aparat zapłonopwy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jogi25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob gru 30, 2006 13:28
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

aparat zapłonopwy

Post autor: jogi25 » ndz sty 14, 2007 14:48

Cześc chłopaki mam problem, z aparatem zapłonowym w silniku 1,6 z golfa 2 problem jest taki ze po sciagnieciu kopułki nie ma iskry na przerywaczu :? w czym może byc problem? Prosze o szybka odpowiedz zależy mi na czasie bo auto stoi w trasie Pozdro



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 14, 2007 16:37

Jeśli masz stary typ bez czujnika HAlla to pewnie napięcie nie dochodzi do przerywacza - sprawdź przewody, albo przerwa na stykach przerywacza się zrobiła taka duża że w ogóle nie łączy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
jogi25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob gru 30, 2006 13:28
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: jogi25 » ndz sty 14, 2007 17:19

hmmm kiedyś jadac zauwarzylem ze auto chodzi nie równo i zauwarzylem z kumplem ze strasznie iskta skacze po aparacie zaplonowym, wymienilem przerywacz i auto zapalilo lecz dzis jak nie zapalil sciagnolem kopułke i krecac rozrusznikiem kumple zauwarzyl ze nie ma iskry na przerywaczu. wymienilem wsio kable swiece kopulke palec rozdzielacza tylko cewki nie i lipa juz sam nie wiem co mam jeszcze robic rece opadaja czy to moze byc wina cewki? :(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 14, 2007 17:27

Jasne że tak. Ja nie będzie przepływu przez uzwojenie pierwotne to nie będzie też iskrzyć na przerywaczu. Ale tak to można ponieść duże koszty. Nie lepiej wziać miernik i sprawdzić czy napięcia na cewkę i przerywacz dochodzą? Czy uzwojenia cewki są dobre czy nie? Weź jakąś bibułką sprawdź czy w położeniu zwarcia przerywacz w ogóle styka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 237 gości