Po wymianie linki sprzęgła.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Ziibii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 19:18
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Po wymianie linki sprzęgła.

Post autor: Ziibii » pt lut 02, 2007 22:53

Wymieniłem linkę sprzęgła.Pytanko:czy ma znaczenie w które wycięcie założę koniec linki,są dwa.Przed wymianą jak samoregulacja była sprawna pedal sprzęgła powracał do pozycji na równo z pedałem hamulca,w tej chwili po wciśnięciu sprzegła i puszczeniu pedal powraca tak do połowy wysokości miedzy podłogą a pedałem hamulca.Linka była dobierana katalogowo.Wymieniłem również całe sprzęgło przy okazji wyjecia skrzyni ,także wszystko jest nowe.Prosze o szybką podpowiedż.


Szerokiej drogi ,gumowych słupów i jak najdalej od smerfów.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lut 02, 2007 23:32

ja ostatnio wymieniałem i nie ma tam dwóch wycięć , nie wiem za bardzo o jakie Ci chodzi ja tak samo mam ADZ 1,8 z 96 roku , zakładasz linke przy łapie skrzyni biegów , potem zaczepiasz drugi koniec do pedału sprzęgła , zakładasz spręzyne powrotną pedału i powinno grac , i jeszcze zdejmujesz blokade samoregulacji



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt lut 02, 2007 23:42

to zaloz na drugie oczko to ci podciagnie linke i pedal.



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » sob lut 03, 2007 00:14

piotr2 pisze:to zaloz na drugie oczko to ci podciagnie linke i pedal.
a gdzie tam jest drugie oczko ? bo mam podobny problem raz sprzeglo bierze mi na dole raz u gory i czasami jak rusze reka ramie od sprzegla to wpycha sie jeszcze jakies kilka cm , tak jagby calkiem nie wracalo na swoje miejsce
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
Ziibii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 19:18
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Ziibii » sob lut 03, 2007 11:37

Jedno wcięcie jest bliżej ścianki sinika ,a drugie tak troche jakby przed nim .Ja założyłem tak jak była poprzednia linka.mam podobną sytuacje jak pisze Przybek.Jak ruszego w strone kierownicy to dopiero wtedy odbija sprężyna powrotna.Mnie udało się załozyć bez zdejmowania tej sprężyny,najpierw założyłem na pedał a póżniej bawiłem się przy dżwigni wyłączania sprzęgła.No i na końcu puściłem obejmę samoregulacji.Zaraz jadę do Lublina to trochę to przetestuje,zobaczę co sie będzie działo,jeżeli sie nie poprawi to spróbuję założyć na to drugie wciecie(chyba że go nie ma ,wczoraj to robiłem przy latarce i na dworze -nie mam garażu).Jak wczoraj ruszałem to brało kilka cm od podłogi.Dzięki za sugestie pozdrawiam .

[ Dodano: Sob Lut 03, 2007 13:13 ]
Już wszystko ok.Po prostu samoregulacja musiała się rozprężyć (chyba),bo gdy dzisiaj wsiadłem do golczasa wszystko z pedałem było w porządku ,działał jak sie należy.


Szerokiej drogi ,gumowych słupów i jak najdalej od smerfów.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 397 gości