problem z odpalaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marekx2710
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw sie 03, 2006 20:41
Lokalizacja: roztocze
Kontakt:

problem z odpalaniem

Post autor: marekx2710 » czw lut 01, 2007 17:43

Witam szanownych kolegów.
Problem jak w temacie. Otóż rano przy nawet minusowych temperaturach odpala "na dotyk" natomiast kiedy przejadę kilka kilometrów zgaszę silnik i po kilku minutach próbuję zapalić, jest to możliwe ale trzeba wcisnąć gaz w podłogę. Dzieje sie tak na benzynie jak i na gazie. Może nie jest to wielka usterka ale wcześniej tak nie było. Dodać muszę, że jeżeli odpiąłem rurę od filtra powietrza problem zniknął, po założeniu jej spowrotem problem wraca. Z góry dzięki za wszelkie sugestie. Jazda bez filtra powietrza jest chyba nie wskazana?



Awatar użytkownika
BzyTek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 18:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: BzyTek » czw lut 01, 2007 18:13

Proponuję sprawdzić filtr powietrza i wężyki podciśnienia, które sterują dawkowaniem powietrza ciepły zimny. Może Ci się zaciął i bierze cały czas ciepłe powietrze spod kolektora.
Pozdrawiam


[url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/5496][img]http://www.motostat.pl/user_images/5496/icon4.png[/img][/url]
[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color]

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw lut 01, 2007 19:12

Jaki golf ? mkI, mkII a może mkV ? Jaki silnik ? Ciężko coś pomóc skoro nic nie wiadomo.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
pasja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sty 29, 2007 22:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: pasja » czw lut 01, 2007 19:21

No wiec ja tez mam ten problem w golfie III 1.6 zdazylo mi sie to dwa moze trzy razy tej zimy i wcale mrozu nie bylo, odpala z parkingu od pierwszego ale jak przejade pareset metrow i zgasze to potrafi zaskoczyc swoją niemocą:P jak by mu spadł przewód z rozdzielacza, no echo normalnie, slyszalem ze czasem stacyjka sie piep....y albo ze filtr paliwa potrafi zrobic kuku ale jak juz go odpale ( o ile akulator to zniesie) wszystko dziala jak marzenie, nie przerywa nie dławi równe obroty, głupie kawaly to auto robi:P no i mam LPG moze jakis elektrozawor od wachy nie trybi? ale gaz ma pół roku wiec dziwne by to było... Co o tym myslicie? :bajer:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1693571#1693571 <--SpRaWdZ tO
WSTYD TO KRAŚĆ I MIEĆ OSZPECONEGO GOLFA!!!!!

Awatar użytkownika
szewos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 15, 2007 10:40
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szewos » czw lut 01, 2007 19:22

mailem kiedys taka sama usterke w moim przypadku filtr pylkowy byl brudny i po wymianie wszystko juz wrocilo do normy


PozdraVWiam
Łukasz

pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » czw lut 01, 2007 19:44

wydaje mi sie że filtr pyłkowy to nie ma z tym nic wspólnego. jeśli już to filtr powietrza,ale to też jest mało prawdopodobne. trzeba sprawdzić te wężyki tak jak pisze kolega wyżej...



Awatar użytkownika
misiekemeryt160
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: pn sty 29, 2007 15:21
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: misiekemeryt160 » czw lut 01, 2007 19:46

filtr paliwa to ważna sprawa...a jak juz odpalisz to jak chodzi normalnie? czy może ma cos nie tak?


Zrozumiałem co to samochód gdy kupiłem HONDE....

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: problem z odpalaniem

Post autor: RobertP » czw lut 01, 2007 20:07

marekx2710 pisze:wszelkie sugestie
potrafisz określij dokładniej jaki masz silnik niż tylko podajć że to 1,6 (chodzi o to
czy z wtryskiem, czy to wielopunkt, mono czy 16V i jakie ma oznaczenie 3 literowe silnika
czy jest to golf 2 czy golf 3 i no wtedy wiadaomo czy masz komputer
może najpierw zczytać z niego co nie co ....
trudno określić co może być powodem
- silniczek krokowy
- czujnik temperatury
- przypływomierz
- może jeszcze i filterek paliwa i gazu i wszystko na raz ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » czw lut 01, 2007 21:06

Mam dokładnie tak samo...i to od dawna! Sam nie wiem co jest grane... Pomaga tylko pedał gazu w podłoge i kręcenie rozrusznikiem az odpali! Sprawdzałem juz wszystko poza filtrem paliwa....ale jak odpali to chodzi jak ta lala! Zbiera sie ładnie i na wolnych obrotach nie przebiera. Tez czekam na jakies sugestie!


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

marekx2710
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw sie 03, 2006 20:41
Lokalizacja: roztocze
Kontakt:

Post autor: marekx2710 » czw lut 01, 2007 21:16

Faktycznie nie dodałem, jest to golf III 1,6 ABU z gazem. Filtr powietrza wymieniłem i dalej to samo. Jak już nie odpala to i na gazie i na benzynie. Jak już wspomniałem problem znika jeżeli silnik zasysa powietrze z pominięciem filtra powietrza.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw lut 01, 2007 21:19

Jeśli odpalisz na benzynie i będziesz jechał na benzynie to po zgaszniu ten problem też występuje ?


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
misiekemeryt160
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: pn sty 29, 2007 15:21
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: misiekemeryt160 » czw lut 01, 2007 21:20

od filtra powietrzamarekx2710, do kolektora ten odcinek sprawdz-może sie czyms przypchało.może jak miałweś jakiś strzał gazu to cos tam jest nie tak....skoro piszesz że jak pomijasz filtr to jest ok a z filtrem jest lipa to chyba powinnieneś sie domysleć gdzie jest przyczyna...może filtr nie tak jak powinnien być.stary musisz szukac sam...im więcej sam szukasz próbujwesz ronisz tym wiecej sie uczysz rozumiesz itp.pozdro


Zrozumiałem co to samochód gdy kupiłem HONDE....

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw lut 01, 2007 21:43

marekx2710 pisze:Jak już nie odpala to i na gazie i na benzynie. Jak już wspomniałem problem znika jeżeli silnik zasysa powietrze z pominięciem filtra powietrza.
hmmm wiesz to chyba przypadek że łatwiej zapala z pominięciem filtra
przyczyny szukałbym w uszkadzającym się czujnik halla, pewnie trafi się moment
że zapali nawet i z podłączonym filtrem, i tylko jeździć aż siądzie Ci ze 100 albo
więcej km od chaty ...
stawiam, że u Ciebie jest problem z hallem :-)
koszt tego samego czujnika do Twojego autka 1,6 ABU to rzędu 130-160zł
albo precyzyjna naprawa, czasami daję się "reanimować" po wymianie halotronu
wewnątrz całego tego ustrojstwa ..

[ Dodano: Czw Lut 01, 2007 20:45 ]
misiekemeryt160 pisze:może filtr nie tak jak powinnien być
można i bez filtra pojeździć na próbę ale sam filtr nie ma aż takiego znaczenia


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

alutka28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 19:04
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: alutka28 » śr kwie 04, 2007 15:14

witam.mam golfa III 1.8 kat mam problem nawet przy rozgrzanym silniku obroty same
zawieszają się przy 2000 tys i zachwilę powoli spadają do 1000 zdażyło się że spadły do 0 i silnik zgasł i zostały zalane świece. Po dłuższej chwili silnik odpalił ponownie. pomocy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości