Woda w aucie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

petek20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt maja 12, 2006 11:39
Lokalizacja: okolice Piły
Kontakt:

Woda w aucie

Post autor: petek20 » wt sty 23, 2007 12:03

Witam, w moim golfie kombi jest woda pod dywanikami, dzisiaj trochę przymroziło to dywaniki są całe zamarzniete az do samej podłogi, jaka jest przyczyna że dostaje się tam woda? czy to ma związek z tym że strasznie parują mi szyby? Nie mam szyberdachu, nawet miejscami dzisiaj rano zauważyłem ze w środku od strony wewnętrznej na szybach jest szron. Pomóżcie [-o< Pozdr


petek

zimny_bastek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt cze 09, 2006 12:31
Lokalizacja: Polska (Chojnice)

Post autor: zimny_bastek » wt sty 23, 2007 12:18

Witam...

W podłodze są takie korki palstikowe. W moim golfiku dookoła tego korka blacha była zgnita. Jak tylko go ruszyłem to dziura była o średnicy 5cm. Jak masz tak samo to woda może się tamtędy dostawać...

Pozdrawiam...



Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » wt sty 23, 2007 14:15

Dokładnie tak. Trzeba dostać się pod dywanik (obicie podłogi) pod tym jest wygłuszenie, a pod nim plastikowy "korek". Dookła niego często zbiera się korozja i to właśnie tamtędy najprędzej dostaje Ci się woda do środdka samochodu.
Znam ten temat z własnego doświadczenia, bo tez tak miałem - od strony pasażera :)

[ Dodano: 23 Sty 2007 13:49 ]
Ja to załatałem (miejsce dookoła "korka" w podłodze) specjalnym klejem, który po zastygnięciu jest twardy jak metal, a dotego jeszcze zasylikonowałem i narazie jest git ;)

[ Dodano: 23 Sty 2007 13:52 ]
To powinno pomóc! ;)

[ Dodano: 23 Sty 2007 13:54 ]
Dodam jeszcze, że ten klej jest 2 składnikowy i nazywa się "chester metal" czy jakoś tak.



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » wt sty 23, 2007 16:56

szyby paruja od wilgoci, a nie ubywa czasem plynu od chłodnicy? U mnie na przyklad woda leciala drzwiami. Polej szyby woda i zobacz czy na dole tapicerka od drzwi nie jest mokra. Pod tapicerka u mnie byla folia ktora lubi sie odkleic i wtedy woda scieka do srodka samochodu



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » wt sty 23, 2007 19:02

U mnie na przyklad woda leciala drzwiami
Eidos
no i co zrobiłeś z tym?
bo u mnie chyba też wali z lekka drzwiami woda



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » wt sty 23, 2007 19:41

kupilem kawał folii takiej uzwyanej na budowach i wetknalem ja ale od srodka, tzn miedzy schowana szybe a blache od wewnatrz. Oczywiscie folia jest dluzsza wiec woda splywa po niej az na sam dół a z tamtad kanalikami na zewnatrz. Z oryginalna folia to nie da sie tego tak zrobic poniewaz jest za krótka. Od tej pory wody nie ma a w aucie jest nawet troche ciszej. Stara folie przykleilem na swoje miejsce



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » wt sty 23, 2007 20:20

dzięki Eidos
punkt dla ciebie :grin:



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » wt sty 23, 2007 20:34

eidos pisze:kupilem kawał folii takiej uzwyanej na budowach i wetknalem ja ale od srodka, tzn miedzy schowana szybe a blache od wewnatrz. Oczywiscie folia jest dluzsza wiec woda splywa po niej az na sam dół a z tamtad kanalikami na zewnatrz. Z oryginalna folia to nie da sie tego tak zrobic poniewaz jest za krótka. Od tej pory wody nie ma a w aucie jest nawet troche ciszej. Stara folie przykleilem na swoje miejsce
Opusciles szybe i tam wetknales folie, czy jak? Ja przykleilem folie i nic nie dala. Nadal woda dostaje sie od strony pasazera (tyl i przod).


