Jak ustawić zapłon w silniku AFT

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PhytonST
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 18:29
Lokalizacja: StrzyżoVWice
Kontakt:

Jak ustawić zapłon w silniku AFT

Post autor: PhytonST » ndz sty 28, 2007 00:46

Witam, jak już kiedyś pisałem mam czasami odcinanie zapłonu przy 5 tyś zamiast 6,5, czytałem że może to być przez źle ustawiony zapłon i komputer przestawia sie w tryb awaryjny, powiedzcie mi co moge sam sprawdzić jeśli chodzi o zapłon, auto zawsze dobrze odpala i równo pracuje, jedyne co można czasami usłyszeć to przy odpuszczaniu gazu takie lekusieńskie jakby dopalanie paliwa w wydechu.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » ndz sty 28, 2007 01:09

Cholera wstyd się przyznać ale nie widziałem nigdy tego silnika. Powiem Ci tak. Jeśli masz aparat zapłonowy trzeba podpiąć kompa i zoblokować ECU (wprowadzić je w tryb awaryjny) Potem bierzesz lampe i ustawiasz kont na 6 stopni. Jesli nie masz aparatu to zapołonem steruje w 100% komp. Lekkie pukanie w wydech nie zawsze jest od zapłonu. Tak w zasadzie to w autach sterowanych elektronicznie nic z tym nie zrobisz, dlatego, że na działanie zapłonu wpływają czujniki główne i korekcyjne takie jak czujnik temp powietrza zasysanego itd. Wiec auto samo reguluje zapłon. Ale przyznaje się, że nie mam pojecia o tym silniku. Tak wiec jeżeli wszystkie czujniki sa oki i aparat ustawiony tak jak pisałem to nie ma powodu do niepokoju. Czasem jest tak że zapłon auto potrafi spowolnic. Czasem nawet wywalone poduszki pod silnikiem powodują opóźnienie zapłonu podczas pracy na jałowym poprzez reakcje czujnika stuków (czujnik korekcyjny zapłonu). Ale podejrzewam, że to nie w twoim przypadku. NIe będe się wiecej mądrzył bo o tym silniku nic nie wiem. Tylko napisałem jak ustawić zapłon ;) pozdrawiam.



Awatar użytkownika
PhytonST
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 18:29
Lokalizacja: StrzyżoVWice
Kontakt:

Post autor: PhytonST » ndz sty 28, 2007 10:48

No ja mam aparat zapłonowy, wczoraj oglądałem go co i jak tam jest ale zauważylem tylko od spodu taką widełke bodajże śruba na klucz 13 która tak jakby trzyma ten aparat, zdjołem też kopułke żeby zobaczyć co tak tkwo wewnątrz ale nic tam ciekawego nie zauważyłem, a szukałem jakiś punktów, pozatym powiedz mi co to znaczy te 6 katów i jak ta lampa stroboskopowa wygląda ??



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » ndz sty 28, 2007 23:15

Raczej 6 stopni. Powiem Ci szczerze, że jeśli nie masz choć troszke pojęcia o efekcie stroboskopowym i oznaczeniu punktów na kole pasowym i zamachowym jak również umijętności posługiwania się kompem do diagnostyki, to zleć to zadanie elektronikowi. Na 6 stopni powinien być ustawiony aparat. Konieczne jest posłuzenie się komputerem gdyż zapłonem sterują tu czujniki i przyspieszają bądź zwalniają zapłon. Jeśli go nie zblokujesz (żeby tego nie robiły) możesz błednie ustawić aparat co może spowodować...czyt. złe ustawienie zapłonu.



KUBA-M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 21:39
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: KUBA-M » pn sty 29, 2007 00:23

witam,
sprawdzałeś czy nie ma błędów ? miałem podobne objawy i okazało się że halla jest walnięty



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » pn sty 29, 2007 13:09

DOŁĄCZAM SIĘ DO TEMATU I .............
mam ten sam silnik,chciałem kiedyś też sprawdzićsobie zapłon,ale nie bardzo wiem jak to trzeba dokładnie zrobić. lampe mam ,wiem gdzie są te znaki,wiem co znaczą,tylko z tego co tu piszecie to nie ma możliwości ustawienia zapłonu bez podpięcia pod kąpa,tak?
W takim razie o co chodzi z tym blokowaniem ECU?, czy chodzi o to żeby podczas ustawiania zapłonu zablokować mu odczyt z tych czujników z których pobiera korektę w czasie normalnej pracy silnika. bo w przeciwnym razie bez blokady tego ECU byłaby to zabawa w kotka i myszkę przy ustawianiu.... Powiedzcie mi czy dobrze myślę???
czujnik spalania stukowego jest na bank w tym modelu,ale czy rzeczywiście mają wpływ na jego pracę wybite poduszki silnika???



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pn sty 29, 2007 23:14

Do kolegi "dwa piętra wyżej" Masz racje. Te objawy o których tylko wspomniał założyciel tematu mogą być od błedów w kompie lub nawet od halla. Tylko pytanie było jak ustawiać zapłon:) Co do sprawy opisanej "piętro wyżej" to myślisz doskonale. Właśnie o to chodzi. Poduszki wywalone pod silnikiem mogą wpływac na korekcje zapłonu, ale to musiałyby być bardzo mocno wywalone, zeby czujnik stuków je wykrył. Własnie chodzi o zblokowanie czujników. Wystarczy auto wprowadzić w tryb awaryjny :) Inaczej aparatu nie powinno się ruszać bo to loteria



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » pn sty 29, 2007 23:58

Jacenty85, dzięki,czyli wszystko jasne-szybko się uczę. to w takim razie powiedz mi jeszcze jesli możesz co trzeba teraz zrobić żeby ten zapłon poprawnie ustawić jak się przy nim grzebało bez blokady ECU???,albo jakie mogą być tego następstwa gdy tego zapłonu nie ustawi tak jak ma być,to że spalanie może być większe to wiem,bo powiem że raz sobie tym pokręciłem tzn.aparatem,ale jest wszystko ok. tzn.pali mi bez wiekszych problemów.powiem jeszcze że od niedawna jestem na forum,a o ECU w podstawowej instrukcji nawet nie wspominają...



rybaryb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 30, 2007 22:45
Lokalizacja: Liniewo
Kontakt:

Post autor: rybaryb » wt lip 31, 2007 00:01

PhytonST, Mam to samo po wymianie paska powiedz czy tobie sie udalo i co bylo przyczyna ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 498 gości