic się nie dzieje, to któryś ze styków nie łączy w przełączniku.
Są 4 pozycje włącznika:
1 - góra - uchylanie
2 - dół - zamykanie
3 - tył - chowanie do środka (pod podsufitówkę) --- ta pozycja w włączniku ci nie działa4 - przód - wysuwanie z podsufitówki i domykanie

[ Dodano: 03 Lut 2007 00:21 ]
Następna rzecz, to przy otwieraniu szybera (chowaniu pod dach) przełącznik przesuwa się do tyłu.
Natomiast przy chowaniu, to nie jak ty opisałeś "..przesuwając go w dół..", tylko przełącznik przesuń do przodu.

Tak powinno działać

Musisz chyba przestudiować budowę przełączników, włączników elektrycznych szybera znajdujących się pod dachem, może któryś styk zaśniedział, bądź wykrzywił się, czy oderwał lub pękł.


Obrazek
Obrazek

przemo251
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 11, 2006 13:11
Lokalizacja: Wrocław/Kluczbork/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: przemo251 » sob lut 03, 2007 01:23

nie... mam tylko taką jakby wajche, która tak "klika" w górę i w dół. Nie mam do przodu i do tyłu. Myślałem że mój szyberdach jest modelem który nie wsuwa się w podsufitkę, no ale ręcznie z imbusem działa.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » sob lut 03, 2007 01:27

No to powiem ci, że nie mam pojęcia jak to może być zrobione, może ktoś coś wymieniał i dał onny model przełącznika...

[ Dodano: 03 Lut 2007 00:28 ]
Przód, tył, góra i dół to ta sama "wajcha", nie ma innej wajchy przód-tył


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob lut 03, 2007 08:49

przemo251, Jesli masz taki wlacznik jak mysle to:
przemo251 pisze:Później można go zasunąć włącznikiem elektrycznym przesuwając go w dół, ale gdy włącznik przesuniemy w górę ..... szyberdach dalej się zasuwa, czyli włącznik działa w odwrotną stronę.
Wlacznik dziala dobrze, bo:
Jak jest odsuniety szyber, a Ty wlaczysz "w gore" to szyber sie zasunie i od razu podniesie (oczywiscie jak bedziesz caly czas trzymal przycisk).
Zeby bylo wsystko jasne. Jaki masz wlacznik ? Taki ?
http://allegro.pl/item162202582_lampka_ ... kazja.html
Czy taki ?
http://allegro.pl/item160203067_przelac ... eniem.html



przemo251
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 11, 2006 13:11
Lokalizacja: Wrocław/Kluczbork/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: przemo251 » sob lut 03, 2007 18:24

http://allegro.pl/item162....okazja.html

mam ten włącznik. A czy to zależy od włącznika??



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob lut 03, 2007 20:04

przemo251 pisze:mam ten włącznik. A czy to zależy od włącznika??
A nie widac ze jest inne sterowanie niz w tym drugim (nowszy typ) ?
Musisz go pociagnac do siebie (w tyl) zeby odsunac.
Tak jak na foto.
Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 03, 2007 20:20

Dokładnie jak pisze Inek01. Mam w Vento taki sam włącznik, i trzeba go przesunąć w tył żeby otworzyć


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pasja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sty 29, 2007 22:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: pasja » sob lut 03, 2007 20:44

ale skoro mowisz ze ciezko mu sie imbusem go odkrecalo to moze masz zj....na prowadnice lewa tak jak 80% VW i ktos to specjalnie odlaczyl a teraz na sile a prubujesz odkrecic. ja bym go przed naprawa samodzielna pokazal komus kto sie zna zanim Ci szyba na glowe spadnie:) ja mam zepsuta prowadnice i uchyla mi sie do gory tylko a do tylu jak chce go wsunac to zchodzi szyba w dol ale juz do tylu nie pojdzie bo silnik jej nie uciagnie;] moze masz wszystko ok ale przemysl to i sprawdz


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1693571#1693571 <--SpRaWdZ tO
WSTYD TO KRAŚĆ I MIEĆ OSZPECONEGO GOLFA!!!!!

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob lut 03, 2007 21:00

pasja, :-k widac roznie moze byc, bo mojemu kumplowi tak pekla lewa, ze mogl podniesc, ale juz nie opuscil...



Awatar użytkownika
pasja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sty 29, 2007 22:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: pasja » sob lut 03, 2007 21:37

niezbadane czym golf Cie dzis zaskoczy;]


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1693571#1693571 <--SpRaWdZ tO
WSTYD TO KRAŚĆ I MIEĆ OSZPECONEGO GOLFA!!!!!

Awatar użytkownika
kacfrojd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: kacfrojd » pn lut 05, 2007 17:56

wiecie gdzie można dosteć tę lewą prowadnicę, mam jak 80% posaidaczy szyberdachu w golfach3 ułamany ten element i ręcznie muszę opuszczać szybę w dół a jusch o chowaniu się pod podsufitkę mogę zapomnieć. Dlaczego niemiec wymyślił ten element z tak dziwnego materiału że nie można go nawet pospawać ??? ;/



sobiking
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: śr maja 18, 2005 20:51
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sobiking » pn lut 05, 2007 18:24

Witam panów, ja też mam zj...ną tą prowadnicę do góry ładnie mi chodzi i się zamyka ale żeby odsunąć w całości szyberdach to zapomnij, jak się zrobi trochę cieplej to mam zamiar rozkręcić ten szyber i dorobić taką prowadnicę także jak mi się uda to napiszę i może któryś z panów będzie chciał taką prowadnicę to postaram się i jemu dorobić. Bo orginalne jest bardzo ciężko zdobyć a jak już to są kosmicznie drogie. Z zawodu jestem technologiem programistą i pracuje na automacie CNC także na nim można zrobić "prawie" wszystko.



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » pn lut 05, 2007 20:35

sobiking, czlowieku rob i nei zaluj maszyny sa miliony chetnych na ta prowadnice:]


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości