Przekrecam Kluczyk nie odpala .Pali tylko na pycha:(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Fugi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 13:14
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Przekrecam Kluczyk nie odpala .Pali tylko na pycha:(

Post autor: Fugi » pt lut 02, 2007 01:12

Zapalam Golfika a tu nic przekrecam kluczyk i nie kreci rozrusznikiem raz mi sie tak stalo to przekrecilem 2 raz i odpalil a teraz nic:( cos w statycje czy ten aparat jakis tam POMOZCIE potrzebuje auto a przeciez nie zawsze da sie na pycha odpalic hehe:P Na pycha odpala tlyko poprostu nie kreci kluczykem:( Mialktos podobny problem>>>>??? za POMOC wielkie dzieki i oczywiscie +



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pt lut 02, 2007 01:25

czy po przekręceniu stacyjki w pozycję rozrusznik słyszysz CYKNIĘCIE ???
jeśli tak to wina bendiksa przy rozruszniku jeśli CYKNIĘCIA nie słychać to prawdopodobnie do wymiany jest kostka stacyjki


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » pt lut 02, 2007 01:26

Na pycha kolego nie radze palić, jak Ci przeskoczy pasek rozrządu to wtedy sobie narobisz kłopotu.
A przyczyną nieodpalania na kluczyk może być np. spalona kostka w stacyjce, może kabel masa albo prądowy sie gdzieś przerwał, albo rozrusznik padł. zacznij szukać
pozdrawiam


Oo===w===oO

Awatar użytkownika
Rider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 14, 2006 21:38
Lokalizacja: Kębłowo/ NL
Kontakt:

Post autor: Rider » pt lut 02, 2007 01:34

moze byc kilka mozliwosci:
moze byc to wina kostki w stacyjce, bediksa badz tulejek w rozruszniku, ale tez elektromagnesu.

na poczatek sprawdz ta kostke, czy nie jest nigdzie nadpalona i czy wszystkie przewody sa ok. Pozniej ja bym sprawdzil elektromagnes czy czasem sie nie zawiesil sie (czasem tak bywa) wez jakies srubowkret i zrub male zwarcie na tych dwuch wtykach przy elektromagnesie (jezeli byl zawieszony to powinien odskoczyc) i wtedy probuj odpalic, a jezeli i to nic nie dalo to wyjmij rozrusznik i sprawdz stan tulejek (czy jeszcze sa,a jak sa to czy maja luzy)
i benduksa.


[img]http://img296.imageshack.us/img296/4702/riderjc9.png[/img]
Volkswagen Klub Polska #853
E-pluribus unum

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt lut 02, 2007 02:48

arab_den pisze:Na pycha kolego nie radze palić, jak Ci przeskoczy pasek rozrządu to wtedy sobie narobisz kłopotu.
Dajcie już ludzie spokój z tymi zabobonami. Jak się umie odpalać na pych to nic się nie stanie bo nie ma takiej możliwości aby coś złego się stało. Czy siła pochodzi z kół czy z rozrusznika na jedno wychodzi. Trzeba mieć tylko troche wiedzy i umieć ją wykorzystać zamiast strzelać ze sprzęgła przy 1 biegu i 50km/h.


=-Pinhead-=

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lut 02, 2007 06:49

Pinhead pisze:Dajcie już ludzie spokój z tymi zabobonami. Jak się umie odpalać na pych to nic się nie stanie bo nie ma takiej możliwości aby coś złego się stało.
zgadzam się z Tobą :pub: :bigok:

[ Dodano: Pią Lut 02, 2007 06:14 ]
Fugi pisze:Zapalam Golfika a tu nic przekrecam kluczyk i nie kreci rozrusznikiem raz mi sie tak stalo to przekrecilem 2 raz i odpalil a teraz nic
zakładamy że akumulator masz sprawny w 100%, to
masz w zasadzie 3 możliwości
- uszkodzenie rozrusznika lub któregoś z jego elementów;
- problem ze stacyjką, kostką (tylko do razu nie wymieniaj kostki, a sprawdź ją,
zwierając przed nią odpowiednie kable, tak jak dawniej kradli samochody ;-)
zwierając odpowiednie kableki, kolorów Ci nie podam bo na pamięć nie znam które zewrzeć;
- uszkodzenie w instalcji, możesz przęsledzić z miernikiem czy dochodzi napięcie od
stacyjki po przekręceniu, to musisz we dwóch jeden trzyma przekręconą stacyjkę,
tak jakby zapalał a Ty z miernikiem sprawdzasz czy masz +12V (zakładam że gruba
plecionka z -minus akumulatora jest podłączona do masy pojazdu)
Sprawdź w rozruszniku taki drobny kablek, zaznaczyłem na rysunku na różowo
być może pęknięty, rozlutowany... albo sam elektromagnes jest uszkodzony
Obrazek
poza tym masz tutaj opis niedomagań jakie i Ty masz w swoim prawdopodobnie
rozruszniku i sposób ich diagnozy
Obrazek


