nie moge wsadzić linki do licznika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: wt gru 28, 2004 16:17
Lokalizacja: SK
Auto: mk4 variant
Silnik: axr

nie moge wsadzić linki do licznika

Post autor: Michau » sob lut 26, 2005 17:56

Witam. Mam troche głupi problem, ale jest. Wyciągałem licznik dzisiaj i potem już nie potrafiłem wsadzić z powrotem linki predkościomierza. Nie ma tam zabardzo dojścia, ale od dołu przesunąłem ten przewód z ogrzewania i jedną ręką próbowałem tą linke wsadzić, troche weszła ale to napewno nie jest jeszcze to. Moze ktoś pomóc ?



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » sob lut 26, 2005 18:58

Nie ma rady. Zabawa, zabawa i zabawa. Ja się męczyłem 60minut !!

Rozbierz całą deskę - wyciągnij regulacje nawiewu, radio i takie tam. Wtedy dosyep jest łatwiejszy !


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » sob lut 26, 2005 19:40

Nie ma żadnego problemu.
Odkręć ponownie licznik, odchyl na trzpieniach dolnych do przodu.
Zakładam, że masz zdjętą pólkę dolną, jeżeli nie to zdejmij.
Włóż lewą rękę za licznik, złap koniec linki i wciskaj do gniazda licznika aż zaskoczy. Licznik odkręcamy po to, by mieć pole manewru. Czasem zdaża się, że trzeba odkręcić kołnierzyk mocowania linki na skrzyni biegów i popchnięcie linki do kabiny, po zamocowaniu do licznika wycofujemy linkę do komory silnika, uważając by jej nie wyciągnąć za daleko. Tyle.
Na drugi raz poszukaj trochę na forum; niedawno opisywałem ten problem.
Powodzenia.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » sob lut 26, 2005 22:21

nie wiem jak wy to robicie ale wyjęcie i włożenie licznika to 5 minut + śruby. Najpier zdejmujesz półkę pod kierownicą a dalej to bajka. Zaznaczam że mam raczej duże łapki. I na pocieszenie : pierwszy raz to aż zaczep linki urwałem ale nie odkręcałem półki. Powodzenia.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » sob lut 26, 2005 23:32

Zgadzam się. Zero problemu. Demontaż tylnej półki pomaga.

Przy odrobinie wprawy można bez tego Sobie poradzić.


Obrazek

Awatar użytkownika
KATO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 13, 2004 02:46
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: KATO » sob lut 26, 2005 23:36

ja tez niewidze problemu troszke jest mało mijsca ale 5min i po kłopocie :bigok: chyba ze ktos ma wielkie bochumy(łapy) :grrr: jak chłop rolny to chyba jest problem :green_fuck:



Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: wt gru 28, 2004 16:17
Lokalizacja: SK
Auto: mk4 variant
Silnik: axr

Post autor: Michau » ndz lut 27, 2005 00:00

No tak, mam wyrąbane radia, deske, ten cały nawiew. A jak spuszczam licznik i wloze glupią linke, to jak potem daje go na te oparcia, to mi znowu wypada ta poje... linka :) ehh no nic do elektryka przeciez z tym nie pojade, juz nie takie rzeczy robilem :)
Ale dzieki za rady.
Pozdro. :pub:



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » ndz lut 27, 2005 00:54

Linka powinna zaskoczyć na uchwyt w zegarze i nie moze spadać. Jest tam taki zatrzask. Moze nie wkładasz dokąłdnie linki...tylko sam pancerz


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » ndz lut 27, 2005 00:59

Też się troszkę z tym męczyłem... palce prawie mi juz zdrętwiały ale wkońcu wcisnąłem, weź może zoacz przez szmatkę aby ten plastik nie wżynał sie w ręce...


FORD
Fix Or Repair Daily

Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: wt gru 28, 2004 16:17
Lokalizacja: SK
Auto: mk4 variant
Silnik: axr

Post autor: Michau » ndz lut 27, 2005 14:37

Pancerz mówicie..ale linka jest w środku pancerza :) no to jak moge za linke łapać. Przy wyciąganiu tego licznika troche nim krecilem na wszystkie strony to jakoś samo wypadło, a teraz wsadzam ale nie moge tak do końca wlożyć, bo nie mam tyle siły w zaledwie...2 palcach. Ta linka jest krótka bardzo, prawie ze na styk, wczoraj wyrąbałem tą klamre nad skrzynią to poszła 1 cm dalej... ehh ide sie tym pobawić, może coś wykombinuje :D


mk1 1.6D->mk2 GT special->mk3 1.6->mk3 1.8aam->mk2 GT special->mk3 GTD->mk3 GT adz->astra II->mk3 TD-> passat B4 1.8->mk3 GT TDI->mk2 GT special>mk4 SDI

Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » ndz lut 27, 2005 15:52

Jak jest bardzo krótka to możesz ją trochę popchnąć, w tym celu otwierasz maskę, zdejmujesz taki plastik maskujący po prawej stronie komory silnika zaraz pod szybą i popychasz linkę...


FORD
Fix Or Repair Daily

Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » pn lut 28, 2005 11:14

Najlepszym rozwiązaniem będzie: wyjęcie licznika, odkręcenie linki ze skrzyni biegów, pociągnięcie linki na odpowiednią długość, która umożliwi wsadzenie jej do licznika, wsadzić linkę do licznika, popchnąć linkę i przykręcić do skrzyni i wsio!


Volskwagen - Das Auto.

Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » pn lut 28, 2005 13:53

mr_simon pisze:Najlepszym rozwiązaniem będzie: wyjęcie licznika, odkręcenie linki ze skrzyni biegów, pociągnięcie linki na odpowiednią długość, która umożliwi wsadzenie jej do licznika, wsadzić linkę do licznika, popchnąć linkę i przykręcić do skrzyni i wsio!
a jak ci ślimak wpadnie w środek skrzyni to dopiero będzie najlepsze rozwiązanie. Powtarzam: odkręcić półkę pod kierą i od spodu jest dojście bezproblemowe. Na zamianę zegarów w mk2 łącznie z rozbieraniem i składaniem plastyków potrzeba góra 15 minut.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » pn lut 28, 2005 14:20

AEM pisze:
mr_simon pisze:Najlepszym rozwiązaniem będzie: wyjęcie licznika, odkręcenie linki ze skrzyni biegów, pociągnięcie linki na odpowiednią długość, która umożliwi wsadzenie jej do licznika, wsadzić linkę do licznika, popchnąć linkę i przykręcić do skrzyni i wsio!
a jak ci ślimak wpadnie w środek skrzyni to dopiero będzie najlepsze rozwiązanie. Powtarzam: odkręcić półkę pod kierą i od spodu jest dojście bezproblemowe. Na zamianę zegarów w mk2 łącznie z rozbieraniem i składaniem plastyków potrzeba góra 15 minut.
:bigok: dokladnie, odradzam wyjmowanie linki ze skrzyni, slimak wpadnie i wtedy problem bedzie mial,, moze kolega zaczepy uwalil przy wyciaganiu i dlatego wypada?? i nie zaskakuje?? wtedy to linke trza wymieniac i ze slimakiem uwazac :hmm:


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 402 gości