Kontrolka oleju ciągle pipczy...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Splo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 07:59
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Kontrolka oleju ciągle pipczy...

Post autor: Splo » śr sty 03, 2007 20:10

Witam mam poważny problem posiadam golfa gto2.0 v8 z 96 roku przebieg 240 tys. Gdy mocno przyśpieszam autem lub gdy silnik wchdozi na wysokie obroty nagra zaświeta się i pipczy kontrolka oleju niewiem co ejst. niedzieje się to zawsze... raz chodzi dobrze i można cisnąć a raz co chwile się zapala i się drze musze wtedy zgasić silnik i ponownie odpalić wtedy się uspokaja ale za chwle dzieje się to samo. Auto było sprawdzane przez mechanika komputerowo i wogule i niewykrył żadnych błędów. Niewiem co jest niewiem od czego to zależy... bardzo mnie nurtuje ten problem ponieważ niewiem czy jechać czy się zatrzymeć. NIewiem czy to błąd w elektronice czy co :|.
JEszcze jeden problem który mam to silnik w trrazie niełąpie mi odpowiedniej temperatuwry tylko utrzymuje się na poziomie 60 ( na polu około zera ).
Prosze mi pomóc bo bardzo przyrke jest gdy podczas jazdy zapala się kontrolka oleju i się drze... a silnik niby sprawny w 100%

[ Dodano: 03 Sty 2007 19:13 ]
A jeszcze jedna uwaga działo się to przed wymianą oleju. gdy go wymieniłem wraz z filtrem problem znikł i było ok. teraz auto postało 3 tygodnie bo mnie niebyło. odpalam i problem jest spowrotem POMOOOOCY


Pzdr ;]

Awatar użytkownika
Mabu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw sie 03, 2006 22:57
Lokalizacja: Katowice

Re: Kontrolka oleju ciągle pipczy...

Post autor: Mabu » śr sty 03, 2007 20:23

Splo pisze:Witam mam poważny problem posiadam golfa gto2.0 v8 z 96 roku przebieg 240 tys. Gdy mocno przyśpieszam autem lub gdy silnik wchdozi na wysokie obroty nagra zaświeta się i pipczy kontrolka oleju niewiem co ejst. niedzieje się to zawsze... raz chodzi dobrze i można cisnąć a raz co chwile się zapala i się drze musze wtedy zgasić silnik i ponownie odpalić wtedy się uspokaja ale za chwle dzieje się to samo. Auto było sprawdzane przez mechanika komputerowo i wogule i niewykrył żadnych błędów. Niewiem co jest niewiem od czego to zależy... bardzo mnie nurtuje ten problem ponieważ niewiem czy jechać czy się zatrzymeć. NIewiem czy to błąd w elektronice czy co :|.
JEszcze jeden problem który mam to silnik w trrazie niełąpie mi odpowiedniej temperatuwry tylko utrzymuje się na poziomie 60 ( na polu około zera ).
Prosze mi pomóc bo bardzo przyrke jest gdy podczas jazdy zapala się kontrolka oleju i się drze... a silnik niby sprawny w 100%

[ Dodano: 03 Sty 2007 19:13 ]
A jeszcze jedna uwaga działo się to przed wymianą oleju. gdy go wymieniłem wraz z filtrem problem znikł i było ok. teraz auto postało 3 tygodnie bo mnie niebyło. odpalam i problem jest spowrotem POMOOOOCY
Moze byc zwarcie w przewodzie z czujnika cisnienia oleju


A co do temperatury to zobacz czy termostat nie siadł, bo stawiam na termostat ze padł .



lukasz1824
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 01, 2007 15:46
Lokalizacja: slaskie
Kontakt:

Post autor: lukasz1824 » pt sty 05, 2007 00:51

hej ja jestem pewny ze to jest papa olejowa bo mkialem ta sama sytuacje



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt sty 05, 2007 00:56

lukasz1824 pisze:hej ja jestem pewny ze to jest papa olejowa bo mkialem ta sama sytuacje
jak oleju nie bierze to też stawiam na pompę olejową lub jakieś
"kluchy olejowe (jak budyń)" w obiegu w co wątpię i niezmiernie rzadko się zdarza


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

fajnyfacet70
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 05, 2007 18:55
Lokalizacja: ELBLĄG

Post autor: fajnyfacet70 » pt sty 05, 2007 19:10

KOLEGO JAK JESZCZE NIE NAPRAWIŁEŚ TO cI PODPOWIEM IŻ MASZ WALNIĘTY CZUJNIK NI NIEBIESKI TYLKO TEN DOLNY ALBO MASZ ZA SŁABE CIŚNIENIE OLEJU. CZUJNIK DOLNY JEST ZA TO ODPOWIEDZIALNY I WTEDY PISZCZY. POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
SaNoN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt sty 02, 2007 23:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: SaNoN » pt sty 05, 2007 20:56

zgadzam sie na 100% jest to czujnik oleju!!! taka sama sytuacja byla u mnie!

pzdr.



fajnyfacet70
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 05, 2007 18:55
Lokalizacja: ELBLĄG

Post autor: fajnyfacet70 » sob sty 06, 2007 16:32

nie wiem czy wysłało mi prywatną wiadomość.
podłącz niebieski czujnik ( proponuję kupić nowy- koszt około 11 pln-klucz nr 24) jak wymiana nie pomoże to w dolnej części silnika( patrząc od góry) znajduje się 2 czujnik, który sądze ze jest powodem. jak go nie znajdziesz to pojedź na pierwszy lepszy zakład i zapytaj się gdzie on jest. nie odłączaj przewodów bo jak naprawdę stracisz ciśnienie to nie b ędziesz wiedział kiedy i zatrzesz. powodzenia.



Splo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 07:59
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Post autor: Splo » ndz sty 07, 2007 10:28

Ok rozumie. Ale ten czerwony czujnik znajduje sie tez po prawej stronie?? Bo niebieski mam
uwzględnie u góry po prawej stronie silnika jeśli stoje przed maską... czerwonego niemogę znaleźć


Pzdr ;]

Awatar użytkownika
Zoltecek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: sob lis 19, 2005 14:21
Lokalizacja: Olsztynek/Mrągowo

Post autor: Zoltecek » ndz sty 07, 2007 12:08

czesc
ja miałem ten sam problem jak silnik był zimny to nic nie piszczało jak sie rozgrzał to przy 2000rpm zaczynał piszczec, pojechałem do warsztatu zeby mi cisnienie najpierw zmierzyli na pompie(tobie tez to proponuje) okazało sie ze cisnienie jest bdb wiec mechanior powiedział ze to czujnik cisnienia (u mnie jest brazowy od wysokich obrotow)po wymianie niby było chwilke lepiej ale ciagle to samo, pozniej ktos mi powiedział ze to moze byc wina oleju zmieniłem na gestrzy i było to samo, *#cenzura#***a mnie brała jak mi to piszczało,chciałem to nawet odłaczyc co sie okazało to 1 z 4 panewek była peknieta a ja na niej byłem 2 razy w niemczech 4razy 2500km



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 492 gości