Zmiana podświetlenia zegarów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jabol24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob paź 28, 2006 22:43
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Zmiana podświetlenia zegarów

Post autor: Jabol24 » wt sty 30, 2007 20:27

Potrzeduje rady jak zmienić podświetlenie zegarów.W moim liczniku są tylko 2 żaróweczki.I teraz mam pytanie czy taki panel http://moto.allegro.pl/item162256129_pa ... ibiza.html będzie beż problemu można podłączyć w miejsce tych żarówek.Na forum w poradach pokazane jest jak wymienić pasek folii na inny kolor,ale u mnie takiego nie ma.Za wszystkie rady z góry dziękuję.Pozdro
Ostatnio zmieniony wt cze 05, 2007 12:32 przez Jabol24, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt sty 30, 2007 20:29

wystarczy lutownica - polecam ten towar, miałem go u siebie i byłem bardzo zadowolony.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

sergio77sarad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 01, 2006 18:28
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sergio77sarad » sob lut 03, 2007 09:16

Jest jest taki zielony pasek ale pod biala zaslona u gory licznika tam gdzie wchodza zarowki i zamiast tej przykrywki wpinasz ow panel ale radzilbym Ci sam pokombinowac diody w sklepie kosztuja ok 1zl/szt kupisz pare kolorow i rezystorkow po10groszy/szt do nich na 12V i mozesz kombinowac do woli to juz nie jest problem najgorsze w tej operacji to wyciagnac i zalozyc licznik jak juz to pokonasz to juz idzie jak po masle pozdrawiam



Jabol24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob paź 28, 2006 22:43
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Jabol24 » sob lut 03, 2007 18:14

sergio77sarad pisze:Jest jest taki zielony pasek ale pod biala zaslona u gory licznika tam gdzie wchodza zarowki i zamiast tej przykrywki wpinasz ow panel ale radzilbym Ci sam pokombinowac diody w sklepie kosztuja ok 1zl/szt kupisz pare kolorow i rezystorkow po10groszy/szt do nich na 12V i mozesz kombinowac do woli to juz nie jest problem najgorsze w tej operacji to wyciagnac i zalozyc licznik jak juz to pokonasz to juz idzie jak po masle pozdrawiam
Nie wiem czy wyraźnie przeczytałeś moje pytanie,ale ja nie mam takiej zielonej folii tylko 2 żaróweczki.Jakbym chciał to mógłbym zmienić kolor folii tak jak to zrobiłem na wyświetlaczach elektronicznych.W każdym razie dzięki za radę.



domek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 00:14
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: domek » czw lut 08, 2007 00:21

Jabol zmieniles? jestem ciekaw co z tego wyszlo bo sam chce pokombinowac z oswietleniem budzikow.


"nie wdawaj sie w dyskusje z idiota, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a pozniej wykonczy doswiadczeniem"

Jabol24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob paź 28, 2006 22:43
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Jabol24 » czw lut 08, 2007 19:18

Jeszcze nie miałem czasu jak coś to zrobie fotke i pokażę.
Pozdro



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » czw lut 08, 2007 20:10

witaj Jobol24. Jelsi chcesz zrobić fajne zegary to tak jak pisali koledzy niebieskie, badż fioletowe diody, nie musisz kupowac tych na 3v i dawać rezystorki 500 600 ohm, teraz kupisz diosy na 12 volt bez problemu. musisz je polutowac i przylutować tam gdzie były zarówki (dobrze zeskrob listwe w tym miejscu nozem bo nie chce sie tego cyna łapać), wystarczy ci z 6 diod i pokombinuj jak je pousawiac według mnie najlepiej świecą tyłem bądź bokiem bo nie daja wtedy skupionego światła w jednym punkcie. acha i nie zapomnij se dłuższ nózka diody to plus a krótsz to minus i musisz odszukac także gdzie do zarówki dochodzi plus :)


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Jabol24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob paź 28, 2006 22:43
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Jabol24 » czw lut 08, 2007 20:16

Nie ma za bardzo czasu żeby kombinować, kupiłem sobie listwe na osiem diód niebieskich i jaszcze wskazówki na czerwono,a wyswietlacze mfa na pomarańczowo albo tez niebiesko i wtedy zobaczymy.



Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » pt lut 16, 2007 02:58

tak jest Jabol zrobile :okej: dokladnie to samo tylko diody UV wskazówki fluor orange z allegro mfa na pomaranczowo białe dekle od momana i jest git !! :okej: :okej:



mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » pt lut 16, 2007 14:39

SEZAM pisze:tak jest Jabol zrobile :okej: dokladnie to samo tylko diody UV wskazówki fluor orange z allegro mfa na pomaranczowo białe dekle od momana i jest git !!
zapodaj zdjeciami jak możesz z góry dzięki


Szacuneczek dla wszystkich auto maniaków - takich jak ja :-)

moje MK3

Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » wt cze 05, 2007 11:40

SEZAM, A jak wmontowałeś diody UV zamiast żaróweczek?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości