płyn hamulcowy...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaco85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 12:51
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

płyn hamulcowy...

Post autor: Jaco85 » ndz sty 14, 2007 22:18

Czesc zakupile niedawno VW GOLFA II rocznik 90' i widze,ze troszke mało jest plynu hamulcowego a nie jestem pewnein czy mozne dolewac plyny hamulcowego a nie mam mozliwosci spr jaki byl lany ostatnio.... poradzcie co w takiej sytuacji najlepiej zrobic!



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: płyn hamulcowy...

Post autor: RobertP » ndz sty 14, 2007 22:57

Jaco85 pisze:Czesc zakupile niedawno VW GOLFA II rocznik 90' i widze,ze troszke mało jest plynu hamulcowego a nie jestem pewnein czy mozne dolewac plyny hamulcowego a nie mam mozliwosci spr jaki byl lany ostatnio.... poradzcie co w takiej sytuacji najlepiej zrobic!
a jeśli Ci ucieka poobserwuj czy nie jest mokrawo gdzies czy przewody
nie sa wilgotne ...
a co robić , nic nie robić tylko i wyłącznie kupić DOT-4 (nawet polski) i bez obawy dolej
NIC się nie stanie ! :bigok:
a na wiosnę/lato możesz jak chcesz to sobie zmienić


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz sty 14, 2007 23:26

Tak ogolnie to co ile trzeba wymieniac plyn hamulcowy?

Zapytam jeszcze co ile chlodniczy, bo mam juz ponad 2 lata i jak bylem u mechaniora to sprawdzil mi poziom zamarzania i wyszedl jakos -40 stopni i powiedzial, ze z 2 lata jeszcze moge pojezdzic na tym plynie. ;)


www.SportCom.PL

naum
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr mar 23, 2005 22:54
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: naum » pn sty 15, 2007 00:01

według książki (zależy jakiej) wymianę płynu hamulcowego przeprowadza się co 2 lata. To samo dotyczy płynów do chłodnicy (dane z 80-tych lat) :grin:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn sty 15, 2007 05:06

Jaco85, jeśli nie wiesz kiedy płyn był wymieniany to wymień. DOT-4 będzie bardzo dobry. Warto dlatego, że płyn hamulcowy jest higroskopijny (wiąże się z wodą) i po pewnym czasie temperatura wrzenia znacznie się obniża. W skrajnych sytuacja może się zagotować i hamulce diabli wezmą.



Awatar użytkownika
Jaco85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 12:51
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: Jaco85 » pn sty 15, 2007 06:31

Nic mi nie ucieka bo sprawdzalem po prostu poprzedni wlasciciel nie wiem kiedy i czy zmienial ten plyn i moze dlatego jest go mało.Pozdro!



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn sty 15, 2007 09:39

Jaco85 pisze:Nic mi nie ucieka bo sprawdzalem po prostu poprzedni wlasciciel nie wiem kiedy i czy zmienial ten plyn i moze dlatego jest go mało.Pozdro!
no to dolej tego "DOT-4" tak jak Ci napisałem wcześniej i obserwuj :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 306 gości