skad ta woda!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maveric.leg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 02, 2007 13:37
Lokalizacja: Northampton/legnica

skad ta woda!!

Post autor: maveric.leg » wt sty 02, 2007 13:44

Mam problem...
jak pada mocny deszcz to cieknie mi woda pod nogi pasazera i nie wiem skad to moze byc...
byla wymieniana wczesniej jak sadze szyba przednia bo brakowalo w pewnym miejscu odrobiny sylikonu ale zalepilem i myslalem ze bede spokojnie spal...
jednak nie spalem;/ nie mam pojecia skad to sie bierze...moze juz ktos mial taki problem??
wody jest normalnie po kostki...
pomocy
z gory dzieki
pozadrawiam
Maveric.leg



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt sty 02, 2007 14:29

witaj na forum- rozumiem że szyber dachu nie masz?? sprawdazeniu podlegają wszystkie miejsca mający wpływ na szczelność nadwozia tzn uszczelki drzwi - mogą być juz za miekkie i nie spełniaja swojego zadania USZCzELNIENIE za duzy luz na zawiasach lub zamka.otwory technologiczne w komorze silnika ( linki ,przewody )tam również musi byc szczelność - i oczywiści sama szyba możliwe ze kiedys była wymieniana nie wiadomo przez jaką firmę ( nie solidną ) i to może być przyczyna tej powodzi w aucie



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » wt sty 02, 2007 14:54

Nie wiem jak jest w MK3 ale w Mk2 to przeważnie własnie w tym miejscu cieknie wentylatorem. Pod maską pod tym plastikiem z przodu jest kratka wentyalatora i tam lubi sie uszczelka skruszyc. Przeciek murowany na miesce gdzie pasażer trzyma nogi



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt sty 02, 2007 15:03

przodu jest kratka wentyalatora i tam lubi sie uszczelka skruszyc.
mówisz o tym miejscu gdzie znajduje się filtr kabinowy



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » wt sty 02, 2007 15:07

dokladnie tak



Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » wt sty 02, 2007 19:45

Też mialem problem z woda pod nogami (też mały basenik był po duzym deeszczu od razu a po małym zbieralo sie po trochu)
Proponowalbym sprawdzić zaślepki w podlodze. Te od zewnątrz na podwoziu i od wewnątrz pod dywanikiem. Ja w moim MK4 mialem cztery takie okrągłe zaślepki gumowe podłodze od wewnątrz. Dwie z nich nie były szczelne (odkleił się klej czy silikon HGW.) w każdym razie wyjąłem te zaślepki, poczyściłem odtłuściłem i na silikon ponownie założyłem je jeszcze raz. Po tej operacji zaślepki są szczelne a wody nie ma.
Poza tym w temacie "mokro pod dywanikami" na tym forum jest trochę o podciekaniu.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... dywanikiem


Obrazek

Awatar użytkownika
Bożuch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 22:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Bożuch » wt sty 02, 2007 21:23

eidos pisze:Nie wiem jak jest w MK3 ale w Mk2 to przeważnie własnie w tym miejscu cieknie wentylatorem
dokładnie widać że to taka wada wrodzona :P


PozdraVWiam - Tomek :pub:

zapraszam do oględzin mojego VWeja :bajer:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224068

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » wt sty 02, 2007 21:56

eidos pisze:Nie wiem jak jest w MK3 ale w Mk2 to przeważnie własnie w tym miejscu cieknie wentylatorem. Pod maską pod tym plastikiem z przodu jest kratka wentyalatora i tam lubi sie uszczelka skruszyc. Przeciek murowany na miesce gdzie pasażer trzyma nogi
I czym to najlepiej uszczelnic? Bo tez mam maly basenik po stronie pasazera, ale z przodu i z tylu. Podejrzewam rowniez wlasnie to miejsce, o ktorym piszesz...


