Krzywy mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Krzywy mk3

Post autor: Komas » pt lut 02, 2007 15:41

Witam
Mam taka sprawe. Jadac za moim goferem lub patrzac sie jak stoi z tyłu widac ze stoi krzywo. Nie wiem czy z jednej strony jest za nisko czy z drugiej za wysoko. co moze byc przyczyna ze auto stoi krzywo. Zakladam ze sprezyna nie jest peknieta bo to to bym raczej czul. nic nie stuka.


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt lut 02, 2007 15:48

Komas pisze:widac ze stoi krzywo
Mam nadzieje że to na równym widać. Jeśli tak to zmierz róznice. Wizyta pod auto też jest wskazana. A potem jak nic nie będzie widac to sprawdzenie amortyzacji i geometria zawieszenia


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
imp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:31
Lokalizacja: mysłovwice/glivwice
Kontakt:

Post autor: imp » pt lut 02, 2007 19:46

obejzyj sprzezyny czy ktos nie zamontował wczesniej róznych ...kumpel wczoraj wytargał z mk2 dwie różne springi ..na pewno coś z zawieszka ..przedewszystkim sciągnij koła i zoabzcz co sie tam dzieje ..to że nic nie stuka nie znaczy ze wszytko jest ok


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53310&postdays=0&postorder=asc&start=0]my ex mk3 GTI 20 jahre by ABF[/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2269482#2269482]actual mk4 GTI Exlusive by AGU[/url]

6N 1.4 8V/MK4 1.6 8V/MK3GTI 2.016v/DERBY 1.1 8V/MK4GTI 1.8T 20V/6N 1.3 8V/A4 B6 1.9TDI/A4 B7 2.0TDI

KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » pt lut 02, 2007 22:24

u mojego ojca też krzywo stała bmk-a nic nie pukało nie stukało a spirala była pęknięta.


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » pt lut 02, 2007 22:32

Mój golfik tez troszke był przechylony w lewą strone,ale problem zniknął jak wymieniłem wszystkie amortyzatory :) ..moze jeśli prawa strona jest bardziej zużyta oczywiscie o czy swiadczą nasze polskie drogi to amorki tez na to jakos reagują i przez to samochód jesli ma wyeksploatowane amortyzatory to jest troszke pochylony??
co Wy na to???


VW forever..

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lut 02, 2007 22:36

sprawny amorek gazowy troszke podnosi auto, ale nie za wiele, w końcu ręką go można ścisnąć. W każdym razie oprócz niejednakowo mocnych sprężyn, niejednakowych amorków, wyrobionych gum jest mozliwe, żektóryś amor nie trzyma już


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » pt lut 02, 2007 23:47

mi sie wydaje ze amory nie maja nic tu do rzeczy. One spelniaja tylko funkcje tlumiaca drgania a caly ciezar auta utrzymuja sprezyny. Musze tam popatrzec ale tak pod domem na lewarku to raczej malo co zobacze :)


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Re: Krzywy mk3

Post autor: JayT » sob lut 03, 2007 00:07

Komas pisze:Mam taka sprawe. Jadac za moim goferem lub patrzac sie jak stoi z tyłu widac ze stoi krzywo.
A wcześniej tak nie było, czy po prostu nie zauważyłeś? Bo jeśli nie było, to coś ze sprężyną mogło się stać (mojemu koledze w Escorcie pękła około 1 zwój od końca - dopiero po wykryciu pęknięcia przyjrzeliśmy się, że autko nieznacznie pochylone jest na prawo, wcześniej nikt nie zwrócił uwagi).
Komas pisze:mi sie wydaje ze amory nie maja nic tu do rzeczy
Mają i nie mają... może się np. okazać, że auto było robione na sprzedaż i ktoś wsadził amortyzator nie do pary. Niestety znam takie przypadki :crazy: - niby powinno się wymieniać od razu dwa - ale po co ładować kasę w auto idące na sprzedaż? Niech się przyszły właściciel martwi!
Paweł Marek też słusznie prawi - przyczyna może być i taka, że któryś amor już nie trzyma parametrów.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 351 gości