Przy gwałtownym startowaniu słychac jakby pompe ABS??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomekGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 24, 2007 18:53
Lokalizacja: Bielsko Biała

Przy gwałtownym startowaniu słychac jakby pompe ABS??

Post autor: tomekGTI » śr sty 24, 2007 19:04

Witam wszystkich jestem nabyłem ostatnio golfa IV z silnikiem 1,8 GTI był delikatnie uszkodzony w zawieszeniu teraz gdy zaczołem nim sie poruszac i przy tej pogodzie jak dzis snieg i slisko ruszyłem gwałtowniej i dochodza z przedniego zawieszenia dziwne odgłosy podobne do uruchamiania sie pompy ABS jest tak zwany system ESP lecz ja takiego w nim nie posiadam , bynajmniej nic mi o tym nie wiadomo!! czy mógłby mi ktos pomóc bardzo prosze!!!!!!! Pozdrawiam i z gury dziękuje :pub:



Saymon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Saymon » śr sty 24, 2007 21:14

Może to głupie pytanie, ale czy jesteś pewien, że nie mielisz opon na starcie, bo to może powodować takie dźwięki?
Do tego przy tej pogodzie może dojść nierówna powierzchnia, która w GTI odczujesz bardziej niż pozostałych modelach, bo zawiecha seryjnie jest sztywniejsza, jest też niższa, więc uważaj na miskę olejową.
ESP w standardzie nie było montowane w tym modelu, więc prawdopodobnie nie masz.

No i gratuluję zakupu, będziesz zadowolony!
:bajer:


http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=20825

tomekGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 24, 2007 18:53
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: tomekGTI » czw sty 25, 2007 14:59

Dzięki za szybką odpowiedz ale odruznił bym mielenie opon od takiego mechanicznego odgłosu i jestem przekonany ze to własnie jakis system albo juz sam nie wiem!! słyszałem o takich systemach jak EBD czy EDS i moze to cos z tego albo poprostu klijent na zamówienie cos załozył bo to autko jest dosc dobrze wyposazone łącznie z sensorem deszczu czy spryskiwaczami swiateł troszeczke znam sie na samochodach ale tego nie moge rozszyfrowac moze ma ktos jeszcze jakis pomysł?? :bigok: pozdrawiam wszyskich miłego dnia zycze!! :pub:



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw sty 25, 2007 15:10

tomekGTI pisze:EDS
To raczej bedzie to w ang. EDL- Elektonic Differential Lock czy jakos tak. To samo jest w Mk3 VR6 i chyba GTI 16V.



tomekGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 24, 2007 18:53
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: tomekGTI » pn sty 29, 2007 16:35

Chłopaki dzieki za pomoc!!!! Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 294 gości