www.SportCom.PL

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » wt sty 02, 2007 22:06

MrUkAs pisze:
eidos pisze:Nie wiem jak jest w MK3 ale w Mk2 to przeważnie własnie w tym miejscu cieknie wentylatorem. Pod maską pod tym plastikiem z przodu jest kratka wentyalatora i tam lubi sie uszczelka skruszyc. Przeciek murowany na miesce gdzie pasażer trzyma nogi
I czym to najlepiej uszczelnic? Bo tez mam maly basenik po stronie pasazera, ale z przodu i z tylu. Podejrzewam rowniez wlasnie to miejsce, o ktorym piszesz...
Skoro masz wode również z tylu to najprawdopodobniej leci u Ciebie drzwiami. Woda spływa po szybie i leci do srodka drzwi. Odkręć tapicerke na drzwiach i zobacz czy folia jest na dole szczelnie podklejona.
Oczywiscie mozesz miec przecieki w obu miejscach.



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » wt sty 02, 2007 22:10

eidos pisze:
MrUkAs pisze:
eidos pisze:Nie wiem jak jest w MK3 ale w Mk2 to przeważnie własnie w tym miejscu cieknie wentylatorem. Pod maską pod tym plastikiem z przodu jest kratka wentyalatora i tam lubi sie uszczelka skruszyc. Przeciek murowany na miesce gdzie pasażer trzyma nogi
I czym to najlepiej uszczelnic? Bo tez mam maly basenik po stronie pasazera, ale z przodu i z tylu. Podejrzewam rowniez wlasnie to miejsce, o ktorym piszesz...
Skoro masz wode również z tylu to najprawdopodobniej leci u Ciebie drzwiami. Woda spływa po szybie i leci do srodka drzwi. Odkręć tapicerke na drzwiach i zobacz czy folia jest na dole szczelnie podklejona.
Oczywiscie mozesz miec przecieki w obu miejscach.
Folii nie mialem w ogole. Zalozylem, ale nic nie dalo. :(


www.SportCom.PL

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » wt sty 02, 2007 22:16

a masz tam na dole w drzwiach mokra tapicerke? u mnie wlasnie tedy cieklo i mialem wode ale tylko z tylu za siedzeniem pasazera. Folie zalozylem ale inaczej niz farycznie, bo dalem troche dluzsza i puscilem ja w srodku drzwi przy samej szybie. poczatek folii przycisnalem uszczelka ta przy szybie od wewnatrz a koniec jest z zapasem i doprowadzony na sam dol. Problem sie rozwiazal, przynajmniej u mnie. podobno jeszcze jakies zaslepki pod autem moga wypasc lub sie rozszczelnic i wtedy tez woda do srodka leci.
To miejsce przy dmuchawie to bym dobrze oczyscil i na silikon skrecil



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt sty 02, 2007 22:33

[ Dodano: Wto Sty 02, 2007 21:33 ]
eidos pisze:zaslepki pod autem moga wypasc lub sie rozszczelnic i wtedy tez woda do srodka leci.
tylko pod wpływem jazdy ale nie na postoju



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » pt sty 05, 2007 18:12

Witam a skad moze leciec woda ktora zalewa mi przekazniki ?? [mk2] prosze o pomoc bo zaraz wszystkie zaleje i popali sie cos tak doszczetnie narazie mialem problem z przekaznikami od wycieraczek oby nic wiecej :-(

prosze o podpowiedzi na GG 4501963



Bartez2E
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 09, 2006 18:53
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: Bartez2E » sob sty 06, 2007 01:21

albo masz zapchane ujście wody pod plastykem tuż za przenią szybą(tam gdzie filtr przeciwpyłkowy), albo samo uszczelnienie w/w filtra(woda leci przez wentylator)

u mnie jest juz czymś uszczelnione i nie leci

mozesz spróbować silikonem uszczelnic własnie ten plastyk do którego wchodzi filtr i problem powinien sie rozwiązać

pozdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 500 gości