[MK3] Naprawa halogenu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

[MK3] Naprawa halogenu

Post autor: tomileszek » pt lut 25, 2005 22:10

Panowie mam pytanie.Wymienilem sobie ostatnio stluczony halogen w moim golfiku. (80zł za orginal uzywany) i mam pewien problemik bowiem swieci on troche slabiej niz ten stary. Czy jest mozliwe aby zarowki byly inne (orginalne sa chyba H3 55W) czy moze klosz jest jakos zabrudzony od srodka.Dodam ze nowy halogenik nie jest nigdzie zaruscialy.Lekko odchodzi mi tylko dolem szkielko.Czy moge je oderwac i przeczyscic od srodka oraz wyciaganc to szklo powiekszajace i je rowniez przeczyscic? Rozebralem stary i wiem co jest w srodku.Moze ta lupa jest troche zakurzona?Czy szkielko potem zakleic na silikon aby bylo szczelne (stary mial dziurke i mialem male akwarium). Dodam ze halogeniki swieca na tym samym pozimie (w lini). Czy kupic do nich jakies lepsze zaroweczki?Mam jeszcze ten stary halogen ktory ma poczaskane szklo i czy moge go jakos odreanimowac?
Ostatnio zmieniony śr lis 29, 2006 23:11 przez tomileszek, łącznie zmieniany 1 raz.


Dude wher's your car?

Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

widze

Post autor: tomileszek » sob lut 26, 2005 21:31

widze ze nikt sie nie odezwal wiec sam sobie odpowiem (moze sie komus w przyszlosci przyda). Troche pokombinowalem i swieca dwa halogeniki tak samo.Okazalo sie ze w tym nowym brakowalo tej chromowej otoczki(nie wiem jakim cudem, nie jest latwo to wyciagnac) i dlatego lampka swiecila slabo.Z dwoch halogenow zrobilem jeden.Tamten stary troche wyczyscilem-lupe oraz chrom otoczke, szkielko wraz z obudowa wzialem z tego drugiego(szkielko wyjalem a potem przykleilem na silikon do obudowy zeby bylo szczelne.Mialem orginalne zarowki H3 Philips 55W i takie wrzucilem.Nie wiem jeszcze jak mocno beda swiecic halogeniki(zobacze w nocy).

PS.halogeniki mozna regulowac za pomoca specjalnej srubki ktora jest przy mocowaniu do zderzaka.


Dude wher's your car?

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 460 gości