Mk3 1.8 gasnie podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

waldik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 06, 2007 09:45
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Mk3 1.8 gasnie podczas jazdy

Post autor: waldik » ndz sty 07, 2007 10:15

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem i od razu mam pytanie: jede sobie muzka gra wszysko ok silnik nagrzany i nagle gaśnie! :blush: zatrzymuje sie awaryjne światła zapalam silnik... zapala!!! wracam do domu bez najmniejszych problemów. Miałem taką przygode juz dwa razy. Pomóżcie! osobiście podejrzewam kostke stacyjki albo aparat zapłonowy co Wy na to???








Vw Golf 1.8 Variant 1994



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » ndz sty 07, 2007 10:58

A ja bym podejzewal kopułke albo palec.Osobiscie taka przygode miałem wymieniłem kopułke palec.Stoje sobie na skzryzowaniu muzyczka tez sobie grai nagle silnik gasnie krece krece i nic .Wymieniłem stary palec odpalam i autko od strzalu pali.Sprawdz sobie jak jest u Ciebie moz epora na wymiane tych czesci:)



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz sty 07, 2007 11:38

WITAJ NA FORUM-
waldik pisze:osobiście podejrzewam kostke stacyjki
jeżeli kontrolki ci zgasną to owszem problem z stacyjką- takie objawy -to faktycznie może być wszystko co związane z ukłądem zasilania i układEM zapłonowym - nie można jednoznacznie stwierdzić bez przyżądów co się stało !aparat zapłonowy to tylko podstawa zapłonu w skład aparatu dodatkowo wchodzi PALEC - KOPUłKA -CZUJNIK HALLA. kable no i cewka (moduł)



waldik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 06, 2007 09:45
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: waldik » ndz sty 07, 2007 11:56

Na szczescie oprócz silnika nic mi nie gasnie kontrolki sie świeca,czepiam sie tej kostki dlatego, że podczas ostatniej takej przygody docisnołem kluczyk mocniej w stacyjce i zastartowal było to podczas jazdy czyli coś w niej niełonczy innymi słowy napewno jest do wymiany. Podobne dziwne zjawiska miałem gdy wymieniałem radio fabryczne na lepsze a fabryczne było podłączone przez stacyjke! Dzieki za rady zaczne od tego pewnie tez wadliwego aparatu bo autko ma juz swoje lata!








VW Golf 1.8 kat Variant EUROPE



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » pn sty 08, 2007 00:47

Własnie wczoraj wymieniłem kostke w stacyjce bo niehciał odpalac gasły kontrolki podczas krecenia rozrusznikiem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości