Pęknięty blok silnika?!?!?!?!?!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mlody199
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 14:52
Lokalizacja: W-wa

Pęknięty blok silnika?!?!?!?!?!

Post autor: mlody199 » czw sty 04, 2007 21:59

Koledzy POMOCY!!!

Moja nażeczona pojechała do Brobnicy naszym VW Golfem IV 1.9 tdi 110km i w drodze powrotnej samochodem zaczęło trząść. Dobrze że jechała z koleżanką i ta kazała jej zjechać na pobocze i zgasić silnik (koleżance ostatnio pękła łapa więc objawy znajome).
Otworzyłe maskę a tu lewa strona silnika niżej!!! Czyli łapa.
Więc asistance i hajda do serwisu Mir-car w Markach (mamy tam znajomego). No i szok.
Po wrzuceniu samochodu na podnośnik okazało sie, że łapa ułamana i... pęknięty blok silnika!!! Okazało się również, że blok pęknięty był już wcześniej i był spawany.
Dodam że golfika kupiliśmy w komisie we wrześniu.
Kolega powiedział, że jutro wyjmą silnik i obejżą dokładnie co i jak.

Ja natomiast mam pytanie:
Czy taką "usterkę"można usunąć?
Czy to będzie jeszcze działało?
Czy może lepiej ponownie już nie spawać i może wymienić silnik?

Z góry dziękuję za pomoc.


Mlody

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw sty 04, 2007 22:11

Wg mnie to jest ukryta wada samochodu przez sprzedawcę- pewnie auto podzwonie jak kupiłes auto z Komisu to wg przepisów masz na nie rękojmę i możesz starać się o zwrot kasy- wg Auto Świata jeżeli podali np. ze auto w b.dobrym stanie albo bezwypadkowe to w 100% sprawa wygrana tylko trzeba miec opinię od rzeczoznawcy przed robotami. Moim zdaniem nie opłaca się spawać bo konstrukcja naruszona i ponownie może pęknąć bo łąpa trzyma całą masę silnika i tak po jakimś czasie lub na wyboju mozę wypaśc silnik.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw sty 04, 2007 23:06

mlody199 pisze:Czy taką "usterkę"można usunąć?
Przykra sprawa, ale blok do wymiany. Spawanie (klejenie, kołkowanie itp) działa w miejscach które nie są zabardzo obciążone, niestety sam widzisz jak był spawany i pęk ponownie to już nie ma ratunku.
No chyba, że tak jak Ciebie ktoś zrobił - pospawał i sprzedał - parę dni będzie działać


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
soroka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw sty 26, 2006 21:23
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: soroka » pt sty 05, 2007 14:51

Ja bym się nie bawił w spawanie tylko wymienił blok. Silnik TDI jest ciężki, ma wibracje, które powodują, że miejsca mocowania z nadwoziem są wysoko obciążone.

W trosce o komfort psychiczny, bo nie wiadomo kiedy spaw znowu strzeli, wymieniłbym blok



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 368 gości