[1.4 AEX] Rozrusznik po raz kolejny...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sdyba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 16, 2006 15:53
Lokalizacja: Chrzanów

[1.4 AEX] Rozrusznik po raz kolejny...

Post autor: sdyba » czw sty 25, 2007 12:58

Witam
Mam dziwny problem z rozrusznikiem w moim goferku. Parę razy zdarzyło mi się, że po przekręceniu kluczyka rozrusznik pracuje "na sucho" - kręci ale nie zabiera. Ale najśmieszniejsze jest to, że po wyłączeniu stacyjki rozrusznik nadal pracuje :crazy: Przestaje dopiero po kilku sekundach, a czasem trzeba potraktować rozrusznik lekko młoteczkiem :) Zdarza się to średnio raz na 20 odpaleń. Znajomy mechanik powiedział, że siada elektromagnes. Co Wy na to? Takiego przypadku moja "szukajka" nie znalazła.
Poza tym od jakiegoś czasu zauważyłem, że rozrusznik ciężko kręci - tak jakby go muliło. Akumulator jert nowiutki.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw sty 25, 2007 13:07

tak chodzi o to urzadzenie ktore wrzuca bendix na wieniec chyba, że masz zjechany bendix i sie ześlizguje. Tak czy tak masz rozrusznik do sciagniecia. Sprawdz bendix jak jest dobry to elektromagnes pewnie do wymiany. Jeżeli ciężko kręci to szczotki też moga być do wymiany i tulejki. Jeżeli wymienisz te elementy to bedzie działał jak nówka


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 361 gości