[MK III 1,6 ABU '93] Czy jest immobiliser w aucie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mr_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 14:33
Lokalizacja: dolnośląskie

[MK III 1,6 ABU '93] Czy jest immobiliser w aucie?

Post autor: mr_g » śr sty 03, 2007 23:59

Witam wszystkich.

Mam taki problem: chcę zamontować w moim aucie alarm. Bardzo podobają mi sie te allarmy na allegro, które mają w zestawie kluczyki "scyzoryki" z wbudowanym pilotem

np: http://moto.allegro.pl/item153542547_al ... ocja_.html

Byłem u fachowca, który zajmuje się elektryką samochodowa i wpiera mi ze na 100 % w moim golfie III z grudnia 1993 roku jest immobiliser i gdy zamontuje mi juz alarm i przerobie sobie dołączony do niego kuluczyk, aby pasował do mojego auta, nie bedzie działa bo mam imobilazer. Pytałem moich znajomych i mówią że to niemożliwe abym miał imobilazer.
Dodam, że mam do auta jeden oryginalny kluczyk, który używam. Drugi jest dorabiany. Sprawdziłem dzisiaj, działa bez zarzutu.
Wiec sam już nie wiem co o tym myśleć.

1) Mozna to jakoś sprawdzić?
2) Ktoś z was montował taki alarm z takim kluczykiem? Jeśli tak to prosze o podpowiedzi jak to załatwić i czy mozna dorobić rzeczywiście taki kluczyk

możecie pisac tez na meila: kubus_puchatek9@wp.pl

DZIĘKI



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sty 04, 2007 00:17

po pierwsze twoje auto z 93 roku prawie napewno niema immobilajzera. Zresztą wystarczy otworzyć kluczyk żeby zobaczyć lub zdjąc osłonkę stacyjki.
po drugie jeśli nawet masz takowy immobilajzer, to wystarczyłoby przełożyć z oryginalnego kluczyka układzik do scyzoryka, nie jestem tylko pewien czy się zmieści - i tojest jedyny problem. Można go obejść półśrodkiem tzn montując koło stacyjki wyciągnięty immo z kluczyka na stałe.
Poza działanie dokładanego alarmu w zaden sposób nie bedzie kłóciło się z fabrycznym immo.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » czw sty 04, 2007 00:20

po pierwsze primo: ile placiles za darabianie kluczyka?? jesli około 10 zł to znak , ze nie masz immobilisera, jeśli ponad 100zł to znak,że masz immobiliser :)

po drugie primo: jeśli nawet masz immobiliser to nie ma zadnego problemu, poniewaz wyciagasz go wowczas z oryginalnego kluczyka i montujesz w scyzoryku i wszystko działa ok

pozdrawiam :)


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

mr_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 14:33
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: mr_g » czw sty 04, 2007 00:31

witam ponownie

nie znam sie na tym za bardzo, ale kluczyk - ten dorabiany - już taki był , jak kupiłem to auto, więc nie wiem ile kosztował.
Ale wydaje mi sie ze nie ma w nim nic, ponieważ to zwykły metalowy kluczyk z małym plastikowym kułkiem, które na 100 % nie było rozkręcane, rozłamywane ani tp.

Oryginalny kluczyk tez wydaje sie nierozbieralny.

A montował ktoś z was taki alarm?? Owy elektryk mi odradza kupowanie na allegro alarmów, mówi ze sa z tym problemy. Podejrzewam jednak, że mówi tak dla tego ponieważ sam ma jakies alarmy i chce mi wcisnąć swój i dla tego wymyslił kit z imo



Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » czw sty 04, 2007 02:02

tez mi się wydaje, ze Tobie się dobrze wydaje :) jesli chodzi o tego "fachowca"
bo niby na allegro są inne niż w firmach ktore zakłądaja alarmy?? w większości są to te same alarmy, a facet kit wciska zeby przyciac na Tobie kaske

ja nie mam takiego kluczyka ale juz gdzies na forum widziałem dokłądnie taki sam temat, tzn jak przerobic kluczyk z immo na taki scyzoryk

Ty raczej masz bez immobilisera, bo jakbys miał to łatwo zauwazyc ze kluczyk sie da rozebrac

P.S. Sam sie zastanawiam nad kupnem alarmu na allegro i za załozenie zaplace komus ok 80-100zł, wiec wyniesie mnie cos kolo 250 alarm razem z montazem, a jak sie kiedys pytalem w zakaldzie ile taka przyjemnosc, to za montaz najtanszego alarmu ponad 400, wiec troszke przycinaja

pozdrawiam


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
el_tommo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 14:05
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: el_tommo » pt sty 19, 2007 09:45

Na 100% nie ma imobilazera, mam taki sam typ i rocznik i nie ma takiego czegoś.
Pozdrawiam!


