osad pod korkie wlewu oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dEDOs22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:40
Lokalizacja: _BIaŁYSTOk_
Kontakt:

osad pod korkie wlewu oleju

Post autor: dEDOs22 » śr sty 17, 2007 22:01

witam mam takie pytanie dlaczego na korku od wlewu oleju mam taka kremową maź o konzystencji kremu od czego to jest czy to moze byc od gazu ???? z góry dzieki
pozdro.



szpak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 13, 2006 12:21
Lokalizacja: kędzierzyn

Post autor: szpak » śr sty 17, 2007 22:03

małe przbiegi prziedz z 50kil i zobacz czy bedzie



Awatar użytkownika
marcello
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:07
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: osad pod korkie wlewu oleju

Post autor: marcello » śr sty 17, 2007 22:06

dEDOs22 pisze:witam mam takie pytanie dlaczego na korku od wlewu oleju mam taka kremową maź o konzystencji kremu od czego to jest czy to moze byc od gazu ???? z góry dzieki
pozdro.
dokladnie jak pisze kolega , robisz male przebiegi. zrob kawalek traski i zobacz :okej:


OCTAVIA i do tego COMBI

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1470
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » śr sty 17, 2007 22:27

Słyszałem że jak to jest pood korkiem to niedobrze (cos słyszałem że coś przedostaje sie do oleju-nie wiem czy to prawda). Też takie miałem. Z tym przebiegiem to może być prawda bo mój tata robił krótkie trasy a odkąd ja tez jeżdze maszyną to ten biały krem zniknął i nie chce wrócić :jezor:



Awatar użytkownika
EverFrost
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt paź 28, 2005 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: EverFrost » śr sty 17, 2007 23:11

kwadrat pisze:Słyszałem że jak to jest pood korkiem to niedobrze
W zime przy krótkich trasach jak napisali koledzy to norma, źle jest jak ta maź pojawi sie na bagnecie, wtedy mozna podejrzewać ze do oleju dostaje sie płyn chłodzący.


Nie zbudzę się pewnego ranka, ot, spodziewana niespodzianka.

http://www.mtbmarathon.com

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » śr sty 17, 2007 23:29

W zime to norma poprostu w oleju skrapla sie para wodna i przy pokonywaniu krótkich odcinków nie zdazy ona odparwac z skutek czego robi sie maslo liub kawa zmlekeim pod korkiem i na bagnecie. Sprawdzaj stan płynu chłodzacego jesli go nie ubywa to jest to tylko tak jak wisałem wczesniej spowodowane para wodna. pozbyc sie tej mazi mozna w prosty sposób wystarczy przejechac sie an wycieczke tj dłuzsza trase zeby silnik sie dobrze nagrzał i wilgosc odparowała.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » czw sty 18, 2007 10:13

Atomic10 pisze:W zime to norma poprostu w oleju skrapla sie para wodna i przy pokonywaniu krótkich odcinków nie zdazy ona odparwac z skutek czego robi sie maslo liub kawa zmlekeim pod korkiem i na bagnecie. Sprawdzaj stan płynu chłodzacego jesli go nie ubywa to jest to tylko tak jak wisałem wczesniej spowodowane para wodna. pozbyc sie tej mazi mozna w prosty sposób wystarczy przejechac sie an wycieczke tj dłuzsza trase zeby silnik sie dobrze nagrzał i wilgosc odparowała.
Nic dodać nic ująć. Jak w zimie pomykam tylko po mieście to mam darmowy krem nive, ale jak skocze sobie 50 km. korek jest czyściutki. Dla pewności można sprzwdzić odmę i ją przeczyścić, choć ja bym sobie to odpuścił.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości