Spryskiwacz tylnej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ofelbt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 17, 2007 17:53
Lokalizacja: SPI
Kontakt:

Spryskiwacz tylnej szyby

Post autor: ofelbt » pt sty 26, 2007 14:59

wiem ze teraz sie wyglupie i polowa ludzi sika w majtki ze smiechu,ale mam problem z tylnym spryskiwaczem.zamonotowalem dzisiaj wycieraczke(nie posiadalem)tylnej szyby i okazalo sie ze spryskiwacz sika ale nie na szybe tylko po klapie.mam ta solonke wszsytko jest itd.gdy sciagne oslonke to sika centralnie za samochod takze moge pryskac szyby jadacym zamna;] nieiwem czy sie to gdzies reguluje ale drazni mnie to i chcialby cos z tym zrobic.jezewli ktos mial podobny problem lub wiec jak to zrobic bede wdzieczny.
pozdrawiam serdecznie



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pt sty 26, 2007 15:27

Dysza w spryskiwaczu jest ustawialna, więc weź sobie jakias igłe albo cos grubszego wsadz w ta dziurke i ustaw, ale raczej nei rób tego na mrozie bo z tego co pamietam to ta dysza jest aluminiowa może być zastana przez to możesz ja uszkodzic.
Nalepiej dobrać mniejwiecej tej samej grubosci kawalek dutu co otwór.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

ofelbt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 17, 2007 17:53
Lokalizacja: SPI
Kontakt:

Post autor: ofelbt » pt sty 26, 2007 16:33

hmmm wiec chyba niemam tam zadnej dyszy jest tylko gumowa obwodka ale takiej dyszy jak z przodu to niema;] niewiem czy tak powinno byc bo niemam mozliwosci sprawdzenia u innych



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt sty 26, 2007 16:47

dysza jest w plastikowej maskownicy wycieraczki tam gdzie wycieraczka jest przykręcona w tej maskownicy masz taki jakby daszek a w środku bolec ze spryskiwaczem tą osłonke zdejmujesz pociągając palcami za krawędz miedzy blachą klapy a plastikiem , ona sie uchyla a pod nią masz srube co jest przykręcona wycieraczka a ze środka śruby wystaje bolec ze spryskiwaczem



Awatar użytkownika
krychoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:37
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: krychoo » pt sty 26, 2007 23:10

po prostu masz urwaną koncowke od dyszy. musisz wyjąć starą uszkodzoną dysze i wlozyc nową. Ja mam to samo. Gdzies juz widzialem nawet na tym forum post z instrukcją jak to zrobic.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » sob sty 27, 2007 00:00

Jak ja kupiłem sowje autko, to też z tyłu nie było wycieraczki i urwaną mam koncówkę dyszy.
Jeździłem poróżnych szrotach za ramieniem wycieraczki i nici, więc kupiłem w ostateczności na allegro na 70 zł.

Teraz szukam dyszy i osłonki (maskownicy).

Dyszę wraz z plastykowym przewodem (tym doprowadzającym płyn) widziałem na allegro na ... 20 zł.

Czy może jest mozliwość zakupu tylko samej dyszy?

Najbardziej interesują mnie okolice Zgierza, gdyż jestem z Łęczycy a pracuję pod Zgierzem.

Nie opłaciłoby mi się jechać specjalnie do Łodzi po samą dyszę, więc szukam w Zgierzu.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » sob sty 27, 2007 00:54

http://moto.allegro.pl/item158403538_dy ... ii_ex.html
prezesso25, link dla ciebie ofelbt, dla ciebie też


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob sty 27, 2007 12:32

prezesso25 pisze:Jak ja kupiłem sowje autko, to też z tyłu nie było wycieraczki i urwaną mam koncówkę dyszy.
Jeździłem poróżnych szrotach za ramieniem wycieraczki i nici, więc kupiłem w ostateczności na allegro na 70 zł.
To zrobiłes inters zycia ja kupiłem tylne ramie wycieraczki za 61zł w ASO oczywiscie nowiutką. Urwałemja rok temu jak odsniezałem auto. Okazuje sie ze te wkładane na taśmie maja wade odlewu i pekaja w jednym miejscu. Nowe ramoina juz sa pozbyte tej wady. Sprawdziłem ten odlew i różni sie znaczaco do starego :-)

Z dysza to przedzwon do ASO moze beda miec sama dysze tj z tym cypekiem czarnym. Jestem ciekaw ceny:-)

mam pytanie czy spryskiwacz powinien sie obracać z ramieniem wycieraczki czy stac w miejscu jak w MK4 jest ??

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
korsarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt lis 25, 2005 22:02
Lokalizacja: Frampol
Kontakt:

Post autor: korsarz » sob sty 27, 2007 13:39

61 zł to i ta k chyba wiele

macie http://www.automotosklep.home.pl/cgibin ... d=23ac4772



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 451 gości