Czujnik ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grzegorz65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 11:41
Lokalizacja: Polska południowa

Czujnik ABS

Post autor: grzegorz65 » ndz sty 28, 2007 20:02

Czy po wymianie czujnika ABS przy kole system ABS wymaga jakiejś regulacji?



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz sty 28, 2007 22:22

Witamy nowego :pub:
Abs po wymianie czujnika w kole nie wymaga niczego. Ani kasowania błędu, ani czegokolwiek, co rozumiesz pod pojęciem regulacja. Wymieniasz uszk czujik, sterownik odbiera prawidłowy sygnał i ABS działa jak wcześniej :bigok:
Pozdrawiam.



grzegorz65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 11:41
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: grzegorz65 » pn sty 29, 2007 06:20

Grzesiekk1982 pisze:Wymieniasz uszk czujik, sterownik odbiera prawidłowy sygnał i ABS działa jak wcześniej
Dziękuję za podpowiedź! W tej sytuacji kupię czujnik na Allegro i sam go wymienię. Pozdrawiam!

[ Dodano: 14 Lut 2007 06:00 ]
Kupiłem oryginalny czujnik za 70 zł i osobiście dokonałem wymiany, system działa OK. Natomiast sama wymiana wbrew pozorom nie była łatwa. Żeby wymontować stary czujnik musiałem go kompletnie zniszczyć i wyrywać po kawałku tak mocno siedział w gnieździe. Nowy czujnik też był tak dopasowany, że nie było go łatwo wsadzić do końca, dopiero delikatne "prośby" niedużym młoteczkiem zrobiły swoje :hmm: W każdym razie udało się. Dziękuję Grzesiekk1982 za podpowiedź! Pozdrawiam!


Grzegorz

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 406 gości