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » pt lut 02, 2007 08:10

Ostatnio miałem podobny problem z odpalaniem z tą różnicą, że dla mnie co któryś raz rozrusznik niedomagał. Zakupiłem tulejki, bendyks, elektromagnesu raczej nie obstawiałem. Wymontowałem rozrusznik z mojego VW i rozebrałem na części pierwsze. Od nowego nikt go nie ruszał. W środku miał sporo syfu.
Wyczyściłem wirnik (komutator i ośkę wirnika), sprawdziłem szczotki, wyczyściłem stojan, odtłuściłem i nasmarowałem tulejki olejem do nasączania tulejek, zdemontowałem bendyks (po 15 latach ani znaku jego zużycia) i sprawdziłem czy przypadkiem nie jest rozsypany.
Największy problem był z wymontowaniem elektromagnesu, 3 śruby (płaski śrubokręt) którymi jest przykręcony do obudowy rozrusznika, ani drgnęły - dobry sposób to młotek, płaski śrubokręt z rękojeścią do uderzania młotkiem i drugi płaski śrubokręt z możliwością założenia klucza oczkowego do użycia większych sił przy odkręcaniu, a i WD 40 jest pomocne. Po wymontowaniu elektromagnesu wyczyściłem go w środku (w miejscu przacy rdzenia wciągającego bendyks) i nasmarowałem olejem do nasączania tulejek. Wyczyściłem cały korpus rozrusznika w środku.
Tulejki były w stanie bardzo dobrym, bendyks nie naruszony, elektromagnes sprawny. Zakupione elementy oddałem spowrotem do sklepu. Rozrusznik przcuje teraz bardzo cicho i silnik pali za pierwszym przewaleniem wału ale czasem tak jak przed rozebraniem potrafi nie zakręcić.
Już wyjaśniam do czego dążę. Rozrusznik mam w 100% sprawny, ale czasem nie domaga.
Przyczyną niedomagań lub braku możliwości odpalenia golfa może być nie tylko rozrusznik ale również wieniec na kole zamachowym(pokaleczone zęby w wieńcu -tzw. zadziory).


VWpower Golf

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lut 02, 2007 08:53

GENE pisze:Przyczyną niedomagań lub braku możliwości odpalenia golfa może być nie tylko rozrusznik ale również wieniec na kole zamachowym(pokaleczone zęby w wieńcu -tzw. zadziory).
heh faktycznie o tym nikt nie pisze bo to baaardzo rzadki przypadek co do tego wieńca
ale możliwy ! :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Fugi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 13:14
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fugi » pt lut 02, 2007 09:49

No jak przekrecam to mi cyka:P tlyko nie chce zakrecici Kurde posprawdzam to wszystko plusy dla was:) a co do odpalania na pycha odpalam zawsze z 2 lub 3 nie szarpie i jescze mi sie nic nie przestawilo:) Bede dzialal bo nie chce mi sie zapalac auta na flinstona :P a czasem jest pod gorke..:P

[ Dodano: 02 Lut 2007 08:58 ]
Pozatym wydaje mi sie ze to cos z elektryka bo zawsze palil od kopa nie bylo problemow i tak jakby prad nie dochodzil.. jak cyka to chyba nie ta kostka???? moze sie zacial albo jakis kabelek jest przerwany



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » pt lut 02, 2007 10:03

Czyli możesz mieć padnięty bendyks, albo tak jak pisałem wieniec pokaleczony i wtedy zębatka z bendyksa nie może wskoczyć na wieniec mimo że elektromagnes wciąga prawidłowo przy odpalaniu.
Dzięki za tank.


VWpower Golf

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pt lut 02, 2007 13:33

no to jak pisalem ci w pogawedkach jak cyka to sie bendix skonczyl jak mialem jedynke to mialem to non stop najpierw pomagalo walenie mlotkiem w rozrusznik a potem tylko wymiana bendixa



Awatar użytkownika
maniukrk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 15:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: maniukrk » pt lut 02, 2007 19:32

naprawiles ? :)



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt lut 02, 2007 23:17

Skoro słychać cykanie, a rozrusznik nie kręci, to, oprócz uszkodzonego rozrusznika, może być uszkodzony przewód między akumulatorem a rozrusznikiem. Co do uszkodzonego wieńca - może tak być, rzeczywiście, ale wieniec musiałby być uszkodzony na całym obwodzie - przy gaszeniu silnika wał korbowy zatrzymuje się w różnych pozycjach - czyli zębatka rozrusznika współpracuje z różnymi zębami wieńca przy rozruchu.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

cukier25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 17, 2006 12:14
Lokalizacja: kraków

Post autor: cukier25 » sob lut 03, 2007 19:14

mialem to samo cykalo a nie chcial krecic rozrusznikiem sprawdz tak ,jakims kluczem zewrzyj kabel gorny od elektromagnesu z kablem dolnym pray wlaczonej stacyjce i na luzie:D zeby samochod ci nie odjechal:D jak zakreci to znaczy ze wszystko masz sprawne tylko styki zasniedziale (ja tak mialem przez stary akumulator) wyczuscilemte styki od elektromagnesu co sa przykrecone na klucz 13 i gitara gra



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 523 gości