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
kawior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lis 30, 2004 03:01
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: kawior » śr sty 24, 2007 15:34

prawdopodobnie masz ten problem co ja mialem. czarnymi strzalkami zaznaczylem Ci nie zniszczone "dziury" a zielona ta juz zgnita skad wypadl korek i do wnetrza dostawala sie woda.
tak to juz wyglada po oczyszczeniu z rdzy .

Obrazek



Awatar użytkownika
xiyal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 12:04
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: xiyal » śr sty 24, 2007 21:10

kawior i co zrobiłeś z tą zgniłą dziurą? Ja w swoim aucie mam wszystkie otwory cacy, tylko jeden rdzą zaczął nachodzić... nie wiem jak to będzie wyglądać po obczyszczeniu - no i wypadałoby coś z tym też zrobić.


Pozdro
xiyal

Awatar użytkownika
kawior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lis 30, 2004 03:01
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: kawior » śr sty 24, 2007 21:52

obczyscilem z rdzy i pojechalem do spawacza, wycial kawalek blachy i zaspawal dziurke.
Wiem, ze niektorzy to zaklejaja jakimis tasmami, ale mnie interesowalo raczej dlugotrwale rozwiazanie, bo nie chce tego za jakis czas od nowa rozbierac.



Awatar użytkownika
xiyal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 12:04
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: xiyal » śr sty 24, 2007 22:08

widzę, że z wykładzin wyjmowałeś wszystko a czy wyjmowałeś także wygłuszenie z przodu (ciągnie się bodajże przez całą szerokość samochodu)? Bo u mnie to wygłuszenie jest na dole mokre, dobrze byłoby to wyjąć i wysuszyć a chyba bez rozbierania nadmuchu nie da rady. Wszystkie maty z podłogi już powyjmowałem i kończą się w domu suszyć.

A i tak jak wspomniał kolega petek20 wody od środka na szybach to mi sie tyle zbiera, że normalnie cieknie :/ nie mówiąć już, że dziś to zamarzło i musiałem czekać az się auto rozgrzeje i rozpuści :)

[ Dodano: Sro Sty 24, 2007 21:19 ]
petek20 sprawdź te zaślepki. Zajrzyj też pod podszybie, może przy filtrze przeciwpyłkowym masz mnóstwo liści, igieł. Może pod podstawą tego filtra masz kiepską uszczelkę i woda leci przez dmuchawę. Sprawdź też, czy w błotnikach masz drożne kanały odprowadzające wodę.


Pozdro
xiyal

Awatar użytkownika
TasaK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: śr sty 24, 2007 21:42
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: TasaK » śr sty 24, 2007 23:31

Witam wszystkich !
Jestem tu nowy i mam podobny problem w moim MK3. Mam mokry tylni dywanik i myśle ze to własnie z powodu tej zaślepki z tym że od spodu nie widac zadnych śladów korozi. Ale mam inny problem. W bagażniku od strony nadkoli zbiera mi się woda. Jaka może być tego przyczyna ?



petek20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt maja 12, 2006 11:39
Lokalizacja: okolice Piły
Kontakt:

Post autor: petek20 » śr sty 24, 2007 23:40

popatrzałem tak tylko gdzie mam wodę i dywaniki sa mokre tam gdzie kierowca i za nim a z drugiej strony sucho, te zaślepki wyglądają ok, ale jak wyjmę wszystko to sie dowiem, czy to możliwe że od nienabitej i nie używanej przez jakiś czas klimy dostaje sie woda ze skraplania do środka? dzieki za wszystkie podpowiedzi, na pewno ktoś mi pomógł okarze sie później, czekam oczywiście na kolejne podpowiedzi, pozdrawiam

[ Dodano: 24 Sty 2007 22:44 ]
xiyal pisze:Sprawdź też, czy w błotnikach masz drożne kanały odprowadzające wodę.


te kanały odprowadzają wodę ale skąd? i w którym miejscu jest koniec tego kanalika i jak sprawdzić czy są drożne, pozdr


petek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 352 gości