przew.wys.nap a spadajace wolne obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

minoryt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt gru 15, 2006 23:40
Lokalizacja: Rybnik

przew.wys.nap a spadajace wolne obroty

Post autor: minoryt » pn sty 29, 2007 23:41

Czy przyczyną spadajacych wolnych obrotów i wyłaczania sie silnika po nagrzaniu moga być przewody wysokiego nap.Gdy załącze dmuchawe lub światła,szybe ogrzewaną silnik sie wyłacza.Mechanik włozył mi senteki nowe,przedtem miałem beru,ale jeden kabelek był uszkodzony działały bez zarzutu.Prosze o odpowiedź bo jutro ide do mechanika paroma problemami :grrr:


opony to podstawa

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn sty 29, 2007 23:55

minoryt pisze:Czy przyczyną spadajacych wolnych obrotów i wyłaczania sie silnika po nagrzaniu moga być przewody wysokiego nap
Nie - raczej nie. Przewody wysokiego napięcia, nawet takie w bardzo złym stanie po nagrzaniu silnika nie mają już przebić. Więc wtedy na zimnym i wilgotnym silniku musiałoby szarpać jak nie wiem co


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

minoryt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt gru 15, 2006 23:40
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: minoryt » wt sty 30, 2007 00:02

To co może byc przyczyną?Nie powinno sie tak dziać.Troche może spaśc ale nie z wolnych 800 do 600 650


opony to podstawa

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt sty 30, 2007 00:06

minoryt, no generalnie silnik krokowy za wolno reaguje, a z tego co piszesz, to dzieje się to w momencie maksymalnego z możliwych obciążenia silnika na biegu jałowym


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » wt sty 30, 2007 00:08

gdzieś dziś na forum widziałem jak kolega opisywał te same objawy co u Ciebie,musisz poszukać,bo odpowiedź tam była co może być przyczyną....,jeśli chodzi o kable sentech to wywal to i to jak najprędzej....,nawet nowe mają od razu przebicie,ale to oczywiście(odczuwalne na gazie)jak napisał kolega wyżej- nie jest istotne jeśli chodzi o te objawy co opisujesz...



minoryt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt gru 15, 2006 23:40
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: minoryt » wt sty 30, 2007 00:22

Silnik krokowy mam nowy,można go jakos podregulować?


opony to podstawa

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » wt sty 30, 2007 14:55

Trzeba zbadac napiecie na alternatorze po włączeniu i wyłączeniu swiateł. Przyczyną może być krokowiec ale niekoniecznie. Najcześciej problem ten wynika ze złego ustawienie zapłonu. Prawdopodobnie kręciłeś aparatem bądź mechanik to zrobił. Prawidłowe ustawienie zapłonu na lampe i komputer niweluje tą usterkę. Na potwierdzenie tego moge powiedzieć że widziałem już aż 5 takich przypadków łącznie z moim autem. Najcześciej dzaieje sie tak w przypadku przyspieszonego zapłonu. Procedura jest prosta. Kiedy włączasz światła włącza zwięszka się obciążenie silnika a zatem zmienia się skład mieszanki. Inna mieszanka + przyspieszony za mocno zapłon i masz efekt = zgaśniecie silnika.



arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » wt sty 30, 2007 15:03

Adamtd pisze:Przewody wysokiego napięcia, nawet takie w bardzo złym stanie po nagrzaniu silnika nie mają już przebić.
Witam, tak się podepnępod temat, mam golfa II 1,8 benzyna/gaz i coś mi przerywa czy zimny czy ciepły, wszyscy mówia zebym kable i swiece wymienił, świece juz wyminiłem dzisiaj i różnicy za bardzo niema wiec niewiem czy jest sens wymieniać kable, to juz większy koszt i szkoda mi troche kupować na darmo. Kolego Adamtd moze masz pomysł co umnie jest nie tak ?


Oo===w===oO

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt sty 30, 2007 15:40

arab_den, a zapłon może byś ustawił no i do sprawdzenia reszta układu zapłonowego.
A czy dzieje się to na gazie i na benzynie??


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » wt sty 30, 2007 17:38

tak natym i na tym, świece zmieniłem, kopułka nowa palec też, cewka sprawdzona.
Możliwe zeby zapłon aż tak się sam rozregulował?


Oo===w===oO

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt sty 30, 2007 19:00

arab_den pisze:Możliwe zeby zapłon aż tak się sam rozregulował?
Krok następny - sprawdzić i wyregulować zapłon. Jak ciemno i wilgotno to iskierki nie latają po kablach??


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

minoryt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt gru 15, 2006 23:40
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: minoryt » wt sty 30, 2007 21:05

Wyłaczanie silnika się uspokoiło.Jednak obroty nadal spadaja po włączeniu dmuchawy.Pojade jeszcze ustawic zapłon,ale juz do innego mechanika.Dzięki za rady


opony to podstawa

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » wt sty 30, 2007 22:52

Tylko nie zampomnij ustawiac zapłonu u mechanika który bedzie posługiwal sie komputerem. Do ustawienie zapłonu potrzene jest zblokowanie kompa (odczytu z czujników, które korygują zapłon) Wtedy można ustawić na lampe 6 stopni i odblokować sterowanie. Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 228 gości