silnik1,6 EG .......pare pytań

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VWred
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 21:21
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

silnik1,6 EG .......pare pytań

Post autor: VWred » sob sty 13, 2007 20:38

Witam!! mam mały problemik. Mianowicie mam silnik 1,6 od golfa mk1 chyba EG (mechaniczny wtrysk K-jetronic) jak dobrze pamietam no i musze go wsadzić w jakąś bude bo mi prędko potrzebny samochód.

No i pytanie nr 1: Jaka idzie pompa paliwa do tego silnika czy tak jak w mk2 przy silniku PF? (dwie pompy czy jak??) i jakie ciśnienie ma dawać może ktos wie??

Pyt nr. 2: Czy da rade podlączyć pompe z mk2 lub z mk3?? (mam takie pompy więc może nie będe musiał kupować)

pyt nr3: czy jak sie pokusze o wsadzenie tego silnika w mk2 (choć sie jeszcze nad tym zastanawiam) to da rade na instalacje od mk2 z silnika PF podłaczyć??

pyt nr.4:Czy koło rozdzielacza paliwa idą jakies przewody elektryczne?? jesli tak to do czego??



lorenz69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 13, 2007 23:34
Lokalizacja: ZMC

Post autor: lorenz69 » sob sty 13, 2007 23:43

ad2 pompe na pewno da rade połączyć
ad3 instalacja jest bardzo podobna wiec można próbować :hmm:



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob sty 13, 2007 23:55

Witam.
Kiedyś innemu koledze wklejałem rzuty z mądrej książki o K-jetronicu i proponuję na to looknąć: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74505 Znajdziesz tam parę wartości i schematy elektryki K-jeronica
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 14, 2007 00:28

W każdym razie pompa lub pompy do k-jetronika musza dawać wysokie ciśnienie, koło 8 barów, żadna od mk3 sie nie nada, a od mk 2 tylko od k lub ke jetroników. Od PF - digifant - odpada, dają tylko ok 3 bary.
PF czyli digifant i k-jetronik to całkowicie inne wtryski. Musisz mieć całą elektrykę, wiązki sterowniki itd do tego. Jeśli nie masz tego przy tym silniku to sie mocno zastanów czy warto szukać, czy nie lepiej szukać silnika takiego jak był w biorcy, o ile masz tego biorcę już z osprzetem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
VWred
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 21:21
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWred » ndz sty 14, 2007 01:15

Dzieki pomogliscie mi troche. Grzesiekk1982, dzieki za pokazanie linka, skany tej ksiazki mi sie napewno przydadzą.
Paweł Marek, mam silnik, mam rozdzielacz, wtryski, wszystko co na bloku i na kolektorze było przykręcone to jest czujniki itp. Tylko wlasnie brak mi pompy i... sam juz nie wiem czego :blush: pisałes coś o sterownikach co miałes na mysli??



Awatar użytkownika
ADi997
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 771
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 09:30
Lokalizacja: Leicester - UK
Kontakt:

Post autor: ADi997 » ndz sty 14, 2007 01:19

W EG jest tyle elktryki co w simsonie :grin: To bardzo prosty silnik i nie ma w nim skomplikowanych rzeczy. Ja mam DXa, to to samo co EG tylko 1.8.
Koło rozdzielacza idą u mnie kable do aku i wiązka do świateł.


Aktualne DupoVWozy:
Passat B5 3BG AWX
Golf MK2 APU+DEA
Jetta MK2 Coupe JP----->??

Projekt Golf MK2 na facebook.com/MyGolfMK2

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » ndz sty 14, 2007 12:23

PAWEŁ MAREK
a jaki jwst sterownik w EG ???



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 14, 2007 13:30

W EG, od mk1 GTI coś tam jest. O ile się nie mylę do regulatora wolnych, przekaźnik do pompy, moduł. A pompa ma 6.5 bara. Jest coś w katalogu foty, ale tylko pompa zewnętrzna.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » ndz sty 14, 2007 13:50

z tego co wiem to jako takiego kompa tam nie ma, tak jak już ktoś pisał wcześniej elektroniki tyle co w simsonie. :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 394 gości