Cieknie chłodnica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Cieknie chłodnica

Post autor: marceliii » wt lut 22, 2005 14:59

Cieknnie i co dalej,wiem że można zakleić,ale czy warto?
Ile kosztuje takie klejenie,bo na giełdzie regenerowaną można kupić za 100zł,do tego starą opchnąć to,a zakleić i co,jak znowu w innym miejscu strzeli.
Co o tym myślicie?


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » wt lut 22, 2005 15:13

W sumie jeśli chodzi o chłodnicę to najlepiej wymienić. Możesz zastosować proszek lub płyn uszczelniający, ale nikt ci nie zagwarantuje czy przestanie lecieć. Zależy jeszcze jak duży masz wyciek, ale jeśli zależy ci na furce to wymień. Mi kiedyś chłodnica się tylko pociła, a po wlaniu uszczelniacza nic nie pomogło.



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt lut 22, 2005 15:21

ja bym nie kleił, szkoda zachodu skoro za 100 mozesz miec dobrą
tylko co to znaczy regenerowaną ( chyba nie taką zaklejoną :-) ) ja do kadeta płaciłem 100 zł (czy cos koło tego ) ale dostałem całkiem nową rdzeń a boczki mi przełożyli z tej mojej , także jeżeli to jest coś takiego jak w moim przypadku to bym sie nie zastanawiał i kupował a nie kleił



Awatar użytkownika
Adzien77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 04, 2005 11:12
Lokalizacja: BIESZCZADY
Kontakt:

Post autor: Adzien77 » wt lut 22, 2005 16:11

nie ma co kleic! ale nim załozysz nowa to upewnij sie dlaczego tamta ciekła. Moze to cos powaznego np; peknieta głowica? Oby nie!!! ja tak miałem ze tez mi ciekła kupiłem nowa i mi ja rozwaliło i musiałem kupic jeszcze jedna i wymienic głowice! nie zycze nikomu!!!TO BOLI!!!



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: Cieknie chłodnica

Post autor: briano » wt lut 22, 2005 16:46

marceliii pisze:Cieknnie i co dalej,wiem że można zakleić,ale czy warto?
Ile kosztuje takie klejenie,bo na giełdzie regenerowaną można kupić za 100zł,do tego starą opchnąć to,a zakleić i co,jak znowu w innym miejscu strzeli.
Co o tym myślicie?
Ja bym wymienił wogóle na nową :chytry: A co do tych proszków to podobno można zasyfić cały układ



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: Cieknie chłodnica

Post autor: briano » wt lut 22, 2005 16:47

marceliii pisze:Cieknnie i co dalej,wiem że można zakleić,ale czy warto?
Ile kosztuje takie klejenie,bo na giełdzie regenerowaną można kupić za 100zł,do tego starą opchnąć to,a zakleić i co,jak znowu w innym miejscu strzeli.
Co o tym myślicie?
Ja bym wymienił wogóle na nową :chytry: A co do tych proszków to podobno można zasyfić cały układ i przecież płyn chłodniczy ma wtedy inne parametry to jest dobre ale jak ci na trasie zacznie podciekać ale nie dlugotrwale



dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » wt lut 22, 2005 18:40

Za żadne skarby nie syp do chłodnicy żadnego gówna do uszcelnienia,chcesz to zasyp ale pozegnaj sie z nagrzewnica, ja tak zrobiłem bo zamiast sie spytać to byłem mądrzejszy ,naszczesicie płukałem układ 5 razy i troche grzeje,ale nadaje sie juz tylko do wymiany.
Pytałem w sklepie o nową chłodnice do mk2 1.3 i kosztuje 135 zł, nie wiem czy orginał ale w tej cenie to warto zaryzykować.


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt lut 22, 2005 19:37

Nowa ta chłodnica za 100zł nie będzie, a regenerowana to jest klejona i czyszczona chemicznie z zanieczyszczeń. Aluminium się nie klei tylko lutuje zwykłą cyną do lutowania, a boczki się klei. Nowa chłodnica kosztuje 160zł w góre.



Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » wt lut 22, 2005 21:15

za 130 to watpie w nowa chlodnice - ja mialem rozpruta i za nowa do golfa 1,3 oryginal vw dalem 260 jesli chcesz jezdzic to zainwestuj bo warto a proszli syp jak bedziesz sprzedawal auto :P


kto szybko jedzie tego wolno niosa

79Adam79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob lis 20, 2004 16:51
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 79Adam79 » wt lut 22, 2005 21:57

Ja zasypałem już drugi samochód proszkiem i jakoś do dzisiaj jeżdzą bez problemu i nagrzewnice sie nie pozapychały. Proszek na orlenie kupowałem za 5 zł(mała walcowata fiolka ze złotawym proszkiem).
Golf delikatnie przeciekał(chłodnica) więc wsypałem 1/3 opakowania i problem zniknął, a do VOLVO całą fiolkę wsypałem i tak już drugą zimę śmiga.
Ale może szczęście jakieś miałem(mam) bo też każdy mechanik i znajomy mi odradzał ale niestety kasy nie było na nową chłodnicę czy nawet na lutowanie a trzebabyło jeździć więc zdecydowałem sie na półśrodki.
Teraz szklanki coraz bardziej słychać i zastanawiam się czy nie dolać czegoś do oleju.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt lut 22, 2005 23:16

Tą chłodnice to na giełdzie w gliwicach widziałem,więc napewno regenerowana,ale nie wiem jak oni je robią.
Na nówke raczej nie licze bo napewno szkoda kasy,a co do proszków to dość duża dziura,jak naleje do max to po 100km już jest min a potem dalej w dół,tyle dobrze że dziura jest przy samej górze i potem przestaje uciekać.
A tą nówke to chyba powyżej 200zł dopiero kupie?


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » wt lut 22, 2005 23:28

Kup nową , nie klej bo z biegiem czasu może Tobie znów się rozczelnić.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » śr lut 23, 2005 00:00

No nie chce kleić tylko nie wiem czy tą z giełdy kupić,musza je dobrze robić skoro taki popyt na nie maja i non stop tym handlują,może przywożom od sąsiadów dobre,tylko je odnawiają?


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
Adzien77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 04, 2005 11:12
Lokalizacja: BIESZCZADY
Kontakt:

Post autor: Adzien77 » śr lut 23, 2005 00:27

czy na giełdzie kupisz dobra czy nie to sie okarze w praniu! po co ryzykowac? ja kupiłem całkiem nie dawno nówke w sklepie w Lubinie i dałem 150 zyla. trzeba szukac po sklepach!!! ceny sa naprawde rózne. powodzenia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 306 gości