mk2 układ chłodzenia zwariował

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

phary
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 13:47
Lokalizacja: mazowieckie

mk2 układ chłodzenia zwariował

Post autor: phary » pt sty 26, 2007 09:30

panowie pomocy bo już zgłupiałem i niewiem co robić
problem polega na tym że po odpaleniu bardzo szybko wzrasta mi temp.wody tak na 3/4 wskaznika,a chłodnica jest zimna i przewód nadole też,gdy stoi sam.i temperatura wskoczy prawie na max.włącza się wiatrak i przewód na dole jest delikatnie ciepły a niewiem co robić bo wymieniłem termostat,wszystkie czujniki od temp.wody a nawet chłodnice na nową,cały układ jest odpowietrzony,przewody niesą zapchane,pompe oglądałem przy wymianie termostatu jest wszystko ok,sam.jest zagazowany i wszystko dzała.
za jaką kolwiek rade serdecznie dziękuje



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sty 26, 2007 09:36

a jak jest z ogrzewaniem????????



krzys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pt lut 04, 2005 10:19
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: krzys » pt sty 26, 2007 09:38

Niech kolega dopisze jaki silniczek posiada ale z tego co napisałeś to termostat. Nowy nie zawsze znaczy dobry. Wyjmij sprawdż czy się otwiera. Poza tym układ może jest nie odpowietrzony do końca.



arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » pt sty 26, 2007 09:40

niema cyrkulacji płynu w obiegu, mi to wygląda jakby pompa wodna była do wymiany, albo termostat


Oo===w===oO

phary
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 13:47
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: phary » pt sty 26, 2007 09:52

silnik to 1,8
termostat sie otwiera ale dopiero przy bardzo wysokiej temp.jak sie wiatrak włączy
a powiedzcie mi jak dobrze odpowietrzyc układ
pompe oglądałem wirnik cały niema jakis luzów i niejest zapchana ani nic z tych żeczy
jeszcze jedna sprawa czy ta rurka metalowa przy filtrze paliwa powinna być tak spłaszczona bo wyglada jak by była orginalnie tak zrobiona
a ogrzewanie jest super tak wali ciepło że musze szybki uchylać to jedyny plus w taka pogode :)



arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » pt sty 26, 2007 10:26

kiedyś pytałem na forum o odpowietrzanie bo tez słabo mi gzało, koledzy radzili tak: dolac płynu do stanu max i na odkreconym korku odpalić samochód na około 1 min. zgasic i pozostawic najlepiej na noc, roano powinien stan delikatnie opasc(o ile był zapowietrzony), znowy dolewasz do max, zakręcasz i tyle. Umnie pomogło, teraz grzeje jak cholera


Oo===w===oO

krzys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pt lut 04, 2005 10:19
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: krzys » pt sty 26, 2007 10:30

jeśli masz dobre ogrzewanie to układ nie jest zapowietrzony i pompa też raczej ok !
sprawdź i ewentualnie wymień termostat
nie wiem jak u was jest z wymianą termostatu (1,8) może spróbuj go wogóle tak na chwilę wyrzucić i zobaczysz jak z cyrkulacją w układzie chłodnicy
tak czy inaczej według mnie to termostat



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości