potrzebuje paru informacji na temat Golfa III

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ulmoz

potrzebuje paru informacji na temat Golfa III

Post autor: ulmoz » ndz lut 27, 2005 15:06

Siema!

Jestem tu nowy wiec wybaczcie mi jesli watek nie znalazl sie w odpowiednim temacie... nie wiedzialem gdzie go przykleic :)

Chcialbym wiedziec w jakich latach produkowany byl Golf III?

Czy sa jakies rozne wersje stylistyczne golfa III czy jeden identyczny model byl produkowany przez caly czas?

Czy golf III bedzie dobrym wyborem do zakupu jako auto uzywane?

Jakie rady dalibyscie mi przed zakupem auta... na co zwracac uwage i czym sie kierowac?

Glupie, ale zapytam :) Czy golf mk2 i mk3 to odpowiednio golf 2 i golf 3? Skad wziely sie takie oznaczenia?

Dzieki za wszystkie odpowiedzi! Beda mi na pewno bardzo pomocne.

Pzd.



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » ndz lut 27, 2005 15:17




Awatar użytkownika
VWjowiec
..::Golf Black Club::..
..::Golf Black Club::..
Posty: 239
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:04
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWjowiec » ndz lut 27, 2005 15:30

mk3 czyli golf 3 były produkowane od końca 91 roku do 98
wersji jest bardzo dużo poszukaj w linkach na stronie http://vwgolf.pl
golf jest bardzo dobrym autem jest bardzo dużo czesci do niego i jest nas bardzo dużo jak widać :bigok: i pawie wszyscy golfiarze,
przy kupnie golfa 3 zwróć uwage na to czy szyber chodzi, klamka od schowka jest sprawna narazie to tyle pocytaj jeszcze tutaj http://vwgolf.pl/forum/viewtopic.php?t= ... kupno+auta napewno ci to pomoże :hmm:



ulmoz

Post autor: ulmoz » ndz lut 27, 2005 18:49

Nie mialem pojecia ze wersji golfa III jest az tak duzo !!! Jak je zobaczylem to myslalem ze na glowe upadne... ciekaw jestem czy wszyscy posiadacze mk3 wiedza jaki dokladnie model maja :)

Wszystkie modele mozna dostac w Polsce lub u sasiadow do sprowadzenia? Ktory waszym zdaniem jest najladniejszy (czytaj "agresywny" design :) )

Czy te wszystkie modele roznia sie tylko wyposazeniem czu tez designem? Chcialbym kupic ten model ktory ma najswiezszy i najladniejszy design... poradzcie cos...



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn lut 28, 2005 10:29

ulmoz pisze:Chcialbym kupic ten model ktory ma najswiezszy i najladniejszy design... poradzcie cos...
Najswiezszy design ma napewno ostatni z III czyli 98r - stac Cie na niego? Okresl najpierw mozliwosci i to co Cie interesuje w aucie, jaki silnik, jakie wyposazenie - dopiero mozna Ci cos zaproponowac. A tak to bedziesz mial tyle propozycji ile jest modeli VW III / ilu grupwiczow - wiadomo kazdy swoje chwali ;)



ulmoz

Post autor: ulmoz » pn lut 28, 2005 15:06

OK. Postaram sie jakos bardziej skonkretyzowac moje wymagania ;)

Gotowki bede do 12 tys. zł. Chcialbym aby golfik byl jak najmlodszy. Jesli chodzi o wyposazenie to ABS, wspomaganie musza byc (przydalby sie takze obrotomierz). Reszta tez oczywiscie mile widziana, ale nie obowiazkowa :grin: W glownej mierze zalezy mi na tym aby ladnie i sportowo wygladal. Silnik na pewno nie 1.4 60KM. Chcialbym cos mocniejszego, minimum 75KM lub 90KM.

Oczywiscie chcialbym abyscie doradzili mi cos w poblizu tych ustalen, nie musi byc dokladnie tak jak napisalem...

Z gory dzieki za pomoc!



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn lut 28, 2005 16:57

ulmoz pisze:Gotowki bede do 12 tys. zł. Chcialbym aby golfik byl jak najmlodszy
Na Gratce widzialem dzisiaj 2.8VR6 z 92r za 12,5k + oplaty. Ogolnie mowiac 12k to nie za duzo jak na super MK3. Albo bedzie to mlodszy goly rocznik albo wypas ale starszy. Najlepiej kup auto za pewna kwote a dopiero potem baw sie w upiekszanie wg wlasnych pomyslow. Nie napalaj sie na zadne ospojlerowania, felgi itp bo mozesz sie przejechac na jego stanie...

