stuki w tylnym zawieszeniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DAREK82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 20, 2006 19:34
Lokalizacja: Starogard Gdański

stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: DAREK82 » pn sty 15, 2007 17:28

Witam. Od samego początku posiadania mojego Golfa coś tłucze w tylnym zawieszeniu tak jakbym młotkiem walił w podwozie. Kiedyś stuki były słyszalne na bruku i każdej dziurze w ulicy. Wymieniłem amorki z tyłu bo i tak były słabe. Po wymianie jest trochę ciszej, na bruku już nie wali. Ale jak wjadę na torowisko, dziurawą osiedlową drogę lub jakąś głęboką studzienkę to ciągle słyszę te stuki, szczególnie gdy auto jest obciążone z tyłu.
Amortyzatory, sprężyny, odboje sprawdzone, tuleje gumowo-metalowe w wahaczu są dobre, wydech nigdzie nie uderza, auto nawet przy 170km/h jedzie jak po szynach (po autostradzie).

Podejrzewam jeszcze łożyska oporowe w górnym mocowaniu amotyzatora. W jaki sposób można to stwierdzić (wizualnie samemu czy u mechanika). jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co może to być poza tym łożyskiem to proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
BartekN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lut 27, 2006 21:18
Lokalizacja: Starachowice/Lublin

Post autor: BartekN » pn sty 15, 2007 17:39

Ja jednak obstawialbym na tuleje w belce.Moge nie miec luzu a i tak beda stukac,poprostu ze starosci guma sparciala.Z tylu nie ma lozysk w mocowaniu amortyzatora wiec to odpada.


Pozdrawiam
Bartek

Blue Vento GL 2.0 115 KM

DAREK82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 20, 2006 19:34
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: DAREK82 » pn sty 15, 2007 20:19

kurka, to ja już nie wiem. Mam książkę "sam naprawiam vw golf i wento" w której jest rysunek. Zresztą w tekście też jest o tym łożysku. I co teraz.......

A z tą tuleją może masz rację - fakt luzów nie ma ale guma może być stara



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn sty 15, 2007 20:27

raczej 100% tuleje najlepiej wymienic 2 Obrazek

[ Dodano: Pon Sty 15, 2007 19:31 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... ht=#632600



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości