elektryczna regulacja świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

elektryczna regulacja świateł

Post autor: kapalek » pt sty 12, 2007 16:32

mam w swoim aucie ten mechanizm ale chyba mi nie działa. jak kręce pokrętełkiem to prawie nie widze róznicy w świeceniu. silniczek słychać ale tylko przy lewej lampie, z prawej strony nic nie słychać. od czego zacząć by coś z tym zrobić?możecie pomóc?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sty 12, 2007 16:59

Obrazek
pomierz sobie napięcia we wtyczce silniczków (przy włączonych światłach), od tego trzeba zacząć. Możesz też podłączyć na próbę silnk niedziałający do wtyczki działającego zeby sprawdzić. Sprawdź czy praca silniczka działającego wpływa na położenie reflektora - podjedź w tym celu pod jakąś ścianę. Jak silnik działa a reflektor stoi to pewnie wyczepiło sie jego cięgno z mocowania reflektora. Silniczki wyciąga się odkręcająć je lekko w lewo potem trzeba odczepić cięgno z mocowania w reflektorze (pociągnąć). Nie dizłający można rozebrać, wysuszyć, obejrzeć styki w środku. Ew. uzywka na allegro ok 50 zeta.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » pt sty 12, 2007 17:18

ok zrobie jak mówisz, i napisze co wyszło


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

konjo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:16
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: konjo » pt sty 12, 2007 21:18

kapalek pisze:mam w swoim aucie ten mechanizm ale chyba mi nie działa. jak kręce pokrętełkiem to prawie nie widze róznicy w świeceniu. silniczek słychać ale tylko przy lewej lampie, z prawej strony nic nie słychać. od czego zacząć by coś z tym zrobić?możecie pomóc?
Miałem tak samo. Powodem była uszczelka z obudowy silniczka, która wkreciła sie w trybiki i zablokowała ruch silniczka. Nie wiem jak ona sie tam wkreciła, ale delikatnie ja wyciagnalem i ulozylem w swoim miejscu i jest git.


_the orange beast_

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 367 gości