Pozdro
Gitner



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » pn lut 28, 2005 17:21

TO kup sobie albo 1.8 GT 90KM albo 2.0 Gti będzie ładnie wyglądać bo to mocniejsze wersje lepiej wyposarzone na ogół i przynajmniej będzie jeździć normalnie :bigok:



ulmoz

Post autor: ulmoz » pn lut 28, 2005 18:07

tak tez wlasnie planowalem zeby kupic normalnego golfa wlasnie z tymi silnikami albo cos jeszcze innego, bez ospojlerowania itp., ale za to w dobrym stanie technicznym. Jesli chodzi o tuning to przerabianie na wlasna reke to sama przyjemnosc :)

Ile trzeba wydac na fajnego golfa, w bardzo dobrym stanie technicznym, z rocznika 94-96?



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » pn lut 28, 2005 21:55

ulmoz pisze:tak tez wlasnie planowalem zeby kupic normalnego golfa wlasnie z tymi silnikami albo cos jeszcze innego, bez ospojlerowania itp., ale za to w dobrym stanie technicznym. Jesli chodzi o tuning to przerabianie na wlasna reke to sama przyjemnosc :)

Ile trzeba wydac na fajnego golfa, w bardzo dobrym stanie technicznym, z rocznika 94-96?
Oj nie przesadzaj :hmm: Looknij allegro, tradra i gratke i będziesz wiedział co i jak



Awatar użytkownika
tommi3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 02, 2005 22:53
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Post autor: tommi3 » pn lut 28, 2005 23:28

briano pisze:TO kup sobie albo 1.8 GT 90KM albo 2.0 Gti będzie ładnie wyglądać bo to mocniejsze wersje lepiej wyposarzone na ogół i przynajmniej będzie jeździć normalnie :bigok:
Ja bym nie brał 1.8, wziął bym 1.6 GT, który ma 100KM, jest, dynamiczniejszy i mniej paliwożerny, a co do GTI 2.0 to polecam ale 16V, "ósemka" jest za wolna, mało dynamiczna...


VW Golf III GTI 20 Jahre

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn lut 28, 2005 23:52

tommi3 pisze:
briano pisze:TO kup sobie albo 1.8 GT 90KM albo 2.0 Gti będzie ładnie wyglądać bo to mocniejsze wersje lepiej wyposarzone na ogół i przynajmniej będzie jeździć normalnie :bigok:
Ja bym nie brał 1.8, wziął bym 1.6 GT, który ma 100KM, jest, dynamiczniejszy i mniej paliwożerny, a co do GTI 2.0 to polecam ale 16V, "ósemka" jest za wolna, mało dynamiczna...
taa jeszcze znajdz 16V i do tego w dobrym stanie.. na pewno nie za małą kasę..



Awatar użytkownika
tommi3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 02, 2005 22:53
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Post autor: tommi3 » wt mar 01, 2005 00:06

ku_bi pisze:
tommi3 pisze:
briano pisze:TO kup sobie albo 1.8 GT 90KM albo 2.0 Gti będzie ładnie wyglądać bo to mocniejsze wersje lepiej wyposarzone na ogół i przynajmniej będzie jeździć normalnie :bigok:
Ja bym nie brał 1.8, wziął bym 1.6 GT, który ma 100KM, jest, dynamiczniejszy i mniej paliwożerny, a co do GTI 2.0 to polecam ale 16V, "ósemka" jest za wolna, mało dynamiczna...
taa jeszcze znajdz 16V i do tego w dobrym stanie.. na pewno nie za małą kasę..
no tak nie uwzględniłem ceny, w takim razie 1.6 100KM...


VW Golf III GTI 20 Jahre

ulmoz

Post autor: ulmoz » wt mar 01, 2005 15:51

OK. Dzieki za pomoc. Wasze porady na pewno zostana uwzglednione przy zakupie golfiaka :)

Mozecie mi jeszcze powiedziec czy istnieje jakis sklep tuningowy z akcesoriami, ospojlerowanien i mechanika sportowa do golfa III? W jakims sklepie najlepiej sie zaopatrywac i gdzie maja najwiekszy asortyment?

Moze znacie jeszcze jakies fajne www z fotkami golfa III po tuningu?

THX



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 410 gości