Witam Wszystkich i Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
Czara
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt maja 16, 2006 10:30
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Czara » pt sty 19, 2007 11:49

Ja też mam te autko i nie mam immo, ( u ciebie może być jeśli miał jakies dodatkowe wyposażenie ale seryjnie nie było montawane w tym roczniku )

pozdr.



maximanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pn sie 29, 2005 14:13
Lokalizacja: Dębica

Post autor: maximanek » pt sty 19, 2007 16:38

mój goferek też nie ma immo a rocznik ten sam



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt sty 19, 2007 17:41

Paweł Marek pisze:nie jestem tylko pewien czy się zmieści - i tojest jedyny problem
Zmiesci. Ja kupilem od tego samego sprzedawcy, tylko ze sam sterownik, ale scyzoryki te same ...

Powiem tylko, ze skrocilem o jakies 5 mm grot, bo (kwestia doslownie 1-2mm) immo czasami nie czytal, a blizej "przodu" scyzoryku juz nie dalo rady go umiescic. Jak mocniej docisnalem kluczyk to bylo ok (mam 97' i nowsza stacyjke z ruchomym bebenkiem) a jak tylko przekrecilem bez dociskania to czasami nie czytal...



Awatar użytkownika
el_tommo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 14:05
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: el_tommo » pt sty 19, 2007 20:45

Aby jeszcze uściślić wcześniejszą moją wypowiedź rozebrałem mój kluczyk (też na etapie montażu scyzoryka) i zamiast imobilazera, jest kostka czarnego plastiku :bigok: ciekawe po co wkładali atrapę.

Przy okazji pytanko lepiej dorobić u fachowca kluczyk z tego grotu co przysyłają czy przekładać z kluczyka orginalnego?


Witam Wszystkich i Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt sty 19, 2007 22:13

el_tommo pisze:Aby jeszcze uściślić wcześniejszą moją wypowiedź rozebrałem mój kluczyk (też na etapie montażu scyzoryka) i zamiast imobilazera, jest kostka czarnego plastiku ciekawe po co wkładali atrapę
:panna: To jest wlasnie transponder immo :bajer:

el_tommo pisze:Przy okazji pytanko lepiej dorobić u fachowca kluczyk z tego grotu co przysyłają czy przekładać z kluczyka orginalnego?
To juz zalezy od tego czy chcesz zaoszczedzic kase, ale za to bawic sie w obrobke grotu z fabrycznego kluczyka, czy dorobic grot z surowki scyzoryka...

[ Dodano: Pią Sty 19, 2007 21:16 ]
Obrazek



Awatar użytkownika
el_tommo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 14:05
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: el_tommo » sob sty 20, 2007 10:41

inek01 pisze:
el_tommo pisze:Aby jeszcze uściślić wcześniejszą moją wypowiedź rozebrałem mój kluczyk (też na etapie montażu scyzoryka) i zamiast imobilazera, jest kostka czarnego plastiku ciekawe po co wkładali atrapę
:panna: To jest wlasnie transponder immo :bajer:

el_tommo pisze:Przy okazji pytanko lepiej dorobić u fachowca kluczyk z tego grotu co przysyłają czy przekładać z kluczyka orginalnego?
To juz zalezy od tego czy chcesz zaoszczedzic kase, ale za to bawic sie w obrobke grotu z fabrycznego kluczyka, czy dorobic grot z surowki scyzoryka...

[ Dodano: Pią Sty 19, 2007 21:16 ]
Obrazek

Dokładnie w tym miejscu, jednak to tylko kawałek plastiku :D , zwykła atrapa i bez tego też działa.
Chyba atrapa jest po to żeby można było wmontować transponder przy dokładaniu imobilazera.


Witam Wszystkich i Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob sty 20, 2007 13:23

el_tommo pisze:Dokładnie w tym miejscu, jednak to tylko kawałek plastiku , zwykła atrapa i bez tego też działa.
Chyba atrapa jest po to żeby można było wmontować transponder przy dokładaniu imobilazera.
Reasumujac jest jeszcze taka mozliwosc (choc nie wierze ze wtym roku bylo immo w kluczyku) ze ktos odlaczyl immo i dlatego bez transpondera tez dziala :-k
Trudno ocenic na odleglosc.



Awatar użytkownika
el_tommo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 14:05
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: el_tommo » sob sty 20, 2007 16:26

Heh kolego, jak piszę że jest to atrapa to jest to atrapa!!!
Zadnych oznaczeń, zwykły nic nie znaczący plastik.


Witam Wszystkich i Pozdrawiam!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 516 gości