MFA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Polima
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 08, 2007 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

MFA

Post autor: Polima » ndz sty 14, 2007 09:20

Witam wszystkich.
Dwa tygodnie temu zakupiłem sobie MK3 1,8 66Kw, rok prod. 1993 grudzień, model 1994 r. Zauważyłem, że posiada przy podszybiu komputer, dwa czujniki na podstawie filtra oleju, szeroki palec rozdzielacza w aparacie zapłonowym, licznik z MFA, ale manetka wycieraczek zwykła. Problem mój polega na tym: czy jak wymienię manetkę od wycieraczek to czy będzie mi działać MFA?. Nie mam niestety wiązki od licznika i od manetki. co trzeba zrobić aby mieć MFA? Może zna ktoś jakiegoś dobrego fachowca z Jeleniej Góry lub okolic, który ewentualnie by to zrobił?



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » ndz sty 14, 2007 10:48

Skoro masz zwykłą manetkę od wycieraczek, a zegary z MFA, to albo jedno albo drugie było wymieniane i w takim wypadku może się okazać, że w ogóle nie masz MFA (jeśli wymieniono licznik). Pytaj tego, od kogo kupiłeś autko...



Awatar użytkownika
Polima
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 08, 2007 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Polima » ndz sty 14, 2007 21:06

Ten od kogo kupiłem twierdzi że takiego w lutym sprowadził z Niemiec i nic na ten temat ne wie.



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » ndz sty 14, 2007 21:12

Polima pisze:Ten od kogo kupiłem twierdzi że takiego w lutym sprowadził z Niemiec i nic na ten temat ne wie.
może zdemontował i wali głupa :grin:
i sprzedał komuś :chytry:
szabrownicy nie śpią :axe:



Krystek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob mar 12, 2005 17:29
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Krystek » ndz sty 14, 2007 21:42

możesz mieć MFA wskazuje na to licznik i 2 czujniki w podstawie filtra. Sprawdź czy masz czujnik temp zewnętrznej w prawek kratce zderzaka. Jeżeli wiązka od licznika do skrzynki bezpieczników ma białe kabelki to jest z MFA myśle ze masz MFA moze tylko ktoś wymieniał uszkodzoną manetke i kupił zwykła



Awatar użytkownika
Polima
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 08, 2007 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Polima » ndz sty 14, 2007 22:01

Może tak być jak mówisz. Ale nie zauważyłem żadnej kostki aby podłączyć manetkę MFA. Co do czujnika temperatury to nie zauważyułem. Została tylko dziurka po czujniku na wlocie powietrza.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn sty 15, 2007 04:10

Polima pisze:Ale nie zauważyłem żadnej kostki aby podłączyć manetkę MFA
A rozkrecales obudowe kolumny ? Przy stacyjce jest tak czarna kostka (4 czy 5 pinow...).



Awatar użytkownika
Polima
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 08, 2007 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Polima » pn sty 15, 2007 09:12

Rozkręcałem obudowę i były tylko cztery kostki. Ale to były kostki do wycieraczek i kierunkowskazów.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości