uzupelnianie oleju [MK 4]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

galezow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 02:43
Lokalizacja: Kraków

uzupelnianie oleju [MK 4]

Post autor: galezow » śr sty 03, 2007 16:12

witam
ja mam troche banalne pytanie , chcialbym sprawdzic poziom oleju silnikowego jednak nie jestem pewien czy bagnet do mierzenie ilosci oleju jest prawidlowo wlożony w tą rurke. W instrukcji jest napisane" jezeli na miarce znajduje sie wystep, zwroc uwae czy pokrywa sie on z wystepem na rurce . W przeciwnym razie poziom oleju nie zostal mierzony prawidlowo..." Problem tkwi w tym ze nie wiem do jakiego wystepu na rurce mam odniesc wystem na miarce tzn. na tym pomaranczowym plastiku - nigdzie na rurce nie moge go znalezc. W takim razie jak ma byc polozene to pomaranczowe kolko poziomo czy pionowo?
dzieki tomek



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr sty 03, 2007 16:17

nie przejmuj się na bagnecie po srodku zgrubienia



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » śr sty 03, 2007 16:19

Ja szczerze mowiac to wzialem ten post za zart, poniewaz niebardzo wiem w czym tkwi twoj problem??, wyciagasz bagnet, sprawdzasz ile jest oleju i final, ma byc po srodku miarki miedzy min. a max. tu niema zadnej filozofii. Okresl dokladniej o co chodzi??, chyba ze ja jestem jakis niebardzo dzis:)
Pozdrawiam



galezow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 02:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: galezow » śr sty 03, 2007 18:05

no kurcze wiem ze wkladam bagnet i ot cala filozofia ale moje pytanie polega na tym czy ma jakies znaczenie ta strzalka znajdujaca sie na tym pomaranczowym plastiku? bo wedlug instrukcji MA I TO DUZE...wiec w tym tkwi moj problem....



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » śr sty 03, 2007 18:42

Juz teraz wiem o co ci chodzilo, sprawdzilem w instrukcji, faktycznie cos pisza o jakims wycieciu, ale generalnie chodzi o to zeby bagnet wlozyc do oporu i wyciagnac wtedy jest dobrze sprawdzony poziom. W ksiazce "poradnik uzytkownika" nic nie pisze o naciecach, wiec sprawdzal bym tak jak zwylkle sie sprawdza, chyba ze ktos ma jeszcze jakas inna teorie na ten temat.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » śr sty 03, 2007 19:50

nie rozumiem bagnet da sie wsadzić do rurki tylko jedną stroną przecież i tak żeby wgłębienie na bagnecie szło w doł a pomarańczowy uchwyt na bagnecie musi wejśc dokładnie aż sie zatrzaśnie z pomaracńczowym plastikiem na rurce i tyle przecież nie da sie go wsadzić bokiem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 279 gości