pytanie o silnik Amerykańska wersja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

pytanie o silnik Amerykańska wersja

Post autor: msokolek » pn sty 29, 2007 20:45

mam pytanie chce sobie kupic pare części do mojego mk3 mam wersje mexico i oznaczenie silnika ADD niestety w naszych sklepach nie maja w katalogu takiego oznaczenia i wszystkie części jakie mam muszę przynieśc aby pokozać i dopiero mi dobierają
dlatego mam pytanko czy jest odpowiednik europ mojego silnika
1,8 wielopunkt 90 kM 1996 r


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » pn sty 29, 2007 20:56

Ktos na forum takze posiada taki silnik więc bardziej sie orientuje w temacie. Ja moge Ci tylko powiedzeć ze VW Polo takze był wyposażony w ten motor wiec jesli bedziesz sklepie to mozesz sie posiłkowac tym iz taka cześc moze byc dostępna do samochodu POLO a do Golfa nie chociaz tam takze wkładano silnik ADD

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » pn sty 29, 2007 20:57

Witam Ja mam ten sam kłopot. Też mam silnik ADD i wiem że już zaczynają sie problemy z dobieraniem czesci. aktualnie szukam takiego "śmiesznego" trójnika co "odchodzi z pokrywy zaworów i za kilka dni się okaze jaki to problem "sprowadzić" coś do ADD. Pożyjemy zobaczymy



msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » pn sty 29, 2007 21:00

no raczej ja kupiłem juz sobie pare cześci są to normalne ale niepamietam do jakiego oznaczenia silnika może jak się dowiem to napisze ale póki co lipa ostatnio chciałem zawór powietrza dodatkowego kupic i okazało sie po nr oryginału że to jest część od rolls roysa 6,5 l etylina
i oczywiście na zamówienie tylko można sprowadzić
jak co to dziekuje za podpowiedzi


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 29, 2007 21:01

Nie ma dokładnego odpowiednika, to chyba jakaś wersja wtrysku Digifanta bez przepływomierza zdaje się. Może podejdą jakieś części od golfów dwójek na digiofancie. Ktoś z forum, zdaje się paww18 ma toto spróbuj do niego napisać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » pn sty 29, 2007 21:04

msokolek pisze:no raczej ja kupiłem juz sobie pare cześci są to normalne ale niepamietam do jakiego oznaczenia silnika może jak się dowiem to napisze ale póki co lipa ostatnio chciałem zawór powietrza dodatkowego kupic i okazało sie po nr oryginału że to jest część od rolls roysa 6,5 l etylina
i oczywiście na zamówienie tylko można sprowadzić
jak co to dziekuje za podpowiedzi
A ile Ci "zaspiewali" za ten zawór ? :)
Za sie zawsze zastanawiam skąd w razie czego (odpukać ) bedzie można "wziać" takie nietypowe zderzaki
PS jak masz zrobione te obrysówki w zderzaku ? bo mi przy jezdzie na swiatłach dziennych paliły sie ciagłym swiatłem ale mechanik podłaczył mi tak że teraz mam je jako kierunkowskazy :)



msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » pn sty 29, 2007 21:05

już pisze dzięki wielkie jak coś będę wiedział to się odezwę

[ Dodano: 29 Sty 2007 20:18 ]
ja mam podłączone jako kierunkowskazy
za zawór powietrza po kombinacjach ok 500 zł ale to już chyba najtaniej jak mogłem detal ok 800 w inter cars przez rok nawet nikt nie zapytał się o ten zawór.
kurcze kupiłem sobie w pracy ref ala mk4 i tez trzeba było je troche przerobić światła to jazdy dziennej z kierunkami tez nawet przeciwmgielne cieżko złożyć mi było
jak wymieniałem chłodnice to musiałem dac do przerobienia bo inaczej jest zamocowana ( podobno od passata pasuje )
no i klocki tarcze i wiele innych części tak to jest HEJ HEJ USA
w czwartek jade do mechaników aby mi poradzili cos na moje wysokie obroty
na bezynie ok 1400
na gazie ok 1000
maja mi sprawdzic czy to nie jakies dzikie powietrze
bo zawór całe szczęście mam sprawny i juz czysty
jak co dam znać


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

greg

Post autor: greg » pn sty 29, 2007 21:42

Witam Ja mam ten sam kłopot. Też mam silnik ADD i wiem że już zaczynają sie problemy z dobieraniem czesci. aktualnie szukam takiego "śmiesznego" trójnika co "odchodzi z pokrywy zaworów i za kilka dni się okaze jaki to problem "sprowadzić" coś do ADD
jest to numer 1HM 103 493A i żeby było ciekawie silnik AAM , ADZ ma podobny końcowy numer tylko 3 cyfry początkowe są inne 048 a nie 1HM



msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » pn sty 29, 2007 22:42

to jakie części z jakiego modelu pasuja bo mam zagwozdkę z tym rozkrecaniem układy doprowadzajacego powietrze czy to robic czy nie


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Awatar użytkownika
trepu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 20, 2006 00:28
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: trepu » ndz lis 25, 2007 10:53

Apropos obrysówek, to ja mam podłączone na stałe. Tak jest w orginale i tak mam. Może zadam pytanko apropos tego elementu. Nie wiecie gdzie można dokupić obrysówki? Bo ostatnio niestety jedną zgubiłem. Interesuje mnie pomarańczowa.



greg

Post autor: greg » ndz lis 25, 2007 11:34

lewa czy prawa - nr i śmigaj do ASO - zamówisz sobie



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » ndz lis 25, 2007 12:56

trepu pisze:Apropos obrysówek, to ja mam podłączone na stałe. Tak jest w orginale i tak mam. Może zadam pytanko apropos tego elementu. Nie wiecie gdzie można dokupić obrysówki? Bo ostatnio niestety jedną zgubiłem. Interesuje mnie pomarańczowa.
Serwis - bedzie drogo-chociaz roznie to bywa trzeba sprawdzic bo sie czasami okazuje ze tam taniej niz na allegro!
czasami sie na allegro trafiaja takie rarytasy no i ebay oczywiscie



greg

Post autor: greg » ndz lis 25, 2007 15:22




Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 290 gości