Czujnik przepustnicy?Czy coś innego?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

niunioit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr lip 19, 2006 21:57
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Czujnik przepustnicy?Czy coś innego?

Post autor: niunioit » czw sty 18, 2007 23:03

Witam!
Mam problem ze swoim golferem MK3 silnik 1,4 ABD.
Byłem na komputerku i pokazał ze mam blad czujnika polozenia przepustnicy (ze jest zamkniety caly czas).
Ale nie wiem czy zalezy od tego czujnika to ze jak golfer ma male obroty np.400 to slabiej swieca swiatla, osiwetlenie w srodku smaochodu?To moze zalezec od tego?Czy to nie jest wina tego czujnika.
Autko jak kiedys pisalem rano nie chce mi zapalac,musze go gazowac zeby zapalil i ma obroty 400 a w miare jezdzenia rosna do 1000-1100 i ciagle nie roznwo autko pracuje.
Swiece, przewodu WN mam wymienione.Czujnik halla tez:).Prosze o pomoc.Czy mam wymieniac ten czujnik czy cos innego?
POZDRAWIAM!



kosot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 27, 2006 01:29
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: kosot » pt sty 19, 2007 21:47

akurat przerabiam ten temat.Czujnik położenia przepustnicy to potencjometr napylony na płytce,dzięki któremu sterownik wie jak ma regulować silnikiem krokowym, a ten przepustnicą żeby silnik dobrze pracował.Rada: wymyć przepustnicę, elektronikę (pod czarną klapą),zaadaptować przepustnice. jeśli to nic nie da prawdopodobnie wytarty potencjometr.Całość ok 350zł.mówie o silniku wielopunkt wtrysk po 95r



niunioit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr lip 19, 2006 21:57
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: niunioit » pt sty 19, 2007 21:49

ja mam 94 /listopad ...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 192 gości