Nie zapala!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

attenzione
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn maja 29, 2006 21:00
Lokalizacja: Wieliczka

Nie zapala!!

Post autor: attenzione » pt sty 12, 2007 17:00

Panowie pomuzcie pisalem o problemie wczesniej ale naprawilem autko i wszystko dzialalo teraz jest znowu to samo juz zglupialem problem byl taki wlaczam samochod wszystko gasnie wszystkie kontrolki i nie odpala !!! przeczyscilem rozrusznik tzn te wtyki z ktoroch ida przewody do aku i to pomoglo normalnie palil teraz problem powtarza sie 3 raz niewiem co juz zrobic czy wymienic bendiks czy elektromagnes pomozcie ??!!



konjo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:16
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: konjo » pt sty 12, 2007 20:31

A przewody WN masz dobre, moze juz czas na wymiane.
Ostatnio zmieniony ndz sty 14, 2007 22:26 przez konjo, łącznie zmieniany 1 raz.


_the orange beast_

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt sty 12, 2007 21:03

Możliwe, że masz już stary akumulator i śniedzieją ci klemy (wtedy nie ma "przejścia" między końcówką akumulatora a klemą) - ja tak miałem, gdy był słaby akumulator.

Po przeczyszczeniu klem papierem ściernym wszystko wraca do normy, ale na jakiś czas, potem znów to samo.

Kupiłem nowy akumulator i problem znikł.


Obrazek
Obrazek

attenzione
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn maja 29, 2006 21:00
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: attenzione » pt sty 12, 2007 21:28

aku jest wyczyszczony to raczej nie ale mam nowe dane :D a wiec tak pojechalem dzisiaj do pracy normalnie rano odpalil po 8 godzina wlaczam go i koniec gasna wszystkie kontrolki, zegar tez i licznik kilometrow ( dodam ze jest tylko cyk pyk i nie moze zakrecic ) zeby dostac sie do domu musialem go odpalic wiec za pomoca chlopow z roboty wzielem go na popych i zapalil dojechalem do domu bez gaszenia go nastepnie po godzinie wchodze do garazu i zapalam kreci normalnie jakgdyby nic tylko zauwazylem ze przygasa swiatelko w kabinie panowie zglupialem co jest grane chyba czas odwieidzc jakiegos elektryka jeszcze sprawdze stacyjke i kostke ale watpie zeby bylo to z gory dzieki za wszelkie pomysly



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt sty 12, 2007 21:40

Bardzo możliwe, że cewka nie wyrzuca trzpienia i nie załącza rozrusznika.
Miałem tak kiedyś przy "maluchu". Jak nie chcial zapalić (wiedziałem co jest) to młotkiem lekko w cewkę i zapalił.
Rozkręć rozrusznik, wyjmij trzpień z cewki, wyczyść go i lekko posmaruj smarem, to samo z otworem w cewce, w której siedzi trzpień.
Trzpień można lekko przeczyścić papierem wodnym.
Powinno się poprawić.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » sob sty 13, 2007 00:09

możesz sprawdzic tak jak pisze kolega, ale jeśli gasną światła to moim zdaniem akumulator, spróbuj go podłączyc pod prostownik (taki z pomiarem prądu).
U mnie było tak że przez pierwszą godzinę pobór malał (czyli niby się ładował) a potem skoczył na maksa i tak mu zostało więc kupiłem nowy i jest OK.


TDPower

snowak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 02, 2006 16:13
Lokalizacja: z drogi

Post autor: snowak » sob sty 13, 2007 03:41

Miałem tak samo z moim dogorywającym akumulatorem. Jak postał z 8h to trup, wystarczyło go podładować dosłownie 5 min i kręcił jak wściekły. Pożycz od kogoś akku na próbę i będziesz wiedział na 100%. No i zobacz ile bierze ci prądu z akumulatora na postoju. I sprawdź czy masz dobrze zamocowany akku - to bardzo ważne, bo przy wstrząsach materiał z płyt oblatuje i robi na dnie zwarcie i efekt jest właśnie taki. Ale niestety poprawa mocowania nie przywróci życia staremu tylko uchroni nowy.


[img]http://img143.imageshack.us/img143/508/mylubuskaer5.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 360 gości