jak wymienić termostat w ADY?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

jak wymienić termostat w ADY?

Post autor: kapalek » pn sty 08, 2007 17:45

jak w temacie. zdecydowałem sie jednak na zmiane bo dziś w trasie pokazywał mi 75 a przecież dośc ciepło na dworze. no i kupiłem wahlera.czy dużo przy tym roboty?mało dośiwadcziny będzie miał dużo kłopotów?



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » pn sty 08, 2007 18:09

przeglądając forum natknęłem się na fotki jak wymienić termostat krok po kroku
wpisz w "szukaj" to myślę że znajdziesz bo ja nie pamiętam w którym temacie to było
tematy się powtarzają i są wałkowane cały czas
pozdro

[ Dodano: 08 Sty 2007 17:12 ]
napewno musisz poluzować pompę od wspomagania i przesunąć ją trochę na bok i pokażą ci się 2 śruby od krućca który trzeba wykręcić i pokaże ci się termostat



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 08, 2007 18:16

Problem jest tylko taki że trzeba odkręcić pompę wspomagania i opuścić ją w dół, bez odkręcania węży od niej. Jedna ze śrób od pompy jest na klucz 16 i trzeba się w taki zaopatrzyć.
Termostat jest w kolanku pod pompą. Dwie śróbki 10. Przy zakładaniu bardzo dokładnie ułożyć uszczelkę. Jeśli to jest oring, to najpierw włożyć termostat, potem oring, na to kolanko. Bo jak się źle ułoży uszczelka to będzie ciec.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
fuks
GTi Edition
GTi Edition
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 12, 2004 21:39
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: fuks » pn sty 08, 2007 18:40

taka sama filozofia bedzie jak sie ma klimatyzacje? bo slyszalem ze to jeszcze wiecej roboty.
Dzis z ciekawosci bylem u mechaniora to powiedzial ze roboty w ch** i ze koszt to kolo 100 zl za sama robote.
Prawda czy falsz?


[img]http://img407.imageshack.us/img407/351/gtifu1.jpg[/img]
48% mlodziezy jest szczesliwa, reszta nie ma na narkotyki

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 08, 2007 18:44

fuks pisze:taka sama filozofia bedzie jak sie ma klimatyzacje? bo slyszalem ze to jeszcze wiecej roboty.
Dzis z ciekawosci bylem u mechaniora to powiedzial ze roboty w ch** i ze koszt to kolo 100 zl za sama robote.
Prawda czy falsz?
klimatyzacja nie robi żadnej różnicy, nic nie przeszkadza. Roboty oszem, głównie z tą pompą trochę jest. Jeśli nie masz zaplecza, czyli garażu, wszystkich kluczy itd, to 100 złotych nie wydaje mi się wygórowaną ceną. Krótką mówiąc z godzinkę roboty jest, a mechanicy tak sie cenią.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości