zacieki oleju na silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

erni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn cze 27, 2005 09:39
Lokalizacja: HollyWoodź
Kontakt:

zacieki oleju na silniku

Post autor: erni » czw lut 01, 2007 13:55

Witam
Od jakiegos czasu pojawiły się na silniku od strony świec zacieki oleju. Niezbyt zdrowo to wygląda dlatego też zamierzam się pozbyć wycieków. Domyślam się że muszę wymienić uszczelkę pod pokrywą ale nie mogę znaleźć żadnych porad (pewnie to banalny zabieg) i zdjęć. Na co powinienem zwrócić uwagę?
pozdrawiam



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw lut 01, 2007 14:03

Tez mialem olej w tych okolicach, ba nawet splywal na altka. Wymienilem uszczelke pokrywy zaworow i olej znikl. Teraz jedynie spod korka wyplywa nieznaczna ilosc, ale jak sie tego pozbyc to juz nie wiem...

Co do wymiany to bylem u mechanika, bo sam tego zrobic nie potrafilbym.


www.SportCom.PL

MaciejSiedlce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 21, 2006 15:43
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: MaciejSiedlce » czw lut 01, 2007 14:04

Kolego mialem to w VW Golfie V to jest banalnie proste.
Ucieka ci olej z pod dekla z plastikowej pokrywy.
Trzeba zamowic uszczelke nie wiem ile bedzie kosztowac do twojego golfa.
Dekiel jest zakrecony kilkoma srubami kazda srube luzujesz i odkrecasz rowno kazdą, po tym wyciagasz uszczelke mozesz przeczyscic kanal tej uszczelki pod deklem.
Smarujesz olejem nowa uszczelke wkladasz ja i zakrecasz dekiel. Zaczynajac od naroznych srub konczac dalej kazda rowno nie dokonca. Cala filozofia. Sprawdz poziom oleju, czy duzo nie straciles.

[ Dodano: 01 Lut 2007 13:06 ]
Mrukas jedynym sposobem na pozbycie sie cieknacego lub pocenia z korka, jest jego zakrecenie do gory nogami. Bo dolna warstwa czyli twarda guma sie zuzyla. Wystarczy przerkecic do gory nogami i zakrecic tak by znaczej na korku byl do gory nogami.

[ Dodano: 01 Lut 2007 13:07 ]
Aha jedna sprawanie pbooj do kora wkladac drugiej gumki lub czegos by mocnej uszczelnilo, tak sa odpowietrzenia wiec 3 dziurki musza byc wolne i otwarte.



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw lut 01, 2007 14:09

Nie wycieka za duzo, wiec kombinowal nie bede, bo jeszcze cos wiecej sie popsuje... ;)


www.SportCom.PL

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości