czy to stacyjka?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

NERX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 09:25
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czy to stacyjka?

Post autor: NERX » ndz sty 07, 2007 12:18

Witam !
Niedawno kupiłem nowe radio i mam taki problem z nim iż żeby sie włączyło musze zawsze poruszać kluczykiem w stacyjce żeby załapało a gdy chce zmienić płyte to sie wyłącza i znowu musze ruszać tym kluczykiem ze satrym radiem też miałem podobne problemy tylko mniejsze.Z kablami i kostką wydaje mi sie ,że wszystko jest ok lecz ta stacyjka sie troche rusza.
I mam jeszcze jedno pytankiop czy w moim golfie powinny być podświetlone nawiewy?
ABD 1994 3D



jarek_mk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 02:01
Lokalizacja: gliwice
Kontakt:

Post autor: jarek_mk1 » ndz sty 07, 2007 12:29

pociagnij wiazke do iso prosto z akumulatora.. (-) czarny, (+) polacz z czerwonym oraz zoltym i powinno byc wszystko ok.
pozdrawiam!


[url=http://www.usersigs.com][img]http://www.usersigs.com/site/./data/media/10/vw.jpg[/img][/url]
[url=http://www.usersigs.com][img]http://www.usersigs.com/site/./data/media/18/German.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
asmo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: sob sty 15, 2005 05:02
Lokalizacja: Běijing
Kontakt:

Post autor: asmo » ndz sty 07, 2007 12:31

radio masz napewno podłączone "po stacyjce" więc zrób tak jak kolega wyzej napisał albo wymien kostkę na stacyjce możesz nie mie dokładnego styku


http://www.przewozyweselnelux.jor.pl/

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz sty 07, 2007 12:52

Osobiście radzę wymienić kostkę w stacyjce, i nie na jakąś taką za 30 zł, ale za przynajmniej 50 - 60. Te tanie są kiepskie i prawdopodobinie sie przepalą.
Co do podciągania radia na stały + to OK,, też wyjście (nawet lepsze, bo można słychać radia po wyjęciu klucza). Ale jeśli kostka już pada, to lepiej od razu wymienić, niż potem mieć problem i nie odpalić samochodu... To tylko kwestia czasu.
Pozdrawiam.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz sty 07, 2007 13:13

NERX pisze:I mam jeszcze jedno pytankiop czy w moim golfie powinny być podświetlone nawiewy?
ABD 1994 3D
podświetlone jest tylko jedno pokrętło(środkowe,w nim jest żarówka)niestety w oryginale to kiepsko swieci,ja u siebie powrzucałem w każde pokrętło diody,a co do radia to tak jak piszą koledzy powyżej,broń boże nie kupuj taniej kostki bo to syf jest,a najlepiej jakbyś radio podłaczył na stałe(ale to rzecz gustu)ja u siebie pod ten oryginalny przewód do którego był graj podłączony,mam podłaczony wskażnik ładowania aku(działa mi wtedy gdy włożę kluczyk w stacyjkę)



NERX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 09:25
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: NERX » ndz sty 07, 2007 13:23

(nawet lepsze, bo można słychać radia po wyjęciu klucza).

No ale jak miałem fabryczne radio to tak mogłem robić.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz sty 07, 2007 13:49

NERX pisze:No ale jak miałem fabryczne radio to tak mogłem robić
No to ktoś podpiął pod + ze stacyjki. Nie problem, nawet jak sam nei weisz ak zmienić, to za 10-20 zł Ci to każdy elektryk zrobi.
Mimo to, wymienić kostkę, jeśli nie ma w niej styku, chyba, że chcesz czekac aż padną wszystkie styki i uratuje tylko hol i nagła naprawa...
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz sty 07, 2007 14:32

Nie wiem co widzicie w tym podlaczeniu radia na stale ? Zadna wygoda, wrecz przeciwnie. Radio trzeba wtedy samemu wylaczac i wlaczac.
Przez stacyjke jesli wszystko dziala jak trzeba samo sie wlacza (cd/mc/md gra gdzie skonczylo) po wlozeniu klucza lub wlozeniu i przekreceniu na I pozycje (zaleznie od stacyjki) i samo wylacza po wyjeciu klucza. Wg mnie to wieksza wygoda... Jedyna wada to ze niefabryczne radio bez klucza nie zagra. Tylko trzeba sobie zadac pytanie ajk czesto wlaczamy radio nie majac przy sobie klucza ?

BTW
Nawet jesli masz podlaczac na stale po po co robic sobie robote i ciagnac drugie kable, jak mozesz poprostu polaczyc zolty z czerwonym i podlaczyc pod czerwono-bialy z instalacj auta :bajer:
Ostatnio zmieniony śr sty 17, 2007 12:34 przez inek01, łącznie zmieniany 1 raz.



NERX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 09:25
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: NERX » ndz sty 07, 2007 15:31

Jak wymieniałem radia to prucz 2 styków ,które wchodzą to kostki z radia i kabla antenowego nic nie było wiec podłączyłem to tak jak radio fabryczne.Tylko ,że teraz są takie cyrki z tym radiem nie wiem czemu jak jusz uda mi sie je włączyć to wystarczy lekkie dotknięcie kluczyka i radio może zgasnąć, przy fabrycznym też to było ale nie aż tak czułe jak teraz.Wiem ,że poniektórzy tutaj siedzą już dosyć głeboko w temacie a ja jestem zielony z elektryki wiec czy mógł by mi ktoś poradzić ale tak na chłopski rozum co z czym i jak połączyć żeby działało normalnie???????????????
prosze! Radio to Pioneer deh 30-mp ,aku nowy centa futura
Ostatnio zmieniony ndz sty 07, 2007 15:38 przez NERX, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz sty 07, 2007 15:36

NERX pisze:co z czym i jak połączyć żeby działało normalnie???????????????
Jesli nie chcesz wymieniac kostki, tylko narazie podlaczyc jak sie da to zrob tak jak wczesniej pisalem:
Czerwony i zolty z radia polacz razem i do tego podlacz czerwono-bialy z auta.

Jak masz przy radiu jakies inne kolory kabli to napisz jakie.



NERX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 09:25
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: NERX » ndz sty 07, 2007 15:44

To w końcu jak czerwony z żółtym czy czarny z żółtym?



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz sty 07, 2007 15:46

NERX pisze:To w końcu jak czerwony z żółtym czy czarny z żółtym?
Czy ja pisze po chinsku ? Prosciej juz nie moge.



NERX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 09:25
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: NERX » ndz sty 07, 2007 15:54

No a jak bym tą kostke kupił to jak wtedy?

[ Dodano: 07 Sty 2007 14:56 ]
inek01 pisze:Czerwony i zolty z radia polacz razem i do tego podlacz czerwono-bialy z auta.
inek01 pisze:polaczyc zolty z czarnym i podlaczyc pod czerwono-bialy z instalacj auta



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz sty 07, 2007 15:58

inek01 pisze:
NERX pisze:To w końcu jak czerwony z żółtym czy czarny z żółtym?
Czy ja pisze po chinsku ? Prosciej juz nie moge.
koledze chodziło o to ze musisz połączyć do kupy kabel czerwony i żółty razem to te co wychodzą od radia i to podpiąć do biało- czerwonego w instalacji samochodu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